argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Преместване от ШУ Епископ Константин Преславски  (Прочетена 1083 пъти)

0gg1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Искам да попитам дали мога да се преместя от въпросният университет във вашият.
Специалност компютърна информатика съм, 4 курс. Имам много изпити които съм взел и много които не съм взел.
Признават ли ми се взетите изпити и има ли дистанционна форма на обучение?
Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог

Аз го направих този номер. От същия университет, същата специалност, същия курс. Но има една малка подробност - прехвърляне няма да се получи, но може да направиш следното: пускаш молба за академична справка, която да послужи пред ПУ, а след това - молба за прекратяване на студентски права. Явяваш се на КАНДИДАТСТУДЕНТСКИ изпит в ПУ, като участваш в общия бал - все едно започваш от самото начало. За инферматика има избор - изпит по математика или информатика, като тоя по информатика е елементарен, а нужния ти бал, за да се класираш - сравнително малък. Ако успееш - при записването даваш академичната справка и казваш, че искаш да ти признаят съответните предмети. Процедурата отнема известно време, но в деканата ти правят нещо като предварителен протокол за признаване, който ще покаже кой курс трябва да те запишат. Мен ме записаха директно 4-ти :)

И още нещо - няма да направиш грешка ако се изнесеш от ШУ!!!
Активен

0gg1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Много ти благодаря за информацията. Аз и без това съм с прекъснати студентски права, понеже не съм подавал молба за прекъсване. Изпита по информатика въобще не ме притеснява :)
Само още един въпрос. Тази академична справка бързо ли става, или ще ме мотаят няколко дни, понеже съм виждал как студентите гонят някой доцент в коридора за подпис точно за тази академична справка.
Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог

Моята академична справка беше готова за 10-на дена. Молбата се подава до Русева (в деканата). А това, че нямаш студентски права в момента е малко проблемно, т.к. всички услуги за прекъснали студенти са ПЛАТЕНИ. С други думи - ще трябва да си платиш изготвянето на академичната справка, а това може и да е лека набутвация, като имаме предвид таксите в ШУ :)
Активен