argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Специалност - Балканистика  (Прочетена 1646 пъти)

Greek

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Здравейте ! Пише една (надявам се) бъдеща студентка. Бих искала да попитам всички студенти, а и не само, със специалност Балканистика. Какви са впечатленията ви от изучаването й,  с какви очаквания сте влезли и оправда ли ли са се те, мислите ли, че има реализация, или въобще всичко, което можете да ми споделите. За младо момиче, което все още се лута, ще бъдете много  от полза.
 
Благодаря предварително на всички, които ми отговорят. :-) :-)
Активен

Oliver1988

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 210
Re:Специалност - Балканистика
« Отговор #1 -: 23.07.2011, 18:24:40 »

Здравей, Greek, аз съм писал на първо желание Балканистика, ти с какво кандидатстваш????? Аз съм с Български език.......... :-) :-) :-)Досега съм се занимавал с Английски, завърших Английската, после  Proficiency in English и реших сега да пробвам с тази комплексна филолого- историческа специалност., защото много обичам историята, освен езиците:)))))
Активен

Greek

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Специалност - Балканистика
« Отговор #2 -: 25.07.2011, 11:31:46 »

Ами аз ще кандидатствам другата година за това исках мнения на хора, които вече учат това. Много засилено ли се учат езиците?  :-)
Активен

Oliver1988

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 210
Re:Специалност - Балканистика
« Отговор #3 -: 25.07.2011, 11:34:37 »

Гръцкият е с най-голям хорариум и държавният изпит е на гръцки, а другите три балкански са по една година горе- долу, има и по един семестър латински и старогръцки  :-)
Активен

Greek

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Специалност - Балканистика
« Отговор #4 -: 25.07.2011, 11:40:42 »

Благодаря ти , аз питам това , защото не знам до колко ще мога да се справя с толкова много езици, но предполагам след завършването ще са ми нужни. А ти как точно се насочи за Балканистика, мислил ли си за реализация след като завършиш, все пак специалността е и магистър. :-) :-)
Активен

Oliver1988

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 210
Re:Специалност - Балканистика
« Отговор #5 -: 25.07.2011, 12:28:05 »

Аз съм учил а Английската и така или иначе от години се занимавам с филология, освен това историята ми е любимата наука и хоби дори, а тъй като Балканистиката е комплексна филолого- историческа специалност, смятам че тя е най-добрата за мен,  а колкото до реализация в БГ всичко е крайно относително :-)
Активен

Greek

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Специалност - Балканистика
« Отговор #6 -: 25.07.2011, 23:05:40 »

Така като чета си се насочил чудесно.  :-) А иначе какъв беше изпита по БЕЛ със съдържанието само на учебния процес , като ниво трудничко ли ти се стори ? :-)
Активен

Oliver1988

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 210
Re:Специалност - Балканистика
« Отговор #7 -: 26.07.2011, 09:52:59 »

Ами като цяло е свързан с много общи неща ,за които, за да се отоговри правилно се изисква много високо владеене на българския,а по отношение на есето, там аз нямма проблеми, но така или иначе изпитът е труден :-) :-) :-)
Активен

bizlimpkit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Специалност - Балканистика
« Отговор #8 -: 01.09.2011, 22:03:59 »

Oliver...:) историята ще я има по много и в повече   :hihi:
Активен
Който не се бои от дявола, не се нуждае от собствен бог...