argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Задание за дипломна работа  (Прочетена 1987 пъти)

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог

Здравейте,
Записах 4-ти курс Информатика (задочно), като е важно да отбележа, че ще имам приравнителни изпити от предните три курс-а. До колкото разбирам за дипломна работа се изисква минимален успех, но при мен ситуацията с тези приравнителни е малко плашеща - изпитите са пръснати най-вече от 3-ти триместър, което предполага твърде късна дата за полагането им и съответно формиране на общия ми успех. Търсих информация (в сайта и форума) за процедурата с държавните изпити, но не можах да намеря такава. На информация, базирана от други университети не мога да разчитам, т.к. разликите в процедурите понякога са драстични. Например в Шуменския Университет задание можеш да получиш реално 3 седмици преди датата (дори можеш сам да си измислиш задание, което се гласува на катедрен съвет). Та с други думи имам голямо желание за дипломна работа - имам наистина голям опит с PHP и бази данни с огромно натоварване, както и участие в по-дребни проекти базирани на C#... Има ли вариант при за дипломна работа при моя статус?
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Задание за дипломна работа
« Отговор #1 -: 19.08.2010, 12:57:52 »

Има. Но успеха ти трябва да е 4.00+ - май не изобщо, а по дисциплините в катедрата, където правиш д.р. - до момента.

И накрая, при самото явяване на защита, след като завършиш семестриално, е нужен семестриален успех 4.00+ (има начини с молба до декана да се мине и с 3.80+).

Срока за задание и зачисляване е официално 10.03.2011, като в екстремни случаи може и както са ти казали - 2-3 седмици преди защитата, ако ти е готова разработката и ръководителят, дал заданието одобри и подпише молбата ти и после и ръководителят на катедрата се подписва и той.

Обади ми се към Коледа или преди Великден (по-точно преди 10.03.2011) и ще решим кво да правим, има време засега - взимай си приравнителните спокойно, ще е нужно да са взети...
« Последна редакция: 19.08.2010, 13:05:29 от Светослав Енков »
Активен

TroubleMaker

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Задание за дипломна работа
« Отговор #2 -: 19.08.2010, 15:12:01 »

А аз се интересувам от къде мога да разбера повече информация за държавния изпит за специалност информатика. В сайта на факултета има само един конспект и нищо друго. Има ли някъде качени примерни варианти за да добия представа за какво става въпрос, тъй като не ми се занимава да разработвам дипломна работа.
Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог
Re:Задание за дипломна работа
« Отговор #3 -: 19.08.2010, 15:23:58 »

Благодаря за отговора.

Да видим дали съм разбрал: заданието за дипломна работа се дава преди семестриалното завършване (съответно успеха не е сформиран окончателно), но допускането до защита става само ако е покрит минимума 4+ за определена група предмети. С други думи по времето на заданията аз ще имам няколко липсващи оценки, но те няма да се считат за двойки, които драстично да смъкнат успеха под границата. С други думи - смело напред :)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Задание за дипломна работа
« Отговор #4 -: 19.08.2010, 16:41:46 »

Да, защото някои неща се правят бавно и дълго, ако са по проект или просто ти е мерак.
Затова може и още днес да ти се даде (примерно казано) заданието. Или да си работиш по проблема, ако имаш уговорка с някой преподавател после това да ти е тематиката. Е, добре е и ръководителят ти да ти помага, тва ни е работата, все пак.

Не, за самата защита изискването е 4.00+ изобщо - среден семестриален успех от всичко за 4-те години следване.

За зачисляване да правиш, може и с 3.00 да те взема, ако реша - но за защитата ще реши декана, ако си под 4.00 семестриален успех. Но превантивно се иска и при зачисляване на имаш 4.00+ по Информатиките, защото все пак къв е тоя тройкаджия, нали? Ама това не е супер фатално в случая.
Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог
Re:Задание за дипломна работа
« Отговор #5 -: 19.08.2010, 17:37:39 »

Ааа мен ме притеснява точно заданието :)

След като си запълня дупките, успеха ми ще си дойде на мястото - е не съм отличник, но мисля, че ще го докарам някъде до приемливи граници... може би някъде над 4.50.
Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог
Re:Задание за дипломна работа
« Отговор #6 -: 19.08.2010, 18:53:14 »

Ставаше въпрос целия ми успех да е малко на 4.50 - не само по специалните предмети :)
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re:Задание за дипломна работа
« Отговор #7 -: 19.09.2010, 16:47:08 »

А за редовно как стои въпроса с успеха и заданията?
Активен
Everybody Lies.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Задание за дипломна работа
« Отговор #8 -: 19.09.2010, 18:06:45 »

Същите са изискванията, не правим дискриминация между задочно и редовно обучение при държавния изпит (респективно дипломните работи). Защитите и комисиите (датите) са еднакви.
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re:Задание за дипломна работа
« Отговор #9 -: 19.09.2010, 19:54:53 »

Много благодаря за бързия отговор!  :bow:
Активен
Everybody Lies.