argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Едно въпросче  (Прочетена 3859 пъти)

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Едно въпросче
« -: 23.09.2006, 15:53:51 »

Здравейте всички! Тази година съм първа година информатика(задочно). Та такаа. Лекции и упражненията ми по ЛААГ свършиха вчера и искам да ви питам нещо. Незнам аз ли съм толкова тъп но ЛААГ ми се сториха жив ужас! Изпита ми е другия месец и мисля да се скъсам от учене но просто не вярвам в себе си. Не е ли прекалено малко времето? В математиката съм много слаб :( ама мнооого и незнам какво ще правя... Та моля ви само да споделите вашия опит.

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Едно въпросче
« Отговор #1 -: 23.09.2006, 17:31:35 »

Споко - не се спичай!

Не искам да те плаша, но аз си взех ЛААГ от 3-тия път (издъних се на пробния изпит, издъних се на реалния изпит, после на поправката изкарах 5).

Да ти кажа, май имаше полза от това, че няколко пъти минах през изпита, защото тази дисциплина е абсолютно базова и без нея много трудно се разбират както останалите математически, така и някои информатични дисциплини!

Времето е малко, особено ако си решил да учиш само по време на сесията. За някои други математически дисциплини номерът минава, но в повечето случаи е необходимо да си седнеш на д***то по-рано и да порешаваш повечко задачи! Определено помага!

Иначе щом аз успях, макарт и от третия опит - значи всеки може да си вземе изпита още първия път, защото всеки път задачите бяха подобни (не по-лесни или по-трудни, просто подобни)!

Успех!
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Едно въпросче
« Отговор #2 -: 23.09.2006, 22:13:54 »

hahaha i az absolutno sushtoto ot 3tia put s 5 i 2ta puti se duneh na geometriata no prez tova vreme napravih pulno 6 na testa i algebrata:)

inache absolutno viarno tova e nai-vajnata i polezna disciplina ot taka narechenite "matematiki" vupreki che tova delenie dosta me drazni

za nai-interesna bih opredelil diskretnata matematika no tia v nikoi sluchai ne e tolkova vajna i prilojima (ne che ne e vajna i prilojima prosto laaga e po-vajna i po-prilojima)

btw spored men nachina po koito se izuchavat "matematikite" v specialnost informatika e fundamentalno sgreshen zashtoto prilojenieto im izobshto ne se vijda i povecheto hora si misliat che matematicheskite disciplini sa tam da pulniat programata

spored men triabva laag i computerna grafika naprimer da se izuchavat paralelno dori mi se struva ideino da sa edna disciplina pri edni prepodavateli i na lekcii da se uchi matematicheskata osnova a na uprajnenia da se programira
sushtoto vaji za drugite matematicheski disciplini no v po-malka stepen
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
Re: Едно въпросче
« Отговор #3 -: 23.09.2006, 22:56:39 »

Аз например явно съм много тъп, щото по висша алгебра (не ЛААГ) при Коликов се явявах 5 пъти, скъсах си задника от учене честно, а тоя пич ми оценява знанията на 2.98 и ми казва "Защо така бе колега? Другия път ще учите повече." (винаги ме късаше на теорията), ахахаха ся ще се спукам от смях ама тогава хич не ми беше весело. Няма страшно :D
« Последна редакция: 23.09.2006, 22:58:30 от sasquatch »
Активен

Nikolay Manchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 185
    • http://www.manchev.org
Re: Едно въпросче
« Отговор #4 -: 24.09.2006, 12:59:49 »

Аз например явно съм много тъп, щото по висша алгебра (не ЛААГ) при Коликов се явявах 5 пъти, скъсах си задника от учене честно, а тоя пич ми оценява знанията на 2.98 и ...

И при мен беше така. Но той не е представителна извадка, рядко има такива неща при другите преподаватели.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Едно въпросче
« Отговор #5 -: 24.09.2006, 16:27:07 »

   Едно време 1986 по ЛААГ доц. Раднев ми писа 3, след като ми даде 2 допълнтелни въпроса и му реших задачите за 4, но аз си бях доволен - изпита е труден. После при него 2 семестър имах 5, защото вече разбрах как да се учи математика. А истината е - просто трябва да се УЧИ, да се решават задачи, да се осмисля теорията и да се внимава в картинката!
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: Едно въпросче
« Отговор #6 -: 24.09.2006, 18:12:01 »

В кой курс са тези трудни изпити? Наистина ли са толкова невъзможни...нещо се притестних вече, а хората ме лъжат, че сега идвало лесното  :|   :-(   :roll:   :-)   :-D   :evil:

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

PROta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Едно въпросче
« Отговор #7 -: 24.09.2006, 18:26:34 »

ЛААГ е още в първи курс. Но ЛААГ е много по-лесен за информатиците. Тези които са учили разделените дисциплини при ЛА при Колеков и АГ при една жена не си спомням как се казваше знаят за какво става дума. Има хора които са се явявали по 14 пъти на ЛА при Колеков. Такъв кретен просто няма на този свят. Въобще не ми е ясно как може такива хора да бъдат допускани да преподават или неговият асистент поне преди 5 години имаше 1 "самотен" леко на 40 години вече, който се опитваше явно да изчука някоя по-глупава и наивна студентка, с помоща на невинни предложения : " Виждам че имаш потенциал мога да ти помогна ако проявиш интерес обади ми се". Това са хора които страдат от някаква мания за реваншизъм и единственото поле на изява, където могат да се докажат и да превъзмогнат комплексите си е ПУ-то като стряскат новите студенти.

ЛА съм го взел от 3 път с 3 и преди това получих сравнително лека нервна криза и сърцебиене. :x :x :x :x
Активен
Hope is the first step on the road to disappointment.

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Едно въпросче
« Отговор #8 -: 24.09.2006, 20:15:56 »

ai be kolikov puk e super fen nishto che kusa mnogo

az puk kato si gledam povecheto kolegi che i sebe si dosta malko ni kusat
algebrata (pri kolikov) si ya vzeh ot parviya pat kato mi pisa 2.92 i posle dopisvah za 8 stotni, no poneje mi kazaha che 5 choveka vzimali izpita ot parviya pat dori ne byah uchil shtoto si vikam kade da se butam v top 5 yavno nyamam shans

inache mnogo se zabavlyavam kak se opitva da unijava neznaeshtite i da gi izkara tapi
nomera e da ne se varzvate:)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Едно въпросче
« Отговор #9 -: 24.09.2006, 21:26:48 »

В кой курс са тези трудни изпити?...

Като се замисля в I-ви курс изпитите и по математиките и по информатичните дисциплини бяха най-леки! Даже по едно време станах отличник, но във II-ри курс успехът ми се разклати заради диференциалното смятане, алгебрата и общо взето всички останали математики...

Никой не е казвал, че следването е лесно! Дори напротив - длъжни са да предупреждават новите студенти с нещо от рода на:

В Н И М А Н И Е

Отварянето на този учебник може да доведе до сериозно увреждане на Вашето здраве! Съдържанието му не е препоръчително за хора с лабилна психика и разклатена нервна система. Неправилната употреба може да доведе до нежелани, а понякога и фатални неврологични реакции, касаещи пряко бъдещето Ви на студент!  С отварянето на първата страница на този учебник, Вие декларирате, че сте в състояние да:

1) Назубряте много (ама наистина много) лишени от практически смисъл теореми

2) Понесете мъката, ако Ви скъсат (препоръчително е да се подготвите предварително за подобен сценарий)

3) Ядете храна, сготвена от непознати хора на непознато място и с непознато на науката съдържание. Гореспоменатият кулинарен артефакт можете да закупите срещу символична сума от който и да е студентски стол в рамките на град Пловдив.

ФМИ и ПУ - "Паисий Хилендарски" не носят отговорност при неспазване на на тези инструкции.
Активен

keri

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Едно въпросче
« Отговор #10 -: 24.09.2006, 22:54:07 »

zdravei kolega  :-)
az sam informarika redovno veche vtori kurs i trqbva da ti kaja, che tova, koeto te zatrudnqva vsashnost ne e koi znae kakvo. qvno nqmash gram interes, zashtoto materiala e super lesen. minala godina uspqh za den da podgotvq chovek kato teb. e, ne si go vze s 6, no vse pak. opitai da namerish nqkoi liubitel na matematikata, za da ti obqsni osnovnoto.
Активен

keri

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Едно въпросче
« Отговор #11 -: 24.09.2006, 22:57:42 »

ooo i ako moje da poiskam savet...?
nqkakav hitrqga e vlizal v poshtata mi, taka savsem bez da iska. tova, s koeto razpolagam e IP-to. chuvala sam, che ima programki, chrez koito da otkriq neshto poveche za tozi nashestvenik. nqkoi da znae takava?
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Едно въпросче
« Отговор #12 -: 24.09.2006, 23:44:02 »

Можеш да ползваш traceroute (tracert за windows), за да видиш през къде минават пакетите, за да стигнат до него и съответно до неговата мрежа. Повече информация за мрежата му можеш да добиеш чрез едно whois запитване. Едно сканиране на това IP може да ти покаже я някой web server с информация за натрапника, я нещо друго работещо на машината му.

Успех. :)

Поздрави,
cipher
Активен
Too short signature limits.

keri

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Едно въпросче
« Отговор #13 -: 24.09.2006, 23:49:00 »

thanks :+))))
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Едно въпросче
« Отговор #14 -: 25.09.2006, 01:42:15 »

Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
Re: Едно въпросче
« Отговор #15 -: 25.09.2006, 05:16:53 »

Аз например явно съм много тъп, щото по висша алгебра (не ЛААГ) при Коликов се явявах 5 пъти, скъсах си задника от учене честно, а тоя пич ми оценява знанията на 2.98 и ...

И при мен беше така. Но той не е представителна извадка, рядко има такива неща при другите преподаватели.
Явно не само аз съм на това мнение :) Като си взех изпита при него ми писа 3 и искаше да ме изпитва още за повече, ама аз не щях. В същия момент имаше едно красиво момиченце от Физика и Математика, зададе и три въпроса (аз изучавах календара на стената през това време беше интересен наистина), тя не можа да отговори на нито един от тях, ако тва бях аз директно получавах билет за следващия изпит, тогава тоя тип и каза "Еми как да ти пиша 6?".  Коликов е странна птица, имаше някви жени на по 35 дето се опитваха да си вземат линейната алгебра при него за n-ти път. Беше ме запомнил от 100 човека, защото се появих един месец по-късно и се гъбаркаше с мен.

@PROta:
сещам се за кой говориш, можех да правя дипломна работа при него за полу групи, имах и Алгебрична Теория  на Кодирането при него, като си давах книжката за 5 ми каза "Аз на твое място бих останал", е тея дето останаха имаха А+ ама аз не съм от тях каквото си заработя сам това е.
Активен

keri

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
10x Stilgar
« Отговор #16 -: 25.09.2006, 09:36:15 »

mersi za saitcheto. uspqh da otkriq vajna chast ot tova, koeto mi trqbvashe  :-)
Активен