Факултети > Юридически факултет

Запитване за създаване на фирма. :)

(1/2) > >>

JOKe:
Запитване за създаване на фирма просто ми хръмна този спомен и съответно реших да попитам :)
преди 2 години бяхме решили да правим фирма която да се занимава с програмиране като цяло.
идеята беше да създадем нещо максимално евтино с максимално малко капитал...
с какъв проблем се сблъскахме стигнахме до извода че определено най евтино би било ЕТ което маи излизаше към 200 лева регистрация + попълване там на 2 документа от адвокат може и 300 лева да са .. + софтуер които не броим колко излиза .. Проблема беше че поне ЕТ-то на което е името трябва да плаща осигуровки всеки месец който са някакъв % на средната минимална заплата..
 а ве не бяха малко пари не си спомням колко да кажем 60 лева .. макар че бяха 100тина...
Запитването ми е какви са тези бози нима всеки извършващ търговска деиност според закона трябва да има фирма поне това си спомням от чесовете по право който съм карал НИМА всеки продаващ чорапи или семки т.е. извършва търговска деиност нима всеки такъв има фирма и се бръква за 100 кинта всеки месец ?
или нима всеки такъв нарушава закона

Kelli_Mutu™:
Дали ще програмираш като фирма или по граждански договор като физическо лице, осигуровки и данъци ще плащаш. Според моето скромно мнение, от гледна точка на данъци и осигуровки е по-добре да е като фирма (но не ЕТ). При фирмите повечето разходи се признават, докато при гражданските договори на физическите лица има нормативно признати разходи в определен процент и законът въобще не се интересува дали действителните ти разходи надвишават този процент (обикновено надвишават). Всъщност въпросът за минимизиране на данъчното и осигурителното бреме си е доста сериозен и не може да се изчерпи с няколко думи.

JOKe:
аз се отказах да правя фирма естествено И СЛАВА БОГУ :)
и все пак нъпросът остава абсурден в смисъл :
ако извършваш търговска дейност трябва да работиш в някоя фирма евентуално да си собственик.
Продаването на семки е търговска дейност.
от 1 и 2 следва, че за да продаваш семки трябва да имаш фирма, от където следва, че трябва да плащаш  ОПРЕДЕЛЕНО не по-малко от 60-100 лв. на месеза за ... нищо :+) както се казва
от където пък следва: всички продавачи на семки, чорапи на централна гара и всичко останало са нарушители на закона. Съгласна ли си?! ?:)

VooDooMaN:
Естествено че са нарушители на закона...

Kelli_Mutu™:
И аз смятам, че са си нарушители. Уличната търговия мисля, че не е много разрешена. На първо място на терена, който ползваш, за да продаваш-даже и 1 кв.м. да е, трябва задължително да си изкараш разрешение от Общината и да си платиш съответната такса. Съмнявам се, че тези лица го правят, понеже не е много ефтино, което означава, че са в нарушение от тази страна.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия