argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Flash - за или против?  (Прочетена 16559 пъти)

Veselin Marinov

  • Гост
Re: Flash - за или против?
« Отговор #40 -: 19.10.2006, 12:41:19 »

Има и още нещо: ако някой певец иска феновете да слушат най-новите му песни в сайта му, но не иска хората да могат да ги свалят, а само  да ги слушат, за да могат да си купят и албума му, разбира се. :wink: Вярно е, че във Флаш компресията на музиката не е много добра, пък и има софтуер, с който човек може да "отмъкне" файловете от Флаша, но обикновения потребител едва ли знае тези неща.
Активен

Иван Йорданов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 175
Re: Flash - за или против?
« Отговор #41 -: 19.10.2006, 12:54:13 »

Ще ме извините ако повтарям някого но нямам време да чета всички теми.
Определено такъв въпрос не би трябвало да се дискутира.

Всеки си има предпочитания какво да ползва.
Аз лично не харесвам флаш (макар че последния ми проект бе точно на флаш или по-скоро Екшън Скрипт)

Javascript е достатъчно динамичен вече за да замести напълно флаш. Ще ви дам само един пример. netvibes.com
Сайт изцяло написан на Javascript използвайки Ajax за връзка със сървър.

Лично аз предпочитам да ползвам Javascript заради дупка в сигурността на флаш плеър 9, но все пак всеки има право на избор

Някой неща са пъти по-лесни да се направят с флаш в сравнение с Javascript може би за това тази технология е все още толкова разпространена.

Интересно ще ми е някой да да каже подробно до къде се простира езика ColfFusion или нещо такова. До колкото знам това е server side language разработен от macromedia и има връзка с флаш а щом се изпълнява на сървър нищо не му пречи да се свързва и с база данни.
Активен
Иван Йорданов
Поздрави от
         The Bash Master Club

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Flash - за или против?
« Отговор #42 -: 19.10.2006, 13:55:45 »


Google ne haresvat ohte 1 000 000 tehnologi eziti i tempodobni havi ... neviarvam vsichkite da si zaminat ... a i veche tova che niakoia tehnologia si e zaminala sam go chuval po otnoshenie na dosta nehta koito ohte sa si jivi i ohte si se razrabotvat i to ne s po malak interes ot predi ... da si kaja chestno sam go chuval i za Java po otnoshenie na niakoi mnogoplatformeni obehtania i tempodobni havi no Java si sedi i ima hora kato JOKe koito i se kefiat i si ia polzvat ... neznam zahto no zabeliazvam che sled kato niakoi ne mu haresva da dena tehnologia i ne se interesuva koi znae kolko ot neia i zapochva da smiata che tia umira i taka na tataka ...

e koi se e iztarval da kaje takava glupost za Java?

a inache flash shte si zamine zashtoto horata sled kato im mine maniata po kartinkite i animaciikite shte se setiat che site se otvaria za info a ne da ti mardat niakvi sharenii
to fun fun ama pisva
na niakoi im pisva po-bavno
v kraina smetka compovete veche sa navsiakade i skoro vseki shte gi e vijdal teia istorii i niama da se vpechatliava
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

VooDooMaN

  • Гост
Re: Flash - за или против?
« Отговор #43 -: 19.10.2006, 16:06:17 »

@gstoev, не знам къде си го чул това за Java, интересно ми е ;).
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Flash - за или против?
« Отговор #44 -: 19.10.2006, 16:48:31 »

Този сайт netvibes.com е много як ;)

Аз не отричам другите технологии, напротив дори ще се заема с изучаването и на тях.

Аз лично флаш си го уча е така.. защото ми е забавен и ми харесва. Специално на курса се записах, заради продължението - actionscript  другия месец. Пък и на флаш 8 не съм работила, им доста нови неща. Много от нещата, които преди се правиха ръчно сега са вградени като опция ;)  :-D
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

Иван Йорданов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 175
Re: Flash - за или против?
« Отговор #45 -: 19.10.2006, 17:39:47 »

Между другото мисля си да направя такова нещо като netvibes за нашия факултет. вече направих подобно в фирмата която работя и се получи много добре.
пък и си мисля че ще е добре да има на едно място всичката информациа от която се нуждае един студент - новосите от факултета, календар с изпити и т.н.
както и новини който го интересуват подредени в отделни категории и захранвани от RSS.
ще изчакам само да се пусне новия сайт за да запазя що годе същия дизайн и след това ще започна да го пиша.

идеята е да е нещо  от рода на "Моето фми" и да се надявам че ще пуснат адрес  my.fmi-plovdiv.org но за сега това са сметки без кръчмар  :-D
Активен
Иван Йорданов
Поздрави от
         The Bash Master Club

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Flash - за или против?
« Отговор #46 -: 19.10.2006, 19:49:17 »

aide daite gi teia rss istorii da vidia i az shtoto ot dneska sam s IE7:)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Flash - за или против?
« Отговор #47 -: 19.10.2006, 21:23:33 »

Между другото мисля си да направя такова нещо като netvibes за нашия факултет. вече направих подобно в фирмата която работя и се получи много добре.
пък и си мисля че ще е добре да има на едно място всичката информациа от която се нуждае един студент - новосите от факултета, календар с изпити и т.н.
както и новини който го интересуват подредени в отделни категории и захранвани от RSS.
ще изчакам само да се пусне новия сайт за да запазя що годе същия дизайн и след това ще започна да го пиша.

идеята е да е нещо  от рода на "Моето фми" и да се надявам че ще пуснат адрес  my.fmi-plovdiv.org но за сега това са сметки без кръчмар  :-D

супер, крайно време е някой да направи нещо  :-D
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Flash - за или против?
« Отговор #48 -: 19.10.2006, 22:16:21 »

predlagate da slagate flash po site-a na fmi?
boje opazi
shte triabva da hodia da cheta po tablata
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Иван Йорданов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 175
Re: Flash - за или против?
« Отговор #49 -: 20.10.2006, 09:13:13 »

Stilgar,
Не предлагам да слагам флаш.
Погледна ли netvibes.com за да видиш както точно предлагам
както и това няма да е на сайта на фми а отделен сайт.
поддомейн по точно
както и да е. Стига по темата че се превръща в оффтопик
Активен
Иван Йорданов
Поздрави от
         The Bash Master Club

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Flash - за или против?
« Отговор #50 -: 20.10.2006, 10:52:46 »

ne sym kazal che flash e typ ne sym kazal che flash ne se pishe lesno ne sym kazal che ne e priatno da se pravi flash sait naprotiv Ultra zabavno e .
Kakvo kazvam che vsqko neshto si ima prilojenie
za animaciiki na flash - SUPER ! :) kato iskam da q gledam clickam i gledam
flash player i za prezentirane na lekcii , video materiali za lekcii ta dori i film4eta na igri za slushane na chast ot pesni pri zakuypuvane na album ot nqkoi SUPER e da no az sym CLICKNAL za da gi gledam t.e. az iskam da gi vidq i si svalqm flashpalyer i gi vijdam.
kakvo ne me kefi da ima cql sait na FLASH i kakto vijdam saitovete na flash sa predimno reklamni saitove i opredeleno sam vijdal pone 20 pati po grozni saitove na flash otkolkoto dori na HTML :+)
kakvi saitove mi haresvat na emn e 2advanced ili ultrashock.com hubavo za flash saitove chesno kazano kakvo pokazvat te ? hodeshti hora napred nazad ush neshta napraveni na flash s dosta golqm % Swift3D i etc.

na men mi haresva eto tozi sait
http://www.redhat.com/
polezen i udoben i dosta krasiv :) a i samo vijte home stranicata taka qko e podredena che mi napylva syrceto :+)

@gstoev : ne ve ne se karam na tehnologiqta qka ideq qka realizaciq prosto kazvam ceh izbiva .. na mesta kydeto ne e hubavo da izbiva i che ne me kefi tova i izkazvam mnenie che veche dosta hora sa na tova mnenie i leka poleka si otiva :)

p.s. i microsoft.com mi haresva chesno kazano :+) ko sq stilen e
a inache http://www.netvibes.com/ upravlqva dam :)
lichno men me zabavlqvat frameworkove kato
http://java.samples.infragistics.com/NetAdvantage/JSF/2006.1/
http://demo.nextapp.com/Demo/app
no da viarno za vseki vlak si ima pytnici i vse pak edin izcialo flash sait odriazva dosta % ot horata
-hora s uvrejdaniq alttext kvo e tva :)
-hora s epilepsii i etc lol samo migat nqkvi raoti :+)
-hora s operacionni sistemi razlichni ot windows i mac :)
-hora s razni stranni browseri :+) osobenno konzolni links lynx
-hora koito nqmat instaliran flash player shtoto nemogat i neznaqt kvo e tva
-hora na koito strannata navigaciq ne gi kefi a naprotiv zatormozqva gi.

edno vreme kato se kefih na flash edin priatel .... i na VooDooMan priatel vsashnost ta toi beshe napravil edin adski typ sait
5 butona otlqvo v edin frame i ot diasno edin tekst koito e razlichen za vseki buton obshto zeto beshe sait na IRC server vadishe razni statistiki .. i az estestveno kato golqma tikva mu vikam a u super grozen neznam si kvo iamshe nqkvi suepr stranni grozni kartinki i toi kaza "saita e s normalen elementaren dizain elementarna navigaciq i vyrshi rabotata zaradi koqto e syzdaden a imenno da dava informaciq" ,.. togaa vikam a ve ko i edin flash sait go moje .. sq razbiram ne sq ami predi vreme kolko e bil prav ;) . Istinata e che ako pravq sait na moeto ku4e ( koeto nqmam de ) shte go napravq na flash i fakt e povecheto saitove na flash sa na ku4eta ;+) hahaha
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Flash - за или против?
« Отговор #51 -: 20.10.2006, 15:46:34 »

... i opredeleno sam vijdal pone 20 pati po grozni saitove na flash otkolkoto dori na HTML :+)


хахахааххха  :-D мнооого грозни сайтове съм виждала, на флаш, безумно грозни
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Flash - за или против?
« Отговор #52 -: 20.10.2006, 16:47:35 »

flash predostavia mnogo po-golemi vazmojnosti ot HTML za pravene na grozni site-ove:)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Flash - за или против?
« Отговор #53 -: 20.10.2006, 19:46:08 »

 :-D :-D :-D :-D определено
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

XaKePaT

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
    • продавам сайт
Re: Flash - за или против?
« Отговор #54 -: 20.10.2006, 21:54:26 »

uf , iskam da se zapisha v kyrsa po FLash ama nqmalo mesta mai   :cry: :cry:

lyubo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Flash - за или против?
« Отговор #55 -: 21.10.2006, 01:12:18 »

Уффф, не смятах да се намесвам в дискусията, ама като прочетох, че видите ли Флаш умирал, залязвал според много хора. По скоро .Net и Java ще умрат преди това нещо да стане с Флаш (ма колко съм караен...........мдааа все пак C е вечен, имах удоволствието за пореден път да се убедя, че това е така, ама като и да е!).
Та флаш така се развива, че сигурно на корпоративния пазар кърти повече кинти от която и да е творческа измислица писана от супер мултиплатформените псевдо езици за разработка .NET, JAVA и тяхните деривати ;-)
Отностно Javascript, Java applets, AJAX смях както и да е, може да се съглася, че някои от тях стават за второстепенна роля в някой сайт ;-)
Чудите се тоя па ся кво го е прихватало, к'ви ми ги пише тук. Отваряте браузъра, пишете www.google.com, в поленцето за търсене пишете FMS, или по добре Flash Media Server 2 и пак елате да си лафим......

....Capture and stream live audio and video...
....video communication....
.....media chat rooms....
.....video blogging.....
.....video messaging....
.....multi-user games....
.....multi-user streaming....
.....remote Shared Object technology for synchronizing data among multiple users
....video on-demand....!!!!! [шшш флашааа почваш да нервиш с възможностите си]
....Multiple Camera Angles
....и др.

интересни хави като "скачане" в различни части на видео потоци без забавяне, независимо дали е свалена съответната част.

Да не говорим за клиентите на този продукт...BBC, CNN  и други знайн и медии и др.

КРАЛЯТ Е МЪРТЪВ,ДА ЖИВЕЕ КРАЛЯТ!

PS1:И колко още много интересни нещица.
На скоро мисля, че една компаниика я купиха за 1.6 милиарда, тя просто споделяше флашчета.
PS2:е не ама т'ва, че флаша замирал просто кърти мивки честно!
PS3:Е да ама ся някой ще каже тва е друго, тва било няква си програма (т.е. сървър, т.е. платформа), е ДА ама я сега се сетете кво става като я съчетаеш с малко "разработване" (умишлено не пиша програмиране!) на ФЛАШ! А и дефакто крайния резултат от цялото това чудо си е ПАК ФЛАШ! ФЛАШ! ФЛАШ!
Така, че според други много хора, по скоро ще се появят телефони с флаш от колкото с ЖАБИ ;-)
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Flash - за или против?
« Отговор #56 -: 21.10.2006, 01:25:16 »

emi flasha e na varha
sega shte umre:)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Veselin Marinov

  • Гост
Re: Flash - за или против?
« Отговор #57 -: 21.10.2006, 10:14:47 »

uf , iskam da se zapisha v kyrsa po FLash ama nqmalo mesta mai   :cry: :cry:
Май е късно вече за записване, обаче следващия триместър ще има факултативен курс по ActionScript, ако искаш поне на него се запиши, все ще научиш нещо полезно-:))
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Flash - за или против?
« Отговор #58 -: 23.10.2006, 11:51:29 »

predpolagam che drugiq semestyr kursa shte e predimno za hora koito si imat ideq adjiba kakvo e flash :+) netepyrva da se chudqt onq timeline gore za kakvo e :>

Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Flash - за или против?
« Отговор #59 -: 23.10.2006, 13:06:15 »

Да, другия курс ще е направо за action script , няма да се обяснява нищо. Тъй като е продължение на този, който караме сега :)
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there