argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: БИЗНЕС ИНФОРМАТИКА С АНГЛИЙСКИ ЕЗИК - магистър  (Прочетена 4148 пъти)

лора

  • Гост

Здравейте,хора,

Интерсувам се от възможността да правя магистратура във ФМИ /ПУ.
Може ли някой тук ,който в момента прави магистратура по БИЗНЕС ИНФОРМАТИКА С АНГЛИЙСКИ ЕЗИК  или Информатика ,да ми даде някаква информация за тези две специалности?Прочетох описанието им и като гледам и двете са си добри.Бих искала някой ,който вече е тръгнал по този път да сподели личните си впечатления и критики.
Другият въпрос ,който всъщност е по-важен за мен  е дали изобщо има случаи ,в които за тези магистратури се записват хора ,завършили специалности извън изброените на сайта (информатика,математика,физика,икономика и т.н) понеже аз съм такъв случай.Има ли някакъв шанс да получа место ?Бакалавърската степен я завърших в ПУ. :-D
Идеята ми беше да запиша  специалност ,в която да е комбинирана икономика и информатика,затова отидох в икономическия факултет,но стана ясно ,че те не предлагат подобна магистратура.
Моля за вашата помощ...в момента съм в чужбина и не мога лично да отида до инспекторката да говоря,затова се обръщам към вас тук във форума.

До скоро и се надявам някой да ми отговори на въпросите и да сподели личният си опит!
Л.
Активен

lopes

  • Гост

А по каква специалност имате бакалавърска степен?
Активен

лора

  • Гост

По Педагогика.Завърших преди 3 години.Оттогава се занимавам доста с информатика ,посещавах няколко дисциплини,правих практика по програмиране на Java към едно уни.Т.е. имам доста голям интерес и желание:-D Мога да кажа ,че имам основите,въпросът е дали ще ме допуснат изобщо ?
Поздрави  :-)
 
Активен

lopes

  • Гост

Ами мисля, че изискванията за прием са по-скоро за да постъпват кандидати, които биха се справили с дисциплините по информатика. В твоя случай е най-добре да разговаряш лично с декана и да му обясниш каква ти е допълнителната подготовка и че се нагърбваш да се справиш... Мисля, че той проявява разбиране.
Успех!
Активен

OpenBSD

  • Гост

Основите за магистратура не са достатъчни, макар че може да запишеш куср за 2 години, който ще ти даде допълнителни познания в други области. Ако искаш говори с Декана, но в двугодишния курс на обучение ще научиш много повече от основите и ще можеш бързо да ъпгрейдваш познанията си.
Активен

Valdorval

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87

Аз ти предлагам да запишеш този двугодишния курс по бизнес информатика с английски език.Мисля че ще се справиш но всепак приказвай с декана.
Активен

лора

  • Гост

Мерси много за отговорите,момчета! :lol:
Аз между другото знаех ,че ще трябва 2 години да запиша.Не съм си въобразявала,че ще мога за 1 година ,като се има предвид ,че изобщо не съм правила бакалавъра във  този факултет.
Ще се пробвам,наистина най-добре лично да обсъдя всичко с декана пък да видим какво ще излезе.Според вас в какъв срок трябва да го сторя ,за да мога евентуално тази година да се запиша?Документи четох ,че се подават към края на септември,началото на октомври?

Приятна съботна вечер на всички и леко с бирата:-D
Активен

VooDooMaN

  • Гост

Бирата е вид безалкохолно  :-).
Активен

fenti

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

 Аз също се интересувам от тази специалност и по- точно за двугодишното обучение, но за съжаление и аз съм бакалавър в друго направление, а именно " Библиотечно- информационни дейности" Като чета отговорите, явно наистина ще трябва среща с декана. А някой би ли ми казал каква е семестриаланата такса?
Активен

j_bs

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте, искам да попитам според вас , ще е възможно ли да науча нещо ако запиша информатика- магистратура и дали ще ми е много трудно. досега не съм се занимавала с това. а другата година завършвам счетоводство - бакалавър. Но много бих искала да уча информатика...
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!

Дали се научава нещо от магистратрата по софтуерни технологии е много относително. Материалът беше много и определено по-интересен от повечето информатични дисциплини в сравнение с бакалавърската програма, но аз лично не научих кой знае колко много нови неща. Сега е времето да кажа на запитващите, че аз съм от едногодишните, при фвугодишната магистратура се взима горе-долу двойно повече материал и се покриват всички области, които са необходими, за да стане човек информатик. За съжаление програмирането е засегнато повече на теоретично ниво, а за реални знания, които да послужат един ден на работното място - и дума не може да става.

Като цяло софтуерните технологии беше добре, ако човек иска да се развива в IT областта, тогава е по-добре да избере тази специалност, отколкото бизнес информатиката.
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors

Здрасти Лора,

казвам се Ники Вълчанов и в момента завършвам магистърската програма "Бизнес информатика с английски".
Общо взето какво се учи можеш да намериш в учебната програма. Интересното е как протичат лекциите. Преподавателите ни бяха подбрани много добре - управители на банки, общински съветници, адвокати. По време на занятията споделяха опит, разказваха за реални ситуации ... неща, които могат да се научат единствено в практиката. Английският се води от доц. Шотлеков. Курсовете са на много високо ниво, също както и изискванията за изпитите.
Имахме стабилни курсове по Perl и ASP.NET (въпреки, че разработването на приложения не е основното в програмата).
Имахме и курс по компютърно счетоводство, където разглеждахме софтуер, който реално се използва във фирми. Като цяло съм доволен от магистърската програма. Според мен хич не е за подценяване ;)

Успех с избора ;)

Поздрав
   Ники Вълчанов
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

kukurigu1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Ники,здравей,а какви са в момента таксите за обучението в тази магистърска програма,актуалните имам предвид?Май са над 1000 лв,но за семестър ли или за година?
и още нещо,по кое време са лекциите,упражненията и изпитите?Пише че обучението е редовно,та се чудя,значи ли това ,че всеки ден се ходи в унито и може ли да се работи паралелно?
Активен

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335

Ники,здравей,а какви са в момента таксите за обучението в тази магистърска програма,актуалните имам предвид?Май са над 1000 лв,но за семестър ли или за година?
и още нещо,по кое време са лекциите,упражненията и изпитите?Пише че обучението е редовно,та се чудя,значи ли това ,че всеки ден се ходи в унито и може ли да се работи паралелно?
В тази магистърска програма годишната такса (плаща се на 2 пъти: половината при записването и другата полвина - след нова година) е 1220 лв.
Учебните занятия започват след 15 октомври и се провеждат в дните петък, събота и неделя.
Забележка. Таксите за обучение във ФМИ за учебната 2006/2007 година са публикувани в сайта на факултета в рубриката Актуално (http://www.fmi-plovdiv.org/bg_ver/t_info/msg377.htm).
Активен

dobbin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Здравейте! Магистратурата Бизнес информатика с английски език страшно ми допада, но тъй като съм завършила българска филология в ПУ и не отговарям на изискванията за тази специалност, ще ми се наложи да се срещна с доц. Мекеров. Някой от вас да знае кога има свободен прием? 
Активен

kukurigu1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Dobbin,zdarvej,opitah se da ti pratja lichno saobshtenie no ne uspiavam...Ako iskash daj edin e-mail da ti pisha tam otnosno Magistraturata.Pozdravi:)
Na men mozhesh da mi pishesh na sheffa77@abv.bg :) :mrgreen:
Активен