argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Запитване относно ИТ  (Прочетена 795 пъти)

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог
Запитване относно ИТ
« -: 13.09.2010, 10:14:00 »

Здравейте,

Някой може ли да ми каже какви са изискванията за изпита по Информационни Технологии за спец. Информатика (II курс, задочно)? В сайта на ФМИ има нещо като конспект, включващ 3 раздела - MS Word, MS Excel и елементарни понятия в HTML. Написани по този начин, нещата може да изглеждат много лесни, но от личен опит знам, че може да бъде и кошмар. Като за начало според описанието този предмет има 45 часа теория. Тази теория как се отразява на изпита? Развиват ли се теоритични въпроси и на каква тематика? Споменават се макроси, но това е доста обширна материя (а лично на мен Бейсик-а не  ми допада) - задачите на изпита в каква област се задават?

Въпросите ми са свързани с предстоящия изпит на 22-ри. Този предмет ми идва като приравнителен и затова си нямам понятие от това, което би се изисквало. Прегледах форума, но единственото, което намерих е един коментар за стиловете в Word. Но това сякаш е недостатъчно да реша дали си струва да вляза на изпита :)
Активен

Владислав

  • Гост
Re:Запитване относно ИТ
« Отговор #1 -: 13.09.2010, 12:27:15 »

Аз съм Информатика редовно и нашият изпит се сътоеше от практическа и теоретична част. Практическата част беше да форматираш текст на Word, да направиш няколко таблици на Excel и няколко станички на HTML. Теоретичната част беше 3 въпроса върху Word, Excel и Access.
Поне на мен изпитът не ми се видя особено лесен. Текстът ни казаха, че ще ни го дадат набран, а на изпита разбрахме, че ние трябва да си го набираме. 
Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог
Re:Запитване относно ИТ
« Отговор #2 -: 13.09.2010, 19:38:07 »

Да разбирам, че на практическата част не са ви давали макроси... това е добре. Случайно да помниш теорията какво точно представляваше?
Активен

Владислав

  • Гост
Re:Запитване относно ИТ
« Отговор #3 -: 13.09.2010, 21:01:46 »

Нямам никакъв спомен, съжалявам. Ако имаш учебника по ИТ, учи от него. Това е теорията за изпита.
Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог
Re:Запитване относно ИТ
« Отговор #4 -: 14.09.2010, 22:04:23 »

Ясно. Днес взех учебника - в момента, в който го прегледах реших да се явя на изпита :)

Мерси!
Активен