argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Две паралелни специалности; Вземане на две години за една - Как става ??  (Прочетена 2567 пъти)

chefoo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Здравейте, колеги :) Имам два въпорса :

 - Каква е процедурата за паралелно каране на две специалности ? Как се записва втората специалност? Държат ли се приемни изпити, ако специалностите са близки по направление (в един факултет), например макроикономика и стопанско управление? Може ли едната да е редовно, а другата задочно ?

 - Как се вземат две години за една ? Записваш двата курса едновременно, караш семестрите и сесиите едновременно ?... или всичко е свързано с хавата с кредидите ?... или... ?  :-P

Май станаха повече от два въпроса, а  :hihi: :-P Ще съм благодарен, ако някой може да ми отговори или да ме насочи към източник на информация. :)
Активен

boh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
  • турбу идиот

след втори курс колеги записаха второ висше като изискване беше да имат успех 4.50. разбира се втората специалност е в задочна форма. можеш да кандидатстваш с изпит като останалите за избраното. уловка е че ако прекъснеш редовното прекъсваш и задочното.

две за една години се прави чрез подаване молба до декан, след удобрение минаваш на идивидуален план и караш двете едновременно. плащаш две годишни такси. разбирасе някой трябва да те подкрепи финансово.

за фми може да се запише всяка една специалност от възможните в ПУ без ПРАВО.

най-достоверния източник на информация е учебния отдел към факултета ти.
успех
Активен
пръвуписан селянин, трол, ламер, ФМИст (за жалост/радост)

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Не е препоръчително повече от 2 висши образования да се карат.На 3 тото най-много на четвъртото се отива в лудницата!
Активен
Всичко е любов

boh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
  • турбу идиот
Активен
пръвуписан селянин, трол, ламер, ФМИст (за жалост/радост)

Elena

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80

Не е препоръчително повече от 2 висши образования да се карат.На 3 тото най-много на четвъртото се отива в лудницата!

Всичко е строго индивидуално. Някои хора и само с 1 висше може да отидат в лудницата, други и след 10 пак ще са си добре.
Активен

chefoo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Кой говори за повече от 2 висши :) Друг въпрос е, какъв е смисълът да завършиш 3 или повече специалности...  :)
 Иначе.. мерси на boh за отговора  :-)
Активен