argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: PHP book  (Прочетена 1711 пъти)

Георги Иванов

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 66
  • БИТ I-ви курс (З)
    • G.Ivanov
PHP book
« -: 27.02.2012, 13:05:58 »

Търся конкретно това: "PHP 5 в лесни стъпки" , издателство: Софтпрес
Ако някой колега от ФМИ я има и желае да я продаде, нека пише! (дали мога да я намеря в някоя книжарница?)
Активен
"Sum, quod eris, quod es, ante fui"

Георги Соколов

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
    • website
Re:PHP book
« Отговор #1 -: 27.02.2012, 13:46:46 »

Колега, аз ще погледна из моята библиотека. Трябва да я имам, въпреки че не ти препоръчвам да я четеш. Въобще всички книги от тази поредица са силно безсмислени и общо взето учат на лоши практики. Но ако я намеря, дори ще ти я подаря(и без това с цена от 6лв...) Иначе съм я виждал(по спомени) в книжарницата която е на Джумаята. И отново да кажа - книга която е издадена през 2005(когато версията на PHP беше 5.0.5 и още не беше ясно на къде ще се развиват нещата) за нещо свързано с уеб технологиите мога да кажа че е супер безсмислена(освен че беше лошо написана).
Активен
Компютрите не правят това което искаш да правят. Правят това което им кажеш да правят!

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог
Re:PHP book
« Отговор #2 -: 27.02.2012, 21:35:37 »

Ако искаш да четеш PHP от книга, мога да ти препоръчам "PHP 5 Професионално програмиране" на Анди Гутманс. Това е най-доброто, което е превеждано и издавано на българския пазар.
Активен

Георги Иванов

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 66
  • БИТ I-ви курс (З)
    • G.Ivanov
Re:PHP book
« Отговор #3 -: 27.02.2012, 22:01:26 »

@Георги Соколов - благодаря ти за това мнение, наистина не знаех как стоят нещата, с тази книга и колко са полезни нещата в нея. Не знам кой и защо точно нея ми препоръча, но явно няма да е от голяма полза. И все пак, няма да я върна, ако имам възможността да я прочета!

@lamerko - нея също я гледах, но разбрах, че е за по-напреднали в областта на PHP а, както мисля че казах, не съм много запознат - имам някакви познания, но не са много големи. Затова се и насочих към това, което дадох.

Благодаря и на 2мата за отзивите!
« Последна редакция: 27.02.2012, 22:03:52 от Георги Иванов »
Активен
"Sum, quod eris, quod es, ante fui"

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог
Re:PHP book
« Отговор #4 -: 27.02.2012, 22:48:56 »

Ами не мисля, че може да се каже, че е за напреднали. В смисъл има си доста обширна глава за основите на езика... просто книгата е една от най-пълните (но разбира се не обхваща всичко - това не е възможно за една книга), писани някога за PHP. В нея няма 4 пръста бели полета отстояние навътре, няма безсмислени картинки и диаграми, практически липсват още по-безсмислените скрийншоти. Също така не е от тези "книги", които 3/4 се състоят от фрагмети отпечатан код, което също е безсмислено. Това е един вид справочник за езика и добрите практики (все пак Гутманс е един от разработчиците и архитектите на PHP). Вярно е, че в тази книга не се разглеждат някакви завършени проекти, чрез които да става ученето на езика, но личното ми мнение е, че в 9/10 от случаите ефекта при подобно обучение е плачевен. И то не точно заради методиката, а заради липсата на обяснения в ключови моменти от дадения сорс код. Отделно половината книги, които съм виждал са пълни с неграмотен код, което издава некомпетентността на авторите...
Активен

Георги Иванов

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 66
  • БИТ I-ви курс (З)
    • G.Ivanov
Re:PHP book
« Отговор #5 -: 29.02.2012, 13:43:52 »

 Ясно. Ще ти се доверя! Ако може, наистина провери дали я пазиш и да видим какво можем да направим по въпроса. Съгласен съм да си платя и цяла цена на книгата, нямаш проблеми!
Активен
"Sum, quod eris, quod es, ante fui"

kom6u

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:PHP book
« Отговор #6 -: 07.03.2012, 23:10:08 »

Има ги в библиотека "Иван Вазов" и двете. Тази първата в лесните стъпки избобщо не си заслужава... Другата ми се стори сложна за четене. Като цяло опитите ми да чета Php от книги не пожъна особен успех. Няколко бях взимал и нито една не ми хареса. Все нещо им куцаше.
Най-доброто за начинаещи, което видях е в сайта на Сандалски http://fisn.uni-plovdiv.bg/minsan
След като прочетеш и потренираш всичко, би трябвало да си готов за тази с проф. програмиране ;)
Активен

Георги Иванов

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 66
  • БИТ I-ви курс (З)
    • G.Ivanov
Re:PHP book
« Отговор #7 -: 10.03.2012, 17:38:32 »

Мерси много! Ще ида и ще ги проверя на място. :)
Иначе доста почетох за и от сайта на Сандалски. По време на лекции, дори ми беше обяснил някои неща, като термини които не са ми ясни и така :)
Благодаря пак..
Активен
"Sum, quod eris, quod es, ante fui"