argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Прехвърляне в др.специалност  (Прочетена 1977 пъти)

аНиТу

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Здравейте!Днес разбрах,че съм прехвърлена от спец.БЕИ в ПНУП..бих искала да помоля за някакъв телефон на който да задам въпросите си относно това прехвърляне-дали ще имам приравнителни изпити,дали самото прехвърляне се заплаща.....а и бих помолила някой,който е бил на мое място да разкаже какво се прави в подобен случай! :) моляя..хелп.. :)  :-) :wink:
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re:Прехвърляне в др.специалност
« Отговор #1 -: 17.08.2010, 16:06:24 »

Момиче, какво значи това че си прехвърлена от една специалност в друга? Кой те прехвърли и кой курс си ти в момента?
Активен
С. Цветков

аНиТу

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Прехвърляне в др.специалност
« Отговор #2 -: 17.08.2010, 18:22:11 »

първи курс съм,БЕИ,сега ме прехвърлиха ПНУП..как така кой ме е прехвърлил-нали ректора отговаря за това..
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re:Прехвърляне в др.специалност
« Отговор #3 -: 17.08.2010, 18:36:29 »

Като отидеш при инспекторката, тя ще ти каже от първи курс ПНУП, какви изпити са държали и ако имаш такива, които се препокриват с БЕИ няма да ги даржиш т.е. ще ти вземат оценките от първата специалност, но тези които не си държала ще се наложи да си ги взимаш по време на сесиите.
Активен
С. Цветков

аНиТу

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Прехвърляне в др.специалност
« Отговор #4 -: 17.08.2010, 21:47:13 »

мерси за отговора
Активен

smirnoff848

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Прехвърляне в др.специалност
« Отговор #5 -: 14.09.2010, 18:45:48 »

Shte sm mnogo blagodaren ako nqkoi mi kaje kak stava prehvarlqneto ot "Biologiq i fizika"  vav  "Marketing" ili v nekfa ot Ikonomicheskite specialnosti!?  ... pls  :-)
Активен

Vas3to_90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
  • Превод и бизнес комуникация
Re:Прехвърляне в др.специалност
« Отговор #6 -: 14.09.2010, 19:48:54 »

Shte sm mnogo blagodaren ako nqkoi mi kaje kak stava prehvarlqneto ot "Biologiq i fizika"  vav  "Marketing" ili v nekfa ot Ikonomicheskite specialnosti!?  ... pls  :-)
1.Пиши на кирилица.
2.По тази тема е писано много. Трябваше да се поровиш малко.
3.Специалностите са от два различни факултета, което значи, че първо ще ти трябва разрешение от декана на Биологически факултет, за да се отпишеш. После ще ти трябва разрешение от декана на Икономически факултет, за да се запишеш при тях. Ако ти позволят, ще трябва да държиш и приравнителни изпити. Не съм сигурен дали не трябва да дадеш пари под формата на "дарение" или това е само ако се местиш от един ВУЗ в друг.
Ами това е. Успех!!!  :-)

П.С. Мисля, че за прехвърляне, трябва да си си взел всички изпити до момента.
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Прехвърляне в др.специалност
« Отговор #7 -: 14.09.2010, 20:01:07 »

Shte sm mnogo blagodaren ako nqkoi mi kaje kak stava prehvarlqneto ot "Biologiq i fizika"  vav  "Marketing" ili v nekfa ot Ikonomicheskite specialnosti!?  ... pls  :-)
Според мен няма да ти разрешат-двата факултета нямат нищо общо, но все пак поразпитай.
Писането на кирилица е задължително.
« Последна редакция: 14.09.2010, 20:03:10 от Anck_Sun_Amun »
Активен