argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: казус по гражданскоправни науки  (Прочетена 1966 пъти)

CECI 83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

здравейте ,има ли някой който ще се явява на държавен по гражданскоправни през май 2010? искам да попитам за казуса...
Активен

CECI 83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
казус по гражданскоправни науки
« Отговор #1 -: 18.02.2010, 16:35:56 »

Здравейте, много ме мъчи решаването на казуси. Заради това ме късат вече 3 пъти на държавния. Ако някой може да предложи някакъв алгоритъм за решаване ще съм му много задължена. Четох тази книжка как се решава частноправен казус ,но не ми помага много .Как да се справя? :cry:
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:казус по гражданскоправни науки
« Отговор #2 -: 18.02.2010, 19:04:13 »

Що така бе Цеци. То верно че по граждамскоправни казусите са трудни ама чак пък хептен нищо да не може да напишеш е мн странно. все пак за 5 години в университета сме решавали не малко казуси. Книжката на К. Таков е хубава но то не е нещо което се решава всеки път по един същ начин. Общо взето решаването на един казус се състои в това да подведеш известните факти под хипотезата на правилната норма. Ако това ти е трудно, значи има нещо гнило, но дали е в Дания нз.
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
казус по гражданскоправни науки
« Отговор #3 -: 18.02.2010, 23:24:12 »

Какво искаш да питаш за казуса?Не ходиш ли да слушаш граждански дела в съда?Не си ли решавала на упражненията.?Средното образование ,пък и не само средното образование е затова да те научи да мислиш, след като си изучавала 5 години законите в БГ предполага се, че ги знаеш,а като чуеш проблема ,оплакването, жалбата, действието или бездействието,или каквото там има в дадения случай ( казус)  ,при мен става автоматично решението  ,защото ей богу никой не знае как човек мисли   и анализира.Принципа е един както в математиката.четеш няколко пъти условието.правиш му анализ какво е дадено. след това стъпка по стъпка по следователно даваш отговорите като се съобразяваш със съществуващите правни норми.Да же и да сбъркаш нямаш проблем важно е да отстояваш мнението си с аргументи и   много логика в разсъжденията.не забравяй че в един съд двама съдии стигат до различни изводи от даден казус.Интересно защо при теб така се е получило.обикновено в Правото трудно се влиза и лесно се излиза а при теб , като че ли е обратното.!Успех!От четвъртия път съм сигурен , че ще го вземеш! :y: :-)
« Последна редакция: 18.02.2010, 23:26:51 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов