argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: втори курс политология  (Прочетена 2333 пъти)

politolog

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
втори курс политология
« -: 21.09.2006, 13:03:48 »

Някой вече минал по пътя, който на нас предстои, може ли да даде някакви съвети и напътствия за втори курс на специалността политология? Например за предметите, преподавателите, на какво трябва да набленем, къде може да имаме проблеми и по кой предмет можем да се скатаваме:) ...
Активен
"И така, който иска да живее, трябва да се бори, а който в този свят на вечна борба не иска да участва в схватката, той не заслужава правото на живот. Нека е жестоко, но е така!"

Insomnia86

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 61
Re: втори курс политология
« Отговор #1 -: 21.09.2006, 22:18:08 »

politolog, ако ти сега ще си втори курс, май сме колеги....
Активен

politolog

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: втори курс политология
« Отговор #2 -: 23.09.2006, 15:44:26 »

Insomnia86 , май така се получава  :-) Би ли се представила, за да знам кого имам удоволствието да срещна в този форум?
Активен
"И така, който иска да живее, трябва да се бори, а който в този свят на вечна борба не иска да участва в схватката, той не заслужава правото на живот. Нека е жестоко, но е така!"

allaidaho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re: втори курс политология
« Отговор #3 -: 08.10.2006, 17:45:45 »

здравейте, завършила съм политология миналата година, така че мога да бъда полезна предполагам.  Втория курс зимния семестър се очаква бая учене по икономически модели, теория на икономиката и на политиката.  За избираемите дисциплини по-голям интерес според мен ще предизвика "глобализация и политика" водена от О. Симова.
Активен

politolog

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: втори курс политология
« Отговор #4 -: 14.10.2006, 21:25:28 »

Blagodarq, allaidaho. Na men mi se struva, 4e s ikonomi4eskite modeli nqma da imame tolkova problemi kolkoto s Teoriq na mejdunarodnite otnosheniq pri Romanov. Pri vas kak beshe? A Teoriq na politikata vse oshte ne sme imali i ne znam kak shte e, no shte imame predvid saveta ti.
A ti, shtom si zavarshila, mojesh da ni kajesh i neshto za realizaciqta ni kato politolozi. Po specialnostta li rabotish ?
Активен
"И така, който иска да живее, трябва да се бори, а който в този свят на вечна борба не иска да участва в схватката, той не заслужава правото на живот. Нека е жестоко, но е така!"

allaidaho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re: втори курс политология
« Отговор #5 -: 16.10.2006, 18:06:03 »

Обратно, Романов е готин и при него лесно се минава с няколко реферата, ако се справиш (което няма как да не стане), изпита ще е чисто формален (развиване на два въпроса).
Що се отнася до реализация, до в момента продължавам в магистратурата по международна търговия, в която област смятам да се реализирам.
Активен