argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Кредитна система?  (Прочетена 2143 пъти)

Васил Тошков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
  • Информатик
    • SEO
Кредитна система?
« -: 07.10.2006, 14:50:08 »

Здравейте,

От миналата година (ако не се лъжа) се въведе някаква кредитна система, при която всеки положен изпит ти носи определен брой кредити. Тогава имаше събиране на всички първокурсници, за да им разясняват за какво става въпрос, но аз бях ангажиран и не можах да отида.

Въпросът ми е къде мога да намеря информация по темата? Търсих по сайтовете, в Google, но нищо. Трябва ли да записвам някакви допълнителни курсове, за да си набавя необходимите кредити и колко кредити трябва да имам за година и общо? Всяка информация ще ми е полезна. Предварително благодаря.
Активен

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Re: Кредитна система?
« Отговор #1 -: 07.10.2006, 15:24:26 »

Cloxy ,
Кредитната система е въведена за всички студенти с прием от 2004/05 насам (тези, които сега са I, II и III курс). Минималният брой кредити за завършване на ОКС "Бакалавър" е 240 кредита (60 кредита на академична година). В сайта на факултета има учебния план на всяка специалност с кредитите за отделните дисциплини.
Влизаш в рубриката "специалности и учебни планове" ( http://www.fmi-plovdiv.org/bg_ver/edu/spec.htm).
После, ако си например бакалавърска специалност "Приложна математика", влизаш в тази специалност (http://www.fmi-plovdiv.org/bg_ver/edu/spec_pril_mat_bak.htm).
След това от менюто УЧЕБЕН ПЛАН (ECTS) избираш (ECTS) и оттам виждаш всичко, свързано с кредитите.
Активен

Васил Тошков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 46
  • Информатик
    • SEO
Re: Кредитна система?
« Отговор #2 -: 08.10.2006, 12:00:22 »

Благодаря!
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Кредитна система?
« Отговор #3 -: 16.10.2006, 15:29:28 »

Искам да питам нещо за кредитите.

Като съм си взела допълнителна избираема дисциплина или факултативна дисциплина(не знам дали е едно и също) и като я използвам, за да заместя  спорт-а,  в дипломата какво се пише?

Тъй като, ако ми се пише спорт вместо Флаш да кажем е тъпо според мен...  :| Вярно, че знанията са си знания, няма значение какво пише в дипломата, но все пак...
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

VooDooMaN

  • Гост
Re: Кредитна система?
« Отговор #4 -: 16.10.2006, 15:55:47 »

Ще пише какво си взела, дипломата е официален признат документ все пак.
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Кредитна система?
« Отговор #5 -: 16.10.2006, 16:00:31 »

Какво съм взела? Ами то ми се води, че съм си взела спорт.. де да знам! За това питам, кое точно ще пише, че съм взела?
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

VooDooMaN

  • Гост
Re: Кредитна система?
« Отговор #6 -: 16.10.2006, 16:38:30 »

Ще пише това дето е документирано.
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Кредитна система?
« Отговор #7 -: 16.10.2006, 16:43:08 »

ясно  :wink:
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Re: Кредитна система?
« Отговор #8 -: 16.10.2006, 20:24:10 »

...  Ами то ми се води, че съм си взела спорт.. де да знам! За това питам, кое точно ще пише, че съм взела?
Ако имаш оценка по спорт, тогава получаваш съответните кредити и спортът ще ти се впише в дипломата. Като си вземеш изпита  и по Флаш-а, и това ще ти се пише с 4 кредита (толкова са кредитите за всяка от избираемите или факултативни дисциплини).
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Кредитна система?
« Отговор #9 -: 16.10.2006, 20:32:58 »

Аз нямам оценка по спорт. Фактически кредитите от факултативната ще запълнят тези, които трябва да съм имала от спорт.

Сега с кредитите от флаш факултативната, като си взема изпита ще си покрия и спорта от 1ви курс.

Вече карах една допълнителна избираема "Oracle: SQL 9i " и с кредитите от нея си покрих тези от спорта за 2ри курс. Та това ме интересува, какво ще пише в дипломната? :)


Просто вместо спорт се надявам да пише допълнително изкараните курсове  :wink:
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Re: Кредитна система?
« Отговор #10 -: 16.10.2006, 20:38:23 »

Аз нямам оценка по спорт. Фактически кредитите от факултативната ще запълнят тези, които трябва да съм имала от спорт.

Сега с кредитите от флаш факултативната, като си взема изпита ще си покрия и спорта от 1ви курс.

Вече карах една допълнителна избираема "Oracle: SQL 9i " и с кредитите от нея си покрих тези от спорта за 2ри курс. Та това ме интересува, какво ще пише в дипломната? :)


Просто вместо спорт се надявам да пише допълнително изкараните курсове  :wink:
Да де  :-)
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Кредитна система?
« Отговор #11 -: 16.10.2006, 20:42:40 »

Добре, разбрах.  :-D

Мерси   :wink:
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there