Факултети > Факултет по икономически и социални науки

Политология

(1/7) > >>

ani_tiptop:
Приета съм 1-ва година Политология и ме интересува тай като тази специалност е част от FISN,ще уча ли икономически специалности или по точно ще се даржи ли на тях?  :roll: .Какво се изучава и на какво се държи?

Insomnia86:
Ще учиш икономически специалности. Аз сега ще съм втори курс и нямам идея как ще е по-нататък, но досега сме имали Геоикономика, Основи на управлението...май това беше икономическото. Но по принцип в ПУ политологията е по-икономически ориентирана, така че се държи много на тия неща. Предметът, по който учих най-усилено тази година беше История на политическите идеи. Това определено трябва да се вземе насериозно. Иначе по Геоикономика е готин преподавателят, малко кофти оценки пише на изпита, но рядко къса. А доц. Иванов по ОУ е най-готиният даскал, който имахме, поне за мен. Супер печен е, не съм пропускала негова лекция. Така че няма страшно, ще се справиш:) 8-)

bibw:
можели да ми кажете програмата за политология II- курс

ani_tiptop:
Мерси много за информацията!Питам точно защото се учидих че,специалността е част от FISN и я водят като икономическа специалност,а по принцип не мислех 4е е такава,но явно доста се държи на икономиката.Както и да е няма значение.Дано да не е голям зор,че никога не сам учила икономика,а математиката хич не я знам  8-)

Insomnia86:
Ами математика през първи курс няма да учите, но пак ти казвам - икономическите предмети не са нещото, от което трябва да се страхуваш най-много щом си записала политология.....Предполагам, че ще имате честта да ви преподава гл. ас. Олга Симова по История на политическите идеи, където пада голямо учене...но пък е и най-интересно;) Успех!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия