argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ  (Прочетена 19789 пъти)

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #20 -: 11.10.2006, 21:14:21 »

За ваша информация:

http://www.plovdiv24.com/news/19749.html
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #21 -: 13.10.2006, 22:38:25 »

Още новини около общежитията, та дано студентите да повярват, че Студентски съвет все пак прави някакви усилия.

http://www.plovdiv24.com/news/19784.html

Срещата на ректорите е предложение, което СС даде като предложение на Захари Георгиев да се направи. И както се вижда той е изпълнил обещанието си!
Активен

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #22 -: 14.10.2006, 12:38:20 »

Браво на тези, които подеха инициативата. Проблемът обаче е, че всичко са просто предизборни дивотии (народен представител да помага на студенти - такова животно няма). Преди време и аз се поинтересувах защо само ПУ няма общежития и ми беше отговорено, че въпросното общежитие е било продадено и на негово място в момента има хотел (такива са слуховете). Не знам дали сте виждали плана, който се намира в нова сграда на ПУ, за изграждането на нещо като студентско градче - хубав план,ама няма площ, върху която да се изгради. Не искам да се показвам като песимист, ама няма кои да се занимава с нуждите на студентите. И все пак ви пожелавам късмет (ще ви е нужен).
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

krasitrif

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #23 -: 14.10.2006, 20:54:17 »

Всеки ако мислеше като Hekuba щяхме да сме още в 19 век.Всичко хубаво което се е случило в тази страна е започнало
от някъде.Нека бъдем оптимисти  :-D,че общежитие на ПУ ще има.
Активен

^Sick^Boy^

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • http://andraste.cyber.cz/temp/klaves.gif
    • http://andraste.cyber.cz/temp/klaves.gif
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #24 -: 15.10.2006, 00:11:40 »

Не ми се вярва да стане нещо,но все пак се подписах.То не на всички студенти от Софийския им са осигурени обштежитията,та ПУ-то кучета го яли.(за съжаление)
Активен
Sponte sua numerous carmen veniebat ad aptos et quod tentabam dicere versus erat

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #25 -: 15.10.2006, 00:28:22 »

Не ми се вярва да стане нещо,но все пак се подписах.То не на всички студенти от Софийския им са осигурени обштежитията,та ПУ-то кучета го яли.(за съжаление)

Благодаря все пак за подкрепата ^Sick^Boy^. Но за информация всичките тези усилия не се правят с цел да се посторят общежития, които да стигнат за всички студенти. То това е ясно, че няма как да стане. Въпросът е да се посторят НЯКАКВИ общежития, които да са собственост на ПУ, защото ако тази година леглата отпуснати на ПУ са 955 с построяването на едно ново общежитие отпуснатите легла ще бъдат повече , а това определено е по-добрия вариант.
Както Мечо Пух е казал: "Колкото повече, толкова повече!"
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #26 -: 17.10.2006, 16:12:51 »

Както обещах информирам за всичко свързано с подписката за изграждане на общежития. След като се е провела среща на ректорско ниво, тъй като интерес от построяване на общежития има не само ПУ "Паисий Хилендарски", но и останалите ВУЗ-ове в Пловдив, предстои да се подпечата и подпише от всички посочени ректори следното писмо, което ще е адресирано до Сергей Станишев. Към настоящият момент печат и подпис има само от ректора на УХТ проф. д-р Георги Вълчев. Предстои същото да направят и останалите посочени. Но тъй като студентите трябва да се информират за всяка една постъпка, която се прави, реших да взема копие, което сканирам и предоставям на вашето внимание:

« Последна редакция: 17.10.2006, 23:38:48 от Kelli_Mutu™ »
Активен

krasitrif

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #27 -: 17.10.2006, 17:53:03 »

Уважеми колеги,
 Въпросното писмо вече е подписано от всички Ректори на пловдивски ВУЗ и утре заедно със събраните от нас подписи ще бъде предадено на премиера Сергей Станишев в 16 ч при откриването на на новата сграда на  Стоматологичния факултет на Медиицински университет.
Така сега остава да чакаме . :-)
Активен

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #28 -: 17.10.2006, 21:14:52 »

krasitrif, това пак ли е някоя от предизборните ви агитации? Докато не го вида няма да го повярвам, защото аз съм реалистка и на празни прикаски не вярвам. А и нека да не се обиждаме, става ли?
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #29 -: 17.10.2006, 22:44:32 »

krasitrif, това пак ли е някоя от предизборните ви агитации? Докато не го вида няма да го повярвам, защото аз съм реалистка и на празни прикаски не вярвам. А и нека да не се обиждаме, става ли?

Това не е предизборна агитация разбира се. Ако някой се съмнява винаги може да направи справка при ректора или пом.ректора. Хора става дума за университета. Не търсете по вола теле! Hekuba като вярваш само на очите си дай да си уредим среща и ще те заведа лично при някой от ръководството на университета, за да провериш!
Активен

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #30 -: 17.10.2006, 23:53:48 »

Nama nujda da me vodi6, vaprosut mi ne be6e kam teb, no kakto i da e...
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #31 -: 18.10.2006, 11:17:39 »

Nama nujda da me vodi6, vaprosut mi ne be6e kam teb, no kakto i da e...

Зная, че не е към мен, но в тази инициатива сме заедно с krasitrif, така че зная за какво става на въпрос. Това той какво прави през останалото време си е негов проблем, но когато става въпрос за ПУ не намесва политика.
Активен

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #32 -: 18.10.2006, 11:42:36 »

Kelli_Mutu™, само за информация - единият от членовете на студентски съвет е мои много близък приятел и бях заедно с него, когато ходи при първи курс да им даде да се подпишат. С две ръце сам за тази инициатива и ми е все едно кой ще я доведе до успешен краи само наистина да е такъв. Но ще поживеем и ще видим, след месец пак ще си говорим. Не се обиждай, не съм искала да те засегна...
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #33 -: 18.10.2006, 12:29:13 »

Тук няма място за обиди естесвено. Просто искренно се надявам това да стане. Аз лично нямам нужда от общежитие, но въпросът е в каузата и наистина вярвам и се нядявам да има резултат.
Активен

krasitrif

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #34 -: 18.10.2006, 13:31:05 »

 Уважаема Hekuba,
Искренно се извинявам ако съм те обидил, виждам , че се завърза разговор по повод на това което написах.Мисля ,че нямам удоволствието да те познавам, но ти сигурно ме познаваш щом си позволяваш да говориш по мой адрес.В отговор на твоя въпрос дали това е предизборна агитация ще кажа само, че това е една реална и добре обмислена инициатива на Студентския съвет, която вярвам, че ще се превърне в реалност.
И най добре вместо да се питаме разни деструктивни неща да се опитаме да направим нещо за ПУ.Ако имаш идея сподели я.Успех!
Активен

Miroslav.Tomoff

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 312
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #35 -: 18.10.2006, 14:07:22 »

Уважаема Hekuba,
Искренно се извинявам ако съм те обидил, виждам , че се завърза разговор по повод на това което написах.Мисля ,че нямам удоволствието да те познавам, но ти сигурно ме познаваш щом си позволяваш да говориш по мой адрес.В отговор на твоя въпрос дали това е предизборна агитация ще кажа само, че това е една реална и добре обмислена инициатива на Студентския съвет, която вярвам, че ще се превърне в реалност.
И най добре вместо да се питаме разни деструктивни неща да се опитаме да направим нещо за ПУ.Ако имаш идея сподели я.Успех!

Az imam edna ideq ;) Kaji mi malko pove4e info za Stydenstki syvet, moga li da se zapisha i t.n. ;) Ako iskash moje i na li4no da ne spamim ;)
Активен

Hekuba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #36 -: 18.10.2006, 17:33:52 »

krasitrif, аз просто зададах въпрос и най-искрено благодаря за отговора.  А що се однася до идеи - имам много,ама няма как да се осъществят. Не съм искала да те обидя с нищо,а просто зададах въпрос, който лично мен наистина много ме вълнуваше. Наистина много ще се радвам ако успеете да направите нещо за този скапан университет, защото за тези, които се дипломират тази година не им направиха дори тържествено изпращане, а ще ги съберат декември в 8-ма аудитория и всеки по пътя си.
Активен
Страстите са ветровете, надуващи платното на кораба: понякога причиняват гибелта му, но без тях той не би могъл да плава.
Волтер

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #37 -: 18.10.2006, 19:31:21 »

...този скапан университет...

Hekuba нека да не наричаме университета "скапан". Все пак щом си избрала да учиш в него не мисля, че имаш подобно мнение, защото в противен случай щеше да запишеш в някой "нескапан", нали така?!
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #38 -: 18.10.2006, 19:44:04 »

Наистина много ще се радвам ако успеете да направите нещо за този скапан университет, защото за тези, които се дипломират тази година не им направиха дори тържествено изпращане, а ще ги съберат декември в 8-ма аудитория и всеки по пътя си.

Какъв е този стремеж към университетски празненства? Може ли да попитам какво ТОЧНО би искала да се случи на 8-ми декември - някакво специално изпращане, празненство или какво друго? Питам те, защото лично на мен тези инициативи не ми влияят емоционално- с други думи- не ме вълнуват особено. По мое мнение по-важно е през изминалите 4 години преподавателите и университетската управа да са направили достатъчно за вас, а това какво се случва на някакво празненство може да им се прости.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Miroslav.Tomoff

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 312
Re: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВО ОБЩЕЖИТИЕ НА ПУ
« Отговор #39 -: 18.10.2006, 22:03:08 »

Наистина много ще се радвам ако успеете да направите нещо за този скапан университет, защото за тези, които се дипломират тази година не им направиха дори тържествено изпращане, а ще ги съберат декември в 8-ма аудитория и всеки по пътя си.

Какъв е този стремеж към университетски празненства? Може ли да попитам какво ТОЧНО би искала да се случи на 8-ми декември - някакво специално изпращане, празненство или какво друго? Питам те, защото лично на мен тези инициативи не ми влияят емоционално- с други думи- не ме вълнуват особено. По мое мнение по-важно е през изминалите 4 години преподавателите и университетската управа да са направили достатъчно за вас, а това какво се случва на някакво празненство може да им се прости.

~LIA~

E se pak edno podobava6o izpra6ane si e znak za yvajenie, a ne ne6o ot sorta " awe kvo 6e se zanimavame da gi izprashtame kato i bez tva te ot ytre nqq sa pri nas ... pyka ni" ... ;)
Активен