argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Добре де, а какво правим (сме правили) в университета?  (Прочетена 5715 пъти)

Георги Фурнаджиев

  • Гост

По темата „програмисти“: първата година, две работиш като „зидаро-мазач“. Хората извън IT бизнеса си мислят, че без да знаеш сто книги теория не можеш да програмираш. Хората вътре в IT бизнеса мислят, че човек сяда да чете сто книги, едва след като му притрябват след няколко години блъскане на клавиатура.

В тоя ш****н бизнес, ако не си минал през „зидаро-мазане“ практически е невъзможно да станеш „архитект“, „инженер“ и прочее. Имам предвид по хубавия и истински начин, без духова музика (18+ :wink:) ...
« Последна редакция: 24.03.2011, 15:11:44 от Георги Фурнаджиев »
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/

Откровено си мисля, че тази тема е за вятър на устите вече. Изказаха се 100 тези, спори се 1 седмица. Според мен е излишно.

Поздрави
Активен
Too short signature limits.

Георги Фурнаджиев

  • Гост

Откровено си мисля, че тази тема е за вятър на устите вече. Изказаха се 100 тези, спори се 1 седмица. Според мен е излишно.

Поздрави
Съгласен. :-)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Със съгласието на автора, темата се заключва!

Да обобщим, все пак:

Може и без Университетско образование да станеш човек. Може и с Университетско образование да си останеш, хм, хм, сещате се.

В Университета се иска малко повече самостоятелност и упоритост.

Повечето от нас са доволни от Университета, но отбелязват и проблеми.

Всеки си преценява сам!

А какво правим или сме правили във ФМИ? Ами образовали сме се! И то с "вишу"! Къде повече, къде по-малко. Къде карти, къде математика, къде информатика. На всеки е влезнало по нещичко в сивото вещество.

« Последна редакция: 24.03.2011, 17:13:15 от Светослав Енков »
Активен