argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Общежитие  (Прочетена 1677 пъти)

A.Gerasimov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Общежитие
« -: 18.06.2013, 03:30:11 »

Здравейте. След дълго мислене се реших да кандидатствам в ПУ, но проблемът ми е такъв, че живея в гр. Сливница (до София). Доста потърсих във форума, а после и в Гугъл и не открих информацията, която ме интересува. Тъй като не разполагам с голям финансов ресурс бих желал да знам някакви приблизителни такси в общежитията за студенти учещи в редовна форма на обучение. Също така и малко информация дали имам възможност да избера къде да бъда настанен, защото до колкото разбрах има различни общежития.

Благодаря предварително, и обещавам да черпя една бира човека дал ми така ценната информация (разбира се ако имам щастието да бъда приет в университета) :)
Активен

A.Gerasimov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Общежитие
« Отговор #1 -: 26.06.2013, 01:25:03 »

Здравейте отново.
Тъй като никой не ми отговори на предишния въпрос  с доста усилия успях да разбера, за какво става на въпрос с общежитията сам.
Имам още един въпрос и този път се надявам да има повече от 0 отговори :)
Ситуацията е следната.
Майка ми и баща ми са разведени. Майка ми има още едно дете (4 годишно) и е самотна майка. Осигурява се на 700 лева. Баща ми няма сключен втори брак и се осигурява на 420 лева. От последните 6 месеца не съм работил само 1, като първите 3 съм осигуряван на 550 лева а другите два на 700. Ако се преместя в Пловдив е близко до ума, че няма да имам работа и няма да ги взимам тези 700 лева, но до колкото разбрах от други теми това не е фактор за класиране.
Въпросът ми е имам ли реален шанс за класиране за общежитие или да търся някакви варианти със заем и да живея на квартира. 

Благодаря предварително :)
Активен

Крuсu

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Общежитие
« Отговор #2 -: 26.06.2013, 14:04:57 »

Здравей! За съжаление на никой от тези въпроси не мога да ти отговоря от първо лице, но тъй като по-запознатите по темата липсват, ще се опитам до известна степен да помогна чрез някои неща, които съм чувала или някой ми е казвал и т.н. Та, доколкото знам в декларацията за общежитие, която трябва да попълниш трябва да опишеш доходите на хората, с които живееш (напр. ако живееш с майка си, описваш своя и нейния доход и прилагаш служебни бележки, с които удостоверяваш истинноста на всичко, което си написал), а щом родителите ти са разведени, трябва да предоставиш и копие от решението на съда (ако баща ти ви изплаща издръжка или че не ви изплаща нищо). Освен дохода, доста важен фактор при кандидатстването за общежитие е и оценката, с която са те приели в университета. Коефициента, с който участваш в класирането се определя по формула (която може да потърсиш в сайта на ПУ), в която участват и двете неща, може да видиш и предишните класирания и сам да определиш дали имаш шанс за общежитие. Толкова от мен, ако искаш най-достоверната, точна и пълна информация, може да потърсиш телефон на отдел Битови и социални въпроси (не съм сигурна, че точно така е формулирано) :)
Активен
"You only live once, but if you do it right, once is enough.” - Mae West

ani_kz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Общежитие
« Отговор #3 -: 27.06.2013, 09:25:11 »

А някой знае ли миналата година какви са били сроковете за подаване на документи за общежитие? Много спешно трябва да разбера
Активен

Крuсu

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Общежитие
« Отговор #4 -: 27.06.2013, 12:36:55 »

Активен
"You only live once, but if you do it right, once is enough.” - Mae West

ani_kz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Общежитие
« Отговор #5 -: 27.06.2013, 13:07:14 »

благодаря, много ми помогна ;)
Активен