argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Избираеми дисциплини, есенен триместър 2010/2011  (Прочетена 1304 пъти)

xyz--

  • Гост

Списък

Понеже твърдо(засега) съм решила да ставам джедай, а първи курс ми мина леко неползотворно, си избирам факултативна.
Някой ходил ли е на някоя от горе-изброените, да сподели мнение. Визирам конкретно PHP-то и руския, защото другото сигурно изисква някакъв сериозен опит със C#.

Интересува ме:
1. На какъв принцип е записването - има ли места за всички или се стига до грубости.
2. Интересно ли ви беше, извлекохте ли полза за себе си от курса.
3. Каква е формата на оценяване. (трябва да се взима тоя изпит, все пак)

Ще се радвам, ако някой каже 2-3 думи.
Активен

Владислав

  • Гост

Посещавал съм факултативната за PHP. Записването става на място, тогава имаше места за всички, даже след 2-3 лекции идваха да се записват хора. Преподавателите са от една фирма и лекциите и упражненията ги провеждаха в офиса им, така че места имаше за всички. Изпитът беше да се напише нещо от сорта на форум с регистрации и т.н. Като цяло беше интересно, започва се от 0-та.
Активен

Радо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99

 Съветвам те да запишеш ООП със C#, ако искаш да поемеш по правия път :D То и този не е много прав де, но поне не е толко надупчен като технологиите на другата избираема за ООП...
 От друга страна дисциплината за ПХП я води шефа на Вискомп (доста ме съмнява баш той да е, но има шанс) уж, и като гледам какво ще се учи изглежда супер за entry левъл в уеб програмирането. А и фирмата е добра за старт на кариерата - визирам първата година :)
 А "Теория на графите" винаги ми е изглеждала интересна и полезна дисциплина, но все съм нямал време и нерви да я запиша...
 Та - решавай бързо, че миналия триместър път се записах последен на C#-па още към края на първото класиране :)
PS: чета въпроси има:
 1. Последен с бая късмет се записах
 2. Добре е човек да има поглед над други технологии. Отидох 1 път, с малки изключения само аз си говорих с асистента - та явно е полезна
 3. Оценката се оформяше на база няколко задачи, дадени като домашни работи. Още не си я знам...
« Последна редакция: 14.09.2010, 00:24:08 от Радо »
Активен

xyz--

  • Гост

"Теория на графите" и мен ме привлича, но си мисля, че първо трябва да мина Дискретната, за да извлека полза от нея. Пък и тия молби до не-знам-кой-си... Дано да я пуснат и догодина.
По принцип не се интересувам много от web, писала съм некви боклуци(основно процедурен код) на php, но кой знае, може да се запаля нещо.
Мерсим ви за помощта, засега ще е php май.
Без Вълчанов така или иначе няма да мина. :D Квото и да става във ФМИ, рано или късно отиваш при Вълчанов. (то така или иначе вече няма да има места, поне гроздето да е кисело)
« Последна редакция: 14.09.2010, 00:45:32 от xyz-- »
Активен

Лили

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Тъй като до скоро пишеше за кои курсове и спец. са задължителни избираемите дисциплини, а в момента никъде не пише (поне не намирам)- за 2 курс есенен трим. не е задължително ако помня правилно?
Активен

Владислав

  • Гост

Да, не е задължително.
Активен

chemi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Тъй като до скоро пишеше за кои курсове и спец. са задължителни избираемите дисциплини, а в момента никъде не пише (поне не намирам)- за 2 курс есенен трим. не е задължително ако помня правилно?
Зависи от специалността. Трябва да си гледате учебния план. Например за втори курс през есенния триместър задължително имат избираема дисциплина специалностите
БИТ (http://fmi.uni-plovdiv.bg/index.jsp?id=847&ln=1) и МИ (http://fmi.uni-plovdiv.bg/index.jsp?id=353&ln=1).
Активен

Predator

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Хубаво са ги качили, но не виждам дати за записване Интересува ме специално факултативната по php.
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!

Обикновено записването е събота или неделя в първата седмица от триместъра.
Активен
Everybody Lies.

Predator

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Благодаря.
Активен

TroubleMaker

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50

А някой знае ли дали студентите задочно обучение могат да записват факултативни дисциплини?
Активен

Владислав

  • Гост

Могат. За факултативните няма ограничения.
Активен

galka.1403

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Колеги не съм сигурна, но записването беше 3-тия триместър демек тая пролет и всички дисциплини са заети предполагам е аз като отидох бяха свободни C# и математическите анализи. Надявам се да не ви излъжа :):):)
Активен
Не е важно от къде идваш и накъде отиваш, а дали успяваш да си щастлив по пътя.