argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Тур дьо Франс 2010  (Прочетена 508 пъти)

Васил Георгиев

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Тур дьо Франс 2010
« -: 14.07.2010, 14:50:34 »

Има ли някой, който се интересува от колоездене и да следи обиколката на Франция? Принципно са малко феновете на този спорт (явно не го смятат за много интересен), но реших да видя има ли такива тук! Лично аз следя Тура с интерес и подкрепям Saxo Bank, а любимците в отбора са ми Фабиан Канчелара и Анди Шлек. Ако има други фенове да пишат, засега това е от мен! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Стойчо

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 255
  • Политология\Маркетинг
Re:Тур дьо Франс 2010
« Отговор #1 -: 14.07.2010, 20:11:25 »

Ами много рядко гледам колоездене макар,че ми харесва.Саксо са силни,миналата година в един етап братята Шлек бяха над всички.Сега на този тур очаквах Радио Шак и Армстронг да направят нещо,но след падането вече няма шанс.Любим отбор нямам,преди харесвах ЦСЦ още когато Басо караше за тях...сега може би отборът на Астана начело с Контадор.
Активен

Васил Георгиев

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Тур дьо Франс 2010
« Отговор #2 -: 14.07.2010, 20:15:23 »

Ами много рядко гледам колоездене макар,че ми харесва.Саксо са силни,миналата година в един етап братята Шлек бяха над всички.Сега на този тур очаквах Радио Шак и Армстронг да направят нещо,но след падането вече няма шанс.Любим отбор нямам,преди харесвах ЦСЦ още когато Басо караше за тях...сега може би отборът на Астана начело с Контадор.
Радио Шак и Армстронг дори и без падането са загубена кауза. Бяха годините, в които Ланс биеше наред. Контадор е много силен, но се надявам Анди Шлек да може да го бие тази година. Жалко, че Франк Шлек отпадна, иначе тогава нямаше да имам съмнения в победата на Анди. :) В Астана положението е малко странно, тоя Винокуров нещо е много зле и хич не помага на Контадор. Но има още доста етапи до края, така че ще гледам с интерес. :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Стойчо

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 255
  • Политология\Маркетинг
Re:Тур дьо Франс 2010
« Отговор #3 -: 14.07.2010, 22:16:49 »

Мда ерата Армстронг е минало вече,сега и Шумахер се мъчи във Ф1 и положението му не е много розово...не знам защо се върнаха и двамата,да интересът е огромен,рекламите и парите също,но повече могат да загубят отколкото да спечелят.Колкото до Винокуров,ами в тежка криза е,до финала все пак има много път.
Активен

Васил Георгиев

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Тур дьо Франс 2010
« Отговор #4 -: 14.07.2010, 22:26:34 »

Мда ерата Армстронг е минало вече,сега и Шумахер се мъчи във Ф1 и положението му не е много розово...не знам защо се върнаха и двамата,да интересът е огромен,рекламите и парите също,но повече могат да загубят отколкото да спечелят.Колкото до Винокуров,ами в тежка криза е,до финала все пак има много път.
Не знам, според мен всички е някаква PR  стратегия, машина за пари! Иначе определено губят, по-добре да се откажеш, когато си на върха, а с тези завръщания не си помагат. Винокуров не само е в криза, но и стратегията на Астана нещо не ми е ясна, куца им според мен. Той въобще не кара за отбора, а прави някакви самостоятелни акции лишени от смисъл. Както и да е, надявам се на хубава битка между Алберто Контадор и Анди Шлек и нека по-добрият победи! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Стойчо

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 255
  • Политология\Маркетинг
Re:Тур дьо Франс 2010
« Отговор #5 -: 18.07.2010, 22:19:16 »

Винокуров явно се събуди вече с вчерашната си етапна победа,днес също беше във форма макар,че накрая свърши горивото.Днес Шлек по едно време остана да чака сервизната кола за бидони,доста странно беше,а в това време Астана трябваше да пробват атака,но Винокуров и Контадор незнам защо не тръгнаха...иначе стратегията на Саксо е добра,всички от Астана се нареждат начело и водят основната група,а пичовете от Саксо си карат зад тях и разликата не се топи...етапа днес беше труден,особено на края с тия две убийствени изкачвания.От Астана днес изпуснаха да атакуват,но на 20-ти и 22-ри също има убийствени височини.
« Последна редакция: 18.07.2010, 22:21:09 от Стойчо »
Активен

Васил Георгиев

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Тур дьо Франс 2010
« Отговор #6 -: 18.07.2010, 23:54:48 »

Винокуров явно се събуди вече с вчерашната си етапна победа,днес също беше във форма макар,че накрая свърши горивото.Днес Шлек по едно време остана да чака сервизната кола за бидони,доста странно беше,а в това време Астана трябваше да пробват атака,но Винокуров и Контадор незнам защо не тръгнаха...иначе стратегията на Саксо е добра,всички от Астана се нареждат начело и водят основната група,а пичовете от Саксо си карат зад тях и разликата не се топи...етапа днес беше труден,особено на края с тия две убийствени изкачвания.От Астана днес изпуснаха да атакуват,но на 20-ти и 22-ри също има убийствени височини.
Винокуров днес направи добро представяне, най-вече за самия отбор. Саксо не карат след Астана, защото от Саксо умират на височините, единствен Шлек остава и понякога Сьоренсен, но и той бързо приключва. Не знам какво беше това странно връщане на Анди до колата, но може би наистина Астана трябваше да настъпят в този момент. Всъщност Астана нямат нужда да атакуват, понеже преднината на Анди е само 31 секунди, които Контадор ще му стопи в часовника, на Анди му трябва преднина от поне 2 мин., за да може да удържи на часовника, така че той е този, който трябва да атакува. Атаките на Контадор днес бяха някаква проба колко добре се чувства Анди или просто не му издържда психиката. Силно впечатление ми направи Денис Меншов, много силно каране от негова страна, явно добре се е подготвил, прогнозирам, че той ще е 3-ти в крайното класиране. Иначе продължавам да подкрепям Анди и се надявам той да спечели.
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Стойчо

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 255
  • Политология\Маркетинг
Re:Тур дьо Франс 2010
« Отговор #7 -: 19.07.2010, 12:51:27 »

Според мен Контадор трябва на всяка цена преди часовника да атакува.А за Анди,ами и той трябва да атакува и да рискува повече ако иска да остане с жълтата фланелка.Днес преди финала ще има огромно изкачване и после дълго спускане.Контадор още на изкачването може да вземе добър аванс,а в спускането е стрела и Анди няма да може да го следва,така,че днес Саксо трябва да направят нещо.Вчера Армстронг отново беше зле в изкачването,поне отборно са на 2-ро място.
Активен

Васил Георгиев

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Тур дьо Франс 2010
« Отговор #8 -: 19.07.2010, 13:01:11 »

Според мен Контадор трябва на всяка цена преди часовника да атакува.А за Анди,ами и той трябва да атакува и да рискува повече ако иска да остане с жълтата фланелка.Днес преди финала ще има огромно изкачване и после дълго спускане.Контадор още на изкачването може да вземе добър аванс,а в спускането е стрела и Анди няма да може да го следва,така,че днес Саксо трябва да направят нещо.Вчера Армстронг отново беше зле в изкачването,поне отборно са на 2-ро място.
За какво му е на Контадор да атакува преди часовника? На него му стига само да не губи повече време. Много по-силен часовникар е от Анди, а часовника е 50 км, така че на Анди му трябват близо 2 мин. аванс, за да успее да задържи жълтата фланелка. Саксо като отбор няма какво да направят, просто не могат да издържат на височините за разлика от Астана, така че, ако трябва да се прави нещо, Анди трябва сам да го прави. Ще видим как ще се развият нещата, надявам се да е интересно. А относно Армстронг, отдавна съм го отписал като състезател имащ някакви претенции, дори още от миналата година не го броя към фаворитите. Харесва ми представянето на Меншов, както вече казах, а също така и на Самуел Санчес и Юрген ван ден Брук.
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Стойчо

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 255
  • Политология\Маркетинг
Re:Тур дьо Франс 2010
« Отговор #9 -: 19.07.2010, 18:37:02 »

Да,на Анди му трябва атака,но като зрители и по-интересно щеше да е Контадор да атакува преди часовника,понеже както каза Анди е слаб часовникар и нямаше да е много интересно там да се смени носителят на фланелката,ден преди Париж...днес обаче какво стана...Ами от една страна не е това начинът да вземеш жълтата фланелка,но пък и от друга механичните повреди са част от този спорт.Сега трябваше ли да спре Контадор или не,ами незнам,Винокуров спря,Контадор просто профуча като ракета...абаче и секундите на Анди дойдоха след падане...сложно е.Според мен дори да нямаше повреда,при спускането щяха да го настигнат,разликата в цялата тази ситуация щеше да бъде,че щяха да имат равно време с Контадор и разликата щеше да се запази поне още ден,а с нея и жълтата фланелка.
Активен

Васил Георгиев

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Тур дьо Франс 2010
« Отговор #10 -: 19.07.2010, 18:46:39 »

Да,на Анди му трябва атака,но като зрители и по-интересно щеше да е Контадор да атакува преди часовника,понеже както каза Анди е слаб часовникар и нямаше да е много интересно там да се смени носителят на фланелката,ден преди Париж...днес обаче какво стана...Ами от една страна не е това начинът да вземеш жълтата фланелка,но пък и от друга механичните повреди са част от този спорт.Сега трябваше ли да спре Контадор или не,ами незнам,Винокуров спря,Контадор просто профуча като ракета...абаче и секундите на Анди дойдоха след падане...сложно е.Според мен дори да нямаше повреда,при спускането щяха да го настигнат,разликата в цялата тази ситуация щеше да бъде,че щяха да имат равно време с Контадор и разликата щеше да се запази поне още ден,а с нея и жълтата фланелка.
Жалко е, че се получи така. Определено неприятен инцидент се получи, честно казано и аз не знам точно какво трябваше да направи, но ако се замислим Анди направи преднина на Контадор при падането на брат му, а тук проблема беше директно с един от тях. Все пак не се наемам да кажа как трябваше да постъпи Контадор, но мисля, че публиката ясно показа какво е нейното отношение по въпроса, колкото и да се усмихвеше при обличането на жълтата фланелка, толкова и му беше неприятно, че го освиркват. А относно самата атака, не мисля, че Контадор щеше да успее да реагира, той просто остана на място, докато Анди дръпна доста сериозно напред, а до края на височината имаше време, в което да ми направи преднина, която нямаше да загуби при спускането. В крайна сметка 39 секуднти в полза на Контадор не са толкова много, като се има предвид загубата на време, докато си оправи колелото Анди, после сам се изкачи до върха, без никой да му помага, а после и почти сам се спускаше преди ван ден Брук да му вземе смяна, така че в спускането не е загубил толкова много. Още повече, че в групата на Контадор беше и Санчес, който се води най-добрият спускаш. Още веднъж казвам, че е жалка подобна смяна, но наистина е част от спорта. Лошото е, че сега Анди ще трябва да почва от нулата (дори от 8 секунди пасив), а така определено ще е доста по-трудно вече. Аз продължавам да го подкрепям и да вярвам, че ще успее!
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Стойчо

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 255
  • Политология\Маркетинг
Re:Тур дьо Франс 2010
« Отговор #11 -: 22.07.2010, 16:08:40 »

Доста закачки в последните два дена видях за Алберто и Анди.Ето и от мен една хаха :beer:
Активен

Васил Георгиев

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Тур дьо Франс 2010
« Отговор #12 -: 22.07.2010, 20:38:06 »

Еее, това беше грубо!  :-D Ами имаше закачки, ама явно и двамата са равни по възможности и никой не може да спечели време, което естествено е добре за Контадор, който е доста по-добър часовникар. Очаквах днес Анди да се опита да атакува, но явно е преценил, че няма сили и няма да успее да направи разлика. Иначе Саксо днес по-добре се представиха отборно и с това каране се създаде илюзия, че ще има опит за атака. Както и да е, вече е сигурно, че Контадор е новият-стар шампион, да се надяваме, че другата година Анди ще успее вече да спечели!
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Стойчо

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 255
  • Политология\Маркетинг
Re:Тур дьо Франс 2010
« Отговор #13 -: 23.07.2010, 14:14:51 »

Нека да изчакаме до Париж и ще видим.На Турмале обаче двамата как издухаха останалите при изкачването.Анди се опита да направи нещо но явно вече нямаше сили,на няколко пъти сменяше темпото но резултат нямаше.А три километра преди върха Контадор като изскочи отпред помислех,че Анди е свършен вече,все пак успя да намери сили.След този неуспешен опит на Контадор и двамата явно вече нямаха сили за нещо повече.Вчера след етапната победа Анди заяви,че все още вярва в успеха и ще се бори докрай.Днес да видим ще успее ли да се откъсне,макар,че в този равнинен етап ще е трудна работа.Все пак и в Париж не се знае какво може да стане...има още доста път до финала.
Активен

Васил Георгиев

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Тур дьо Франс 2010
« Отговор #14 -: 23.07.2010, 21:00:31 »

Вече е ясно (а и като че ли е ясно още от обличането на Контадор с жълтата фланелка), че старият шампион ще е и нов. :) Супер изравнени възможности имат, но етапът по часовник ще е доста по-силен за Алберто. Това, което не може да се отрече е, че Астана са най-силният отбор като цяло, Саксо също са добри, но не могат да издържат толкова на височините. Може би щеше да е съвсем различно, ако Франк не беше отпаднал, но това вече са вероятности, а тук говорим с факти. Фактите са повече от ясни, остава да се насладим на последните два етапа, а аз да се надявам, че следващата година Анди ще успее да спечели (макар и с друг отбор, дано успеят да вземат и Канчелара с тях).
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Стойчо

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 255
  • Политология\Маркетинг
Re:Тур дьо Франс 2010
« Отговор #15 -: 24.07.2010, 00:24:35 »

На Анди опредено вече мисията му е импосибъл,освен ако Том Круз утре не направи някоя луда каскада с автомата за да надупчи гумите на Контадор :-D
Активен