argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Изтегляни теми на държавен по български език  (Прочетена 4543 пъти)

bubinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Дали някой знае кои теми са се падали последните години на държавен изпит по български език? Много ще съм благодарна, ако споделите :)
Активен

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67

 конкретно не се сещам, но в по-общ план се падат морфология и лексикология
Активен

bubinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Ами, дано да имаме късмет с по-лесна темичка...
Активен

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67

 дано! от моя курс миналата година, ако не се лъжа им се беше паднало видове сказуемо, което си е синтаксис. диктуваха им с хендсфри и масово имаха тройки(под масово имам предвид тези, които и при липчева минаха със същата техника- 5-6 човека).после искаха анулиране, но не им позволиха. в този ред на мисли ми се струва, че тази година ще мине без синтаксис. 
Активен

TressJolie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Видях, че изпитът е минал, но все пак за тези, които ще се явяват по-късно: 2009, т.е. преди 2 год. беше Синоними, антоними, омоними, пароними на 2-рата дата, а на редовната беше нещо от морфологията, май за видовете морфеми.
Активен

bubinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Благодаря на всички за отговорите, на тази дата се падна: "Фонема. Фонемни варианти. Структура на българската фонемна система" :)
Активен

don vito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35

Само да коригирам колегата за темата "Синоними, омоними, пароними, антоними" - беше на редовната дата, не на втората.
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/

Само да коригирам колегата за темата "Синоними, омоними, пароними, антоними" - беше на редовната дата, не на втората.

Ето тук пък аз ще те коригирам, защото аз бях на втората дата през септември и точно тази беше темата! ;)
Активен

bilyana87

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте на всички във форума :) Тази година завърших БЕИ задочно и се явявах на държавен изпит по български език и литература :-) Избрах да пиша по български език - тази година се падна следната тема: Основни признаци на изречението. Мисля, че като цяло изкарахме късмет - темата не е трудна и е приятна за писане! От 4 теми се тегли една!!! От всеки раздел има по една тема :-) След като се изтегли темата, прочитат останалите теми, евентуално които биха могли да се паднат!!! Другите теми тази година бяха: "Фонема", "Таксис", "Активна и пасивна лексика", искам да отбележа, че от тези 4 теми, се тегли само една и тя е общовалидна за всички в аудиторията, а не всеки сам да избира една от тези 4 теми!!!! Надявам се да съм ви била полезна!!!   :mmm:

Модератор: Моля, пишете на кирилица! Благодаря!  :bow:
« Последна редакция: 02.08.2011, 19:26:30 от Диана »
Активен

Destiiny

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте, от прочетеното до тук разбирам, че повечето от вас са решили да пишат по български език. Може ли някой да ми каже кои теми са се падали по литература в последните години?
Активен

bubinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Ами аз като гледам по-горния пост, явно, че във всяка аудитория се тегли отделна тема. Ние бяхме БФ и СФ заедно и се падна Фонема, а на БЕИ се е паднала друга тема... Аз си мислех, че е една за всички. А и на нас не ни прочетоха останалите, които не се паднаха. Но както и да е :) Та по литература при нас беше изтеглена "Белетристиката на Каравелов".
Активен

nightmare

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

А тези, които сте си взели изпита по български език, можете ли да споделите колко горе-долу сте писали? В смисъл достатъчно ли е най-важното или е нужно по-подробно разяснение (което няма как да не е в плюс :) ) Но все пак ...
Активен

SoulSister

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Здравейте :)Дапитам тези от вас, които са се явявали и на редовната, и на поправителната сесия за ДИ - темите, които са на листчетата за теглене, еднакви ли са и за двете сесии. Благодаряпредварително :bow:
Активен