argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Историко-археологическия клуб  (Прочетена 62516 пъти)

Betelgeize

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

Abe kolegi, nqkoi moje li da me swetne kak stoqt ne6tata s istoriko-arheologi4eskiq klub. Koga ima sbirki i s kakvo to4no se zanimavat tam, 6toto ot pro4etenoto dotuk ostanah s vpe4атлението, 4е predimno hodqt da kopat po razkopki. Ako nqkoi go pose6tava da kaje dali e qko. 
« Последна редакция: 06.03.2009, 14:00:35 от Стефан Николов »
Активен

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #1 -: 24.09.2006, 23:13:40 »

Веднага отговарям на въпроса ти. Най-напред трябва да знаеш, че не съм член на клуба, а и съм в съвсем друга специалност. Информацията, която ще ти дам е придобита на базата на личните ми контакти с председателя на клуба, както и други негови членове. До колкото ми е известно се събират веднъж седмично, а на сбирките се изнасят доклади, разработени от самите му членове, които ги разработват по собствено желание и избор на темите, а също са налице и доста разгорещени дискусии с историческа тематика.  Освен, че ходят по разкопки (което е най-хубавото), организират и различни екскурзии с историко-опознавателна цел и с цел употребата на известно количество алкохол (добре де, това е най-хубавото:-))), а използвам случая специално да поздравя Борето (ние си знаем кой е той). Ами това е което знам. От теб се иска само ентусиазъм и сериозност, за да се включиш. УСПЕХ!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

Betelgeize

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #2 -: 26.09.2006, 21:09:10 »

Mnooogo ti blagodarq za iz4erpatelnoto info. Sigurno 6te potarsq na4in da se vklju4a in the club, makar 4e ne sam prieta istoriq. 10X o6te vednaj.
Активен

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #3 -: 27.09.2006, 13:50:57 »

Доколкото ми е известно не е никакъв проблем да участваш и без да учиш история. Мисля, че те си залепват обяви, но все пак ако имаш нужда от помощ не е проблем да те свържа с когото трябва!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

Betelgeize

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #4 -: 29.09.2006, 17:41:31 »

Oki. Ako imam problemi 6te znam kym kogo da se obarna  :-)
Активен

drag

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • siak.dir.bg
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #5 -: 11.10.2006, 12:14:07 »

  В неделя 15.11.2006 ще се ходи до Асенов град. Исторически музей, Асенова крепост и параклиса св. Атанасий. Хапване, пийване и други...
  Betelgeize, ако те интересува ела в 08.30 на гара Родопи :-D
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                    http://radio.uni-plovdiv.bg

pany

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #6 -: 11.10.2006, 21:51:43 »

  В неделя 15.11.2006 ще се ходи до Асенов град. Исторически музей, Асенова крепост и параклиса св. Атанасий. Хапване, пийване и други...
  Betelgeize, ако те интересува ела в 08.30 на гара Родопи :-D

 Място на срещата Централна гара под часовника в 8.00,влакът тръгва 8.30ч.
Активен
per aspera ad astra!

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
za nedelia
« Отговор #7 -: 12.10.2006, 21:27:04 »

Za nedeliq, za hodeneto do Asenovgrad - na centralna gara v 08:00 4asa (v chakalnqta pod chasovnika). Ako vali shte se hodi samo do muzeia. Vsichki jelaeschti sa pokaneni!!!

Следващата сбирка на СИАК ще е във вторник от 17:00 часа в 5-та аудитория (на първия етаж). Всички са поканени, независимо дали са от университета или не. Клуба е за всички, които са запалени по историята и археологията. Лека почивка на всички! :wink:

Betelgeize, аз съм секретарката на СИАК. Колегата,който ти е дал наистина много изчерпателна информация за нас (за което му благодаря) трябва да го почерпя.Ако имаш нужда от каквато и да е информация няма проблем да се обръщаш и към мен. Не е нужно да учиш история, за да станеш един от нас (трябва просто да можеш да пиеш :))))) и да ти е интересна историята.
« Последна редакция: 11.11.2006, 18:24:21 от Kelli_Mutu™ »
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

3axap

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #8 -: 13.10.2006, 18:45:36 »

Не е нужно да учиш история, за да станеш един от нас (трябва просто да можеш да пиеш :)))))) и да ти е интересна историята.

Правят ли се тестове по пиене за желаещите да се включат в клуба?  :-D :evil:
Активен
На лов за захар! :)

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
СИАК
« Отговор #9 -: 13.10.2006, 19:34:08 »

Захар, за теб специално ще направим един такъв. Ако си навит(а) ела в неделя в 8:00 на централна гара в чакалнята, ще се ходи до Асеновград (на обход и още нещо) :)
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

pany

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #10 -: 13.10.2006, 20:24:15 »

Дано времето да е слънчево,иначе не ще можем да отидем на Св.Атанасий.Трябва да има и план Б(за веселата част с пийването) :-D :-D :-D
Активен
per aspera ad astra!

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
СИАК
« Отговор #11 -: 13.10.2006, 21:35:44 »

План Б - ще се ходи само до музея и до някоя кръчма или кафене ако вали.
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

Betelgeize

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #12 -: 14.10.2006, 17:03:37 »

Много ти благодаря за информацията, Хекуба. Във вторник ще дойда, а колкото до разходката до Асеновград - пожелавам ви весело изкарване.
Активен

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
СИАК
« Отговор #13 -: 14.10.2006, 18:04:02 »

Ще ни бъде приятно да се запознаем с теб. Много благодаря за пожеланието - ако вали едва ли ще е приятно изкарването и със сигурност ще е прекарване  :-)

Betelgeize, във вторник в 17:00 часа в 5-та аудитория в ректората ще е следващата сбирка. Тогава ще записваме и новите членове, заповядай да се насладиш на цирка  :wink:
« Последна редакция: 11.11.2006, 18:25:08 от Kelli_Mutu™ »
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

Stoned Crow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • IcoTheLong
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #14 -: 15.10.2006, 20:47:34 »

Т. нар. обход мина повече од прекрасно мерси на всички дето довтасаха. Да се надяваме, скоро пак да може да поОбходим. Мдааааа  :mrgreen:
Активен
A Bustle in Your Hedgerow

drag

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
    • siak.dir.bg
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #15 -: 16.10.2006, 13:05:08 »

 Абе някои май не издържаха на пиенето. Неисе другият път да са по подготвени. :lol:
Активен
*********** Аз слушам радио НЕКО **************                   
                    http://radio.uni-plovdiv.bg

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
СИАК
« Отговор #16 -: 16.10.2006, 18:18:29 »

Браво, бе хора, наистина сте историци на място - мнооооооооооого пиете, направо ми взехте акъла, ама другият път няма да ви оставя да се прибирате сами - пак изпуснах най-веселата част... Хаиде, за сега сте на сухи тренировки за другия път (този път без сокчета обаче), който ако е хубаво времето ще е най-вероятно другата седмица.
П.П. Бива ви да носите плочки...  :-D
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

3axap

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #17 -: 16.10.2006, 20:44:22 »

Ще ме скъсате на теста с пиенето, Hekuba  :cry: И при все това, Емо ме покани, но отново не можах да се присъединя към вас. Официални извинения  :oops:
Активен
На лов за захар! :)

Хайдушко сърце

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #18 -: 16.10.2006, 22:12:04 »

Съжалявам, ако първокурсниците сме оставили впечатление на прекалено пасивни(все пак сме нови в компанията).Следващият път ще се реваншираме.Да живее СИАК!!!!
Р.Р.От тия плочки хванах мускули.
Активен
Страшен човек е Вълчан. Той искаше да освободи Българското. Да откупи с злато мурабето от Русите, та името му да остане да се помни во веки веков.

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: istoriko-arheologi4eskiq klub
« Отговор #19 -: 17.10.2006, 15:14:28 »

Пичове, ако Емо не е говорил с вас да знаете, че в четвъртък в 18ч има сбирка на факултетния студентски съвет!!!Чакам поне един, а може и двама представители от курс!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones