argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпрос относно повишаване на оценки  (Прочетена 934 пъти)

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог

Здравейте,

Най-накрая ми излезе списъка на предметите, които ми се признават. Доволен съм, но, има 1-2 оценки от които не съм доволен, имайки предвид на какви предмети се паднаха (например 3 по програмиране за I-ви курс Информатика!!!). Не за друго, но ще си е за срам и позор ако някой познат ги види - ще има да ме бъзикат цял живот :) Обаче някъде из сайта четох (сега не мога да намеря точното място), че молба за повишаване на оценка се приема само ако предмета е от текущия курс - с други думи ако съм 4-ти курс не мога да се явя за повишаване на оценка от 1-ви курс. Това наистина ли е така и има ли изключения?  :hihi:
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Въпрос относно повишаване на оценки
« Отговор #1 -: 17.09.2010, 11:15:56 »

По принцип можеш, но с молби до декана и прочие.

За тройката - повярвай ми, ще се гордееш след време, че си имал тройка! Ще показваш - ето, аз великият програмист имам тройка, значи съм знаел нещата...

Шегувам се, но по принцип по-важното е, да имаш успех над 4.00 сумарно, за да успееш да правиш дипломна работа, а не отделните оценки. То не че на държавен изпит не е по-лесно от дипломна работа, но дипломната, ако е по-сериозна тема, си я включваш в автобиографията.

Затова се напъни да изкараш по-високи оценки на сегашните предмети от 3 и 4 курс. Успех!
Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог
Re:Въпрос относно повишаване на оценки
« Отговор #2 -: 17.09.2010, 11:32:44 »

Всъщност ми признаха всичко до 4-ти курс с изключение на курсовите проекти и вероятностите. Както и избираеми в излишък  :rock: Успеха ми е малко под 4.50 до тук и не знам дали ще мога да прехвърля границата (е ще се опитам де).

Колкото до програмирането - оценката ми пристига от "Програмиране II" - по времето, когато съм го карал по учебен план беше Pascal, а не C/C++. Но т.к. работих по него време по доста стабилен проект на Delphi 3, аз нямах проблеми със синтактис-а и дребните похвати, които проф. Илиев грешно преподаваше. Все пак беше агроном човека :) Е не казвам нищо - и аз съм завършил земеделски техникум  :evil: Както и да е - направих сериозната грешка да поправя грешка на преподавател. След което имаше грандиозен скандал. Пострадаха най-вече колегите ми, но и до ден днешен съм приятел с повечето от тях. Когато дойде изпита, получих препоръка да не вляза на редовния, за да не стане конфликт по време, когато много мои колеги  бяха наплашени. Не отидох. И имаше изненада - НЕ бях скъсан, а с тройка. И естествено с отказ от повишаване :)

Та един съвет до всички - не поправяйте преподавателите. Нито когато си мислите, че са допуснали грешка, нито когато сте СИГУРНИ, че е така. За никого няма да е приятно.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Въпрос относно повишаване на оценки
« Отговор #3 -: 17.09.2010, 12:03:16 »

Зависи от човека. Аз винаги приемам разумни критики, но има хора с его, за които е удар по самочувствието явната критика пред всички. Може да го поправите насаме или в емйал, любезно, но да правите конфликт винаги крие риск от фатални последици, за жалост.

4.50 ти е предостатъчен успех. Освен това, за д.р. май се смята само информатичните оценки или дори оценките в катедрата, в която правиш д.р. - не помня последните изисквания, че леко ги промениха, въпреки че имам по 20 дипломанта на година. Имал съм и дипломанти с 3.75 или 3.80 - с молба до декана им се разрешава д.р. и дори са си изкарвали заслужена шестица на защитата.
Активен