argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Историография  (Прочетена 3588 пъти)

rosenmm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Историография
« -: 09.09.2008, 17:23:02 »

Здравейте Колеги,
Искам да отворя тази тема, защото никъде я няма във форума, а заслужава внимание.Някой ако има нещо да каже по темата моля да го сподели тук... :wink:
Като за начало ще попитам: Какво ще кажете за курсовата работа по историография?
« Последна редакция: 09.09.2008, 17:27:55 от rosenmm »
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: Историография
« Отговор #1 -: 10.09.2008, 12:06:53 »

rosenmm, тази дисциплина в коя специалност се учи, защото аз лично за пръв път я чувам :-) Но иначе звучи интересно :-)
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: Историография
« Отговор #2 -: 10.09.2008, 12:46:45 »

rosenmm, тази дисциплина в коя специалност се учи, защото аз лично за пръв път я чувам :-) Но иначе звучи интересно :-)
Аз знам, че се учи в специалност Български език и История,но най-вероятно се изучава и в специалност История.
Активен

ElItO

  • Гост
Re: Историография
« Отговор #3 -: 10.09.2008, 13:12:21 »

Да, в БЕИ се учи, но по нашата програма е в последния семестър на последната година / 5-та /, така че и за мен би  била полезна всяка информация.
Активен

mortal

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Историография
« Отговор #4 -: 26.09.2008, 14:49:24 »

Да, учим я в БЕИ, задочно, 2ри курс. И курсови работи трябва да правим. Help  :headbang:
Активен

ElItO

  • Гост
Re: Историография
« Отговор #5 -: 26.09.2008, 16:23:32 »

Оле, вие я учите във 2-ри курс, а ние в 5-ти...Абе програмата ни е  :drunk:
Активен

mortal

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Историография
« Отговор #6 -: 03.10.2008, 14:51:55 »

Някой ако има Курсова работа на темата за "Симеон Дамянов" да пише. Спешно ми трябва. Плащам в брой
Активен

mortal

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Историография
« Отговор #7 -: 01.12.2008, 15:41:42 »

Хайде бе, никой ли до сега не е писал тема за тоя?! Ако някой е бил 2ри курс и сега е 3ти, и чете това, моля, питайте някой от вашия курс за тази тема "Симеон Дамянов". 10х предварително. А... трябва ми за събота или петък 7.12.2008
Активен

gerityyyyyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
  • И антирекламата е реклама
Re: Историография
« Отговор #8 -: 16.02.2009, 22:05:43 »

Моля ви се помогнете ми!
Търся курсова работа за Василка Тъпкова-Заимова.Ако някой има и иска да си я продаде ще го обичам много  :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
МОЛЯ ПОМОГНЕТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
Активен
Фалшиви хора толкова,че те сами не могат да се познаят!!!!

Сеньорита

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Историография
« Отговор #9 -: 17.02.2010, 15:06:50 »

Предполагам, че преподавателката е доц. Петрова. Таза издирваме курсовите работи, защото тя не умее да обясни какво иска от студентите. От цялата ни група няма един разбрал, когато човек реши все пак да я открие, попада в задънена улица - в приемното и време е неоткриваема, ако все пак я открие човек на мобилния и, казва, че била обяснявала на лекциите, но истината е, че говори доста неразбрано. Присъствах на всичките и лекции и това се оказа загубено време. Нямам усещането, че нещо съм научила, а за преподаване изобщо не може да се говори. Аз лично съм с много неприятно впечатление от доц. Петрова.
Активен

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Историография
« Отговор #10 -: 21.04.2010, 11:48:46 »

Предполагам, че преподавателката е доц. Петрова. Таза издирваме курсовите работи, защото тя не умее да обясни какво иска от студентите. От цялата ни група няма един разбрал, когато човек реши все пак да я открие, попада в задънена улица - в приемното и време е неоткриваема, ако все пак я открие човек на мобилния и, казва, че била обяснявала на лекциите, но истината е, че говори доста неразбрано. Присъствах на всичките и лекции и това се оказа загубено време. Нямам усещането, че нещо съм научила, а за преподаване изобщо не може да се говори. Аз лично съм с много неприятно впечатление от доц. Петрова.

ако се оплакваш от шефката (доц.петрова-чомпалова)значи не ставаш за историчка. от моя курс имахме супер високи оценки на курсовите работи и по историография като цяло.още януари месец тя дава указания как се пишат курсовите работи с шаблони и препоръки.това, че не сте я разбрали си е ваш проблем.аз имам отлично оценена курсова за проф. петър ников, но се съмнявам, че ако предадете от предишни години тя няма да разбере. а само да ви кажа, че една курсова работа отнема доста по-малко време, отколкото научаването на нейните лекции, които при нас бяха около 140 ръкописни листа. все пак успех
Активен

klio_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Историография
« Отговор #11 -: 04.05.2010, 17:09:26 »


[/quote] ако се оплакваш от шефката (доц.петрова-чомпалова)значи не ставаш за историчка. от моя курс имахме супер високи оценки на курсовите работи и по историография като цяло.още януари месец тя дава указания как се пишат курсовите работи с шаблони и препоръки.това, че не сте я разбрали си е ваш проблем.аз имам отлично оценена курсова за проф. петър ников, но се съмнявам, че ако предадете от предишни години тя няма да разбере. а само да ви кажа, че една курсова работа отнема доста по-малко време, отколкото научаването на нейните лекции, които при нас бяха около 140 ръкописни листа. все пак успех
[/quote]
Ти добре ли си  :-o!!!???? Ние сме БЕИ ЗО и при нас е АД с тази дама ! Не може от 30 души никой да не я разбере и да ни връща по 3-4 пъти!  :angry: В такъв случай май проблемът не е в нас... :headbang:
Активен
Bid my blood to run...

magdanoz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
  • Всестранно развита личност :)
Re:Историография
« Отговор #12 -: 08.05.2010, 13:32:39 »

Предполагам, че преподавателката е доц. Петрова. Таза издирваме курсовите работи, защото тя не умее да обясни какво иска от студентите. От цялата ни група няма един разбрал, когато човек реши все пак да я открие, попада в задънена улица - в приемното и време е неоткриваема, ако все пак я открие човек на мобилния и, казва, че била обяснявала на лекциите, но истината е, че говори доста неразбрано. Присъствах на всичките и лекции и това се оказа загубено време. Нямам усещането, че нещо съм научила, а за преподаване изобщо не може да се говори. Аз лично съм с много неприятно впечатление от доц. Петрова.

ако се оплакваш от шефката (доц.петрова-чомпалова)значи не ставаш за историчка. от моя курс имахме супер високи оценки на курсовите работи и по историография като цяло.още януари месец тя дава указания как се пишат курсовите работи с шаблони и препоръки.това, че не сте я разбрали си е ваш проблем.аз имам отлично оценена курсова за проф. петър ников, но се съмнявам, че ако предадете от предишни години тя няма да разбере. а само да ви кажа, че една курсова работа отнема доста по-малко време, отколкото научаването на нейните лекции, които при нас бяха около 140 ръкописни листа. все пак успех

Скоро не бях чел по-професионално излизване на задник...  :bravo:
Твърдо зад колежката - същият проблем
Активен

raca

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Историография
« Отговор #13 -: 08.06.2010, 20:54:27 »

добре де защо се говори само за доц. Петрова , а никой нищо не казва за самия изпит при нея????Аз лично нищо лошо не съм видяла от нея, на курсовата имам 6, само че ми предстои в Съботз изпит, а не знам как протича, някой ако има инфо да сподели...
Активен

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Историография
« Отговор #14 -: 10.06.2010, 10:55:10 »

остроумният коментар на "меродията" ще го оставя без коментар, понеже достатъчно профанно се е изказал.Колкото до изпита на датата от сесията за РО се теглят няколко въпроса от конспекта и всеки пише каквото знае по един въпрос и оценката е средноаритметична от курсовата работа, която за голяма част явно е непосилна и оценката от изпита.Например 6 на КР+ 2 от изпита= 4 в книжката.КР се прави за да не се учат бг историографи и за да ви подготви за евентуална ДР преди завършването, но щом не можете... сами си правете изводите как сте с историята, като наука
Активен

raca

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Историография
« Отговор #15 -: 10.06.2010, 17:53:35 »

grafgin  благодаря ти за изчерпателния отговор, много ми помогна  :handshake:
Активен

Сеньорита

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Историография
« Отговор #16 -: 12.07.2010, 16:35:33 »

Предполагам, че преподавателката е доц. Петрова. Таза издирваме курсовите работи, защото тя не умее да обясни какво иска от студентите. От цялата ни група няма един разбрал, когато човек реши все пак да я открие, попада в задънена улица - в приемното и време е неоткриваема, ако все пак я открие човек на мобилния и, казва, че била обяснявала на лекциите, но истината е, че говори доста неразбрано. Присъствах на всичките и лекции и това се оказа загубено време. Нямам усещането, че нещо съм научила, а за преподаване изобщо не може да се говори. Аз лично съм с много неприятно впечатление от доц. Петрова.

ако се оплакваш от шефката (доц.петрова-чомпалова)значи не ставаш за историчка. от моя курс имахме супер високи оценки на курсовите работи и по историография като цяло.още януари месец тя дава указания как се пишат курсовите работи с шаблони и препоръки.това, че не сте я разбрали си е ваш проблем.аз имам отлично оценена курсова за проф. петър ников, но се съмнявам, че ако предадете от предишни години тя няма да разбере. а само да ви кажа, че една курсова работа отнема доста по-малко време, отколкото научаването на нейните лекции, които при нас бяха около 140 ръкописни листа. все пак успех
Да, оплаквам се от начина, по който си излага изискванията. Да приемем, че аз за историк не ставам, защото не можах да отгатна изискванията и очакванията и, но как пък един не се намери такъв, който да има поне малко историческа заложба и да схване какво говори тази дама?!?! Имаше хора, които ги връщаше по 5-6 пъти. Имаше и такива, на които им каза, че ужасно са се изложили и им писа 6-ца, както и на тази работа, която прехвали и отдели 30 минути, в които ни разясняваше, че такава работа трябва да се сподели.... писа на момичето 3 или 4 (все пак мина време и не съм си направила труд да помня такива подробности, но не беше 6-ца в никакъв случай. Може някога да е била добър преподавател, може много хора да намират професионалните и умения за добри, но мнението ми е, че или се е изчерпала, или че очакванията ти не са кой знае какви. И пак казвам, нямам никакво усещане, че съм придобила знания от тази жена, въпреки че съм присъствала чинно на всяка нейна лекция, а аз отидох да уча, а не да пиша участие.
На изпита се теглят 2 въпроса. Тези 2 въпроса са на база лекциите и. Е, от това, което тя чете от жълтите листове, написани на пишеща машина, аз лично трудно успях да сформирам лекция. Идеята ми не е да оклеветя доброто име на доц. Петрова, казвам цялостното си впечатление за лекциите и подготовката за този изпит, които, за съжаление, са негативни.
Активен