argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпроси относно магистратурите  (Прочетена 606 пъти)

Neo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Здравейте,
От много време се колебая каква магистратура да запиша. Завършил съм Международни икономически отношения, но се интересувам от компютри. Изкарах няколко пробни лекции в ТУ, магистратура КСТ (ей така, само да видя каква е хавата), но там ми липсва основата, смисъл въпреки, че има подготвително обучение, пак се започва от много високо ниво и почти нищо не се разбира. Така че мисля да се откажа от ТУ.
Какво е положението при двугодишните магистратури във ФМИ? От нулата ли се започва? Ако е така е добре. Аз имам базови компютърни умения, но не съм се занимавал с програмиране. Колебая се между БИАЕ и Софтуерни технологии. Понеже в учебните им планове няма анотации на отделните дисциплини, бих искал да ми резюмирате на кратко с каква насоченост е всяка от двете магистратури. Също така се интересувам от избираемите дисциплини, понеже те са втората година, искам да попитам догодина ще мога да избирам подобни (или същите) на тези дисциплини ли: http://www.fmi-plovdiv.org/index.jsp?id=1115&ln=1 (искам нещо по-компютърно, а не някоя математика).
Благодаря.
Активен