argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Viscomp - Проект  (Прочетена 1864 пъти)

Dzifcho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Viscomp - Проект
« -: 25.11.2010, 20:32:50 »

Ето,че първият проект от курса по PHP е вече факт.Очакваше се че ще бъде трудно,но колегите програмисти наистина са прекалили...С едно просто четене на слайдовете по време на лекциите и обясняване на общите неща се очаква вече да сме изградили мислене на стажант-програмист и да може да реализираме логин форми регистрационни форми и т.н.Явно функцията на преподавателите беше просто да ни кажат какво точно да учим и да ни разкажат с една две думи за какво става въпрос...Мисля че щеше да е по-добре просто да качат слайдовете и нито те са губят времето за да идват рано да преподават,нито ние да ходим на лекции с надеждата че ще научим нещо.
Активен

radko87

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 112
  • Stupid man :D
Re:Viscomp - Проект
« Отговор #1 -: 25.11.2010, 23:44:23 »

На вас неможе да се угоди.
Ако е сложно ... "Що е сложно" ако е просто  "Що е просто".
Насочили са ви, дали са ви и материал и сега трябва да помислите.
Активен
Sun Certified Java Programer/OCJP/ - От Sun спомен нема .....

Dzifcho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Viscomp - Проект
« Отговор #2 -: 26.11.2010, 00:34:44 »

Насочили е силно казано колега...Тези които малко или много разбират PHH  записаха дисциплината за да затвърдят знания или да научат нещо повече...Но тези който даже не знаят къде даже да сложат php файловете за да ги видят в браузъра едва ли биха могли да реализират такива сложни проекти...все едно аз да ти кажа 20 думи на английски и след това да те накарам да напишеш някой разказ на някаква си тема без да си нямаш хабер от останалите неща...
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Viscomp - Проект
« Отговор #3 -: 26.11.2010, 07:11:15 »

Никъде не е казано, че проекта трябва да го направите перфектно и веднага. И както виждате, дават го на всички еднакъв, за да си помагате и работите в екип.
Активен

Tina_Tarnar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
    • http://arto.bg/
Re:Viscomp - Проект
« Отговор #4 -: 26.11.2010, 09:19:03 »

Аз също присъствах на тези лекции, от една страна колегата е прав - самите преподаватели ни казаха, че проектът нямало да бъде сложен; че този курс е насочен не само към тези, които вече са програмирали на php, а към всички, които имат желание да го научат и нямат дори базови познания по него. Убедиха ни, че проектът ще е изключително прост и ненатоварващ, аз като човек, никога занимавал се с езика, казвам с ръка на сърцето, че ми е страшно трудно да се справя с това. Но от друга страна смятам, че господин Енков също е прав, проектът е един за всички, можем да си помагаме като в екип, освен това се надявам да ни дадат някои разяснения утре.
Активен
http://arto.bg/ - Езиково обучение. Преводи и легализация

Arruor

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Viscomp - Проект
« Отговор #5 -: 20.12.2010, 17:46:36 »

Ето,че първият проект от курса по PHP е вече факт.Очакваше се че ще бъде трудно,но колегите програмисти наистина са прекалили...С едно просто четене на слайдовете по време на лекциите и обясняване на общите неща се очаква вече да сме изградили мислене на стажант-програмист и да може да реализираме логин форми регистрационни форми и т.н.

А кое е "трудното" на една форма за логин/регистрация? Хайде да оставим регистрацията настрани. Наистина не разбирам кое е трудното на форма за вход в системата, при условие, че няма изиксвания за защита от Cross-site Request Forgeries, image (and/or other) captcha и други?
Или си мрънкаме за спорта? Също така няма да споменавам факта колко пъти сме ви питали дали имате въпроси по време на занятията. Или това остава ей така за протокола.

Явно функцията на преподавателите беше просто да ни кажат какво точно да учим и да ни разкажат с една две думи за какво става въпрос...Мисля че щеше да е по-добре просто да качат слайдовете и нито те са губят времето за да идват рано да преподават,нито ние да ходим на лекции с надеждата че ще научим нещо.
Мисля, че никъде не беше обявено, че посещението на курса рано сутрин в събота е задължително, присъствието е изцяло по желание на присъстващите. Лично аз, никога не съм спирал всеки един желаещ да следва Полета на Орела.

Към автора на публикацията, персонално : ако очаквате, че някой ще Ви "налее" база от знания наготово, без никакъв труд от Ваша страна - няма как да стане, просто. Ако ще е за мрънкането - get over it.

Към колежката Тina_tarnar, искрено и лично: склонен съм да призная пропуск от моя страна. Може би малко недооцених очакванията си към курсантите. Също така ще Ви помоля, с ръка на сърцето си, да споделите с нас отговорите на следните въпроси:
- Колко пъти и как поискахте информация относно реализацията на проекта си?
- Доволна ли сте от оценката, която получихте (ако сте се явявали за защита на проекта)?
- Как бихте оценили изпълнението на проекта си (ако сте се явявали за защита на проекта)?
- Попълнихте ли си анкетната карта, дадена Ви на първата лекция (ако сте присъствали)?

Относно качеството, количеството и организацията на темите в курса - подготвени са по такъв начин, че да обхванат цялата аудитория, а не конкретна персона.

Мисля, че до момента сме се постарали да отговорим на всички въпроси, забележки, мнения, предложения, питанки и други - които сме получили чрез използване на официалните канали за комуникация (а именно: въпрос по време на управженията, e-mail message, телефонен разговор, и др.). Това са официалните канали за мен и колегите, които участваха в организацията и провеждането на курса.
Лично аз не смятам, че съм длъжен да чета този Форум. Най-вече с оглед на факта, че в началото на всяка публикувана лекция има информация за контакт с нас.

В заключение искам да помоля г-н Енков да заключи темата, след като заинтересованите страни получат право на реплика (ако получат).
Не смятам повече да толерирам flaming-а/trolling-а (то и това му е много, ама ...), но ако някой иска да изкаже мнение/препоръка/забележка/предложение/whatever - може да го направи, или в Учебен Отдел (по въпроси касаещи Пловдивски Университет), или в офиса на Вискомп ЕООД (по въпроси касаещи фирмата).

С уважение: Ников, Димитър

Активен
Debiles, ego habeo ocili mei a vobis!

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Viscomp - Проект
« Отговор #6 -: 20.12.2010, 18:59:42 »

Ще заключа темата, наистина за въпроси - директно към преподавателите от Вискомп на формата им за контакт!

На всички желая успех на курса и бърз напредък!
Активен