argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Информатика vs. Бизнес информационни технологии  (Прочетена 9322 пъти)

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Ще кажем, че няма все още магистратура по БИТ!
Активен

dimiterpopov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Кофти....  :s:
Активен
skype: d.popov1980

galka.1403

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

аи стига коментирахте коя е по яка специалност ;) разбира се че е моята  :mmm: няма по-хубавичка от нея
Активен
Не е важно от къде идваш и накъде отиваш, а дали успяваш да си щастлив по пътя.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Твоя е ... прическата ти. Специалността ти е обща и е на факултета, не е твоя! Все пак коя специалност си?

Активен

muhaha

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
  • Информатика I-курс | II-ра А група
    • Моят блог

Всеки сам си решава коя  :-D, лично аз след 4 години в иконома не искам повече икономики и други подобни  :evil: . За това се записах информатика. И другото за което не се записах БИТ е че някак си не виждам смисъл от специалноста то ни информатика ни икономика нито мениджмънт нищо конкретно не ми се вижда. Но пък в БИТ е пълно с момичета а в информатиката ще сме яко Коч къмпани. :haha:
Активен

Радо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99

Грешка момче... в икономиката са парите.
 В ИТ най-много да станеш някой бачкатор и да бичиш за чуждоземци докато удариш 50тяка...
 Тази пътека дава много кофти надежда - бърза реализация, но труден ъпгрейд.
Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог

Радо: и ти не си прав. Всъщност никой, който генерализира нещо не може да е прав. Казваш, че в икономиката са парите. Много добре, но имай предвид, че университетите бълват икономисти, но не всеки от тях става милионер на втория си месец след като вземе тапията. С други думи тапията не ти дава нищо... Напълно съгласен съм, че една сравнително добра реализация би донесла стабилни доходи, които трудно биха се постигнали от програмисти или лекари, при които обучението е в пъти по-сложно. Но както много хора пропускаш нещо страшно важно: а именно КАКВО ТИ СЕ РАБОТИ. Имам приятели, които са с "добри" професии. Например единия е адвокат.. държи някои държавни структури и има много повече клиенти, които може да обслужи. И да, има пари, които аз не мога и да ги сънувам. Но... бих казал, че аз си живея по-добре от него. Той си мрази работата, а на мен моята ми носи удоволствие. Ако успея да комбинирам по-добро заплащане, място с по-добър социален статус и същата тази работа, която ме  радва - не ви искам милионите, джиповете, фирмите и т.н. Много е важно да решите какво искате да работите, ако не искате всеки един ден да се събуждате с кофти настроение само като се сетите, че сте на работа!
Активен

Радо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99

lamerko - идеята е да не се работи :D Или макс по 2-3 часа на ден. За съжаление, това е трудно постижимо, особенно в условията на тежка финансова криза  :haha:
Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог

Имаше една поговорка, която в тези времена придобива малко по-друг смисъл: "Учи за да не работиш". Преди време съм работил по компютърни клубове (спазвайки тезата си да си обичаш работата си). Мога да кажа, че това бяха най-добрите ми години. Идеята е не да НЕ работиш, а да комбинираш удоволствието с работата си. Иначе прост ще изперкаш :)

Някой навит за бира?
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Ами организирайте се за бира, но не правете тук дейтабг форум/чат - и пишете ЛС в колко. Предлагам Пожарната 19:00 ч някой ден. Толкоз за бирата тук  - да не спамим повече.
Активен

galka.1403

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Г-н Енков, в моят отговор аз просто се пошегувах, че това е моята специалност, защото ми се стори че задълбахте темата. Аз ще съм във втори курс Бизнес информационни технологии. Избрах тази специалност, защото не съм на "ти" с програмирането.
P.S. Аз съм навита за бира
Активен
Не е важно от къде идваш и накъде отиваш, а дали успяваш да си щастлив по пътя.

kom6u

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121

И аз се чудя от няколко дни дали да кандидатствам за БИТ. Хареса ми откъм програмата, защото си е доста осъвременена и доста практически насочена, но е доста неспециализираща, а и реализацията после е сложен въпрос  :s: Самата специалност едва ли има все още нужната популярност и респект сред работодателите в Бг ...
А и като цяло репутацията на ПУ в ИТ средите не мисля, че е голяма :(
Така че след като не мога да разчитам на дипломата за някакъв плюс при кандидатстване, а изцяло на своите умения ми изникват някои въпроси дали си заслужава изобщо тези 4 години, а не се специализирам сам в дадена област?!?

« Последна редакция: 11.06.2011, 09:57:46 от kom6u »
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Може да се спори за репутацията на ПУ и ФМИ, защото има всякакви нюанси.

Без да правим флейм за самоук vs висшист, само ще кажа, че в момента двама мои дипломанти, зарязали учението си в ПУ по средата, се гърчат да завършат висшето си, защото точно в ИТ фирмите, където работят вече доста време, им дадоха ултиматум да завършат. А във фирмата към която аз съм на хонорар, пък ми изтърсиха, че ме искат да съм PhD скоро, защото като правели оценка от LLoyds за ISO2000 сертифициране, се отчитало колко висшисти и д-ри има на работа във фирмата. Не правя реклама на ВО и ВУЗ. Голи факти.

Всеки си решава сам. Не всеки е Bill Gates или Steve Jobs.

Висшето образование не дава работа, но дава основа. И понякога се изисква. Ей тъй. Не само в държавни фирми. То дава мироглед.
« Последна редакция: 11.06.2011, 10:13:07 от Светослав Енков »
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Бира Бира !!!
само ще вметна че като цяло мнението за ПУ е доста добро..

Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог

Бира, бира... освен сега на 18-ти... ще идвам за последния си изпит  :rock:
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!

Първо, последно и единствено предупреждение към бираджиите - това не е правилната секция от форума. Нямам навика да заключвам теми, но съм склонен да трия постове, които не са по темата.

Благодаря за разбирането! Нека пазим форума чист!
Активен

kom6u

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121

На мен ли така ми се струва или информацията за БИТ е попроменена. Освен, че в програмата са вкарани по-точни наименования на математиките, са променили и информацията за професионалната квалификация от "икономист" на "информатик". Това си е важно уточнение все пак, защото трябва да си се знае какъв ще излезнеш... а и ми изглеждаше странно да се води икономист...
« Последна редакция: 27.08.2011, 15:51:45 от Таньо Иванов »
Активен