argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: факултетен съвет на ФМИ  (Прочетена 29585 пъти)

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #40 -: 18.11.2006, 23:52:15 »

Смятам, че твърде много се задълбахте и отклонихте, но сигурно аз съм си виновна, че поставих така въпроса. Няма нужда от сарказъм (нито от грубо поведение, за което, както току що прочетох, поради очевиден мой пропуск да го сторя по-рано,притежавам и за което, ако е вярно се извинявам, защото не е било съзнателно). Никой не е нужно да пише по тема, в която няма явното намерение да се включва. Зная, че не мога да ви огранича, но ще апелирам към ред, а именно - предимно и само студенти, които желаят да участват да се включат, а не да чувам какви ли не иронични коментари от по-напреднали студенти. Да, ясно е, че имате повече опит, но аз не съм човек, който би се оставил на произвола и нападките на всеки го. Освен това СИЛНО се надявам, че повече коментари по настоящите си думи няма да чуя, а ако има някакви, то те ще са по основната тема - ФАКУЛТЕТЕН СТУДЕНСТКИ СЪВЕТ и желаещи да се включат към него.
Благодаря ви предварително и да се надяваме, че ще има за какво.

~LIA~
Абе я зарежи тия съвети и не се нерви в някакви форуми, а си гледай живота. :) (приятелски съвет) :-P
Активен
Too short signature limits.

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #41 -: 20.11.2006, 12:49:30 »

Смятам, че твърде много се задълбахте и отклонихте, но сигурно аз съм си виновна, че поставих така въпроса. Няма нужда от сарказъм (нито от грубо поведение, за което, както току що прочетох, поради очевиден мой пропуск да го сторя по-рано,притежавам и за което, ако е вярно се извинявам, защото не е било съзнателно). Никой не е нужно да пише по тема, в която няма явното намерение да се включва. Зная, че не мога да ви огранича, но ще апелирам към ред, а именно - предимно и само студенти, които желаят да участват да се включат, а не да чувам какви ли не иронични коментари от по-напреднали студенти. Да, ясно е, че имате повече опит, но аз не съм човек, който би се оставил на произвола и нападките на всеки го. Освен това СИЛНО се надявам, че повече коментари по настоящите си думи няма да чуя, а ако има някакви, то те ще са по основната тема - ФАКУЛТЕТЕН СТУДЕНСТКИ СЪВЕТ и желаещи да се включат към него.
Благодаря ви предварително и да се надяваме, че ще има за какво.

~LIA~
a ve nali ti obqasniha che ima studentski syvet pone po moe vreme imashe mai daje tam vlizat po 1 ili 2ma ot vseki kurs neshto takova... sashto taka ti obqasniha che realno e dosta nenujno da ima ? obqasni mi zakyv ti e toq studentski syvet ? ako e s nqkva ideq da izpyknesh a ve stava i bez studentski syvet iavno si razbrala, ako iskash da promenish neshto mojesh da go napraivsh i sama ne e njno da ima 2-3ma choveka zad teb koito da kazvat da da prava si .. spodelqsh ideqta v forum ili sred kursa ti shte se namerqt jelaeshti i ako mojete da postignete ideqta nemisql che nqkoi bi vi otkazal.
Активен

btilov

  • Гост
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #42 -: 21.11.2006, 11:45:05 »

Драги колеги,
Факултетен Студентски Съвет(ФСС) не е задължително да съществува като структура и не фигурира в нито един правилник (за сега). Чл. 72.  (2) от Закона за висшето образование (ЗВО) гласи: “Студентите и докторантите избират своите представители при условия и по ред, определени в правилника по ал. 3”. Ал.3 “Студентският съвет приема правилник за организацията и дейността си ...” От това разбираме, че ако в правилника на СС съществува уточнение за ФСС то е вече законоустановено. Не забравяйте, че това е студентско самоуправление, то е от студенти за студенти.
Относно въпросите на Антоний Чонков :
“Въпрос 1: Ще ми обясниш ли за какъв дявол ми е посредник в лицето на някакви студенти вместо да отида и да питам някой от ръководството на факултета каквото ме интересува?”
 Г-н Чонков естествено, че всеки сам може да отиде и да се обърне към ръководството. Целта на ФСС да бъде посредник само при проблеми, които вие като единствено заинтересовано лице не можете да решите сам.
Идеята на ФСС е много проста и същевременно много важна. Тъй като ПУ е много голям университет и има 9 факултета, СС който се състои от квота 40 човека не може да се справи сам, информацията от СС към всеки един студент се губи бързо и поради тази причина ФСС е много необходимо като свързваща структура на СС и всеки един студент. За това сме приели такава практика във всички факултети. ФСС се състои от представител от курс и специалност, тези хора образуват Общо събрание(ОС) на ФСС именно те, влизайки като представители на различните курсове определят помежду си кой да влиза в ОС на Факултетен съвет , в  Факултетен съвет ,ОС на Университета и ОС на Студентски съвет. Всички тези структури са на квотен принцип от ЗВО.
 Едно важно уточнение, като пример, сега на 27.11.2006 ще се проведе Академичен съвет на университета СС ще пусни доклад до ректора за актуализация на СС с конкретни предложения въз основа на  чл.18 ал.6 от Правилника за Устройството и Дейността на Пловдивския Университет “ Паисий Хилендарски”.
Вие колеги като нямате ФСС и отхвърляте единствения човек, който се опитва да организира нещо, кажете ми кой да попълним в квотата на СС за вашия факултет отговаряш на точна бройка от 5 човека?
Относно написаното от г-н Вълчанов “Изводът ... ФМИ НЯМА НУЖДА ОТ СТУДЕНТСКИ СЪВЕТ! ...СС е отживелица, която е служила за упражняване на натиск над ръководството...”
Може и да сте прав, но въпроса е ако не сте? Как бихте реагира ли, когато станете хоноруван преподавател във  ФМИ (това определено ще е след влизането на България в ЕС) и разберете, че финансирането на факултета (в който работите) чрез ЕС акредитационна комисия,  зависи от мнение на студентите или още повече структура на студенти, която не съществува. Нека да не забравяме едно СС е регламентирана от ЗВО. 
Моите уважения към всички екс, сегашни и бъдещи колеги от ФМИ. СС знае, че ръководството на ФМИ държи много на своите студенти и прави доста неща за тях. Но моля ви помислете още веднъж за ФСС тя не е “бюрукратщини”, а необходимост за всички студенти. Незабравайте така, че СС от ЗВО има право на бюджет, който е не по-малък от 1% от таксите на всички студенти в университета. Не са малко парите и ако има ФСС във ФМИ той спокойно може да се грижи за нуждите на колегите при организиране на подобни събития като OpenFest 2006.

Поздрави
Борис Тилов
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #43 -: 23.11.2006, 03:28:46 »

Странно как изведнъж темата замря. Няма ли да продължите с подигравките и възвеличаването на ФМИ. Аз просто съм възмутена от горната дискусия. Сега вече силно се съмнявам, че отношенията ръководство-студенти е такова, каквото го описвате. Та вие разпънахте на кръст ваша фми-стка. Това ли е любовта и сплотеността във факултета ви? Това ли е доброто отношение и добрата воля?
Е, радвам се, че в нашия факултет не сме толкова добри. Ние също влизаме в Деканския кабинет когато отидем и то без да чакаме години. Ние също имаме добра координация с преподавателския колектив. Както аз, така и други колеги когато са написали e-mail или са потърсили помощ на място винаги им е оказвано съдействие. Аз не се притеснявам да почукам на вратата на дадена катедра, защото не се чувствам неудобно от това, че нещо ми трябва, че искам да поставя проблем и това е така, защото преподавателите са създали такова усещане у нас. Библиотеката ни е богата и имаме достъп до необходимия софтуер.
Но въпреки това когато поставих въпроса за Факултетен студентски съвет не бях нападната, а напротив. Благодаря на асистентите, които ме подкрепиха, макар и само с думите "Давайте! Успех!Насреща сме за помощ!" - това беше напълно достатъчно. Освен това ясно показах и каква ще е целта на този Факултетен студентски съвет-не само решаване на конкретни проблеми, а и организиране на мероприятия, които да са от полза на студентите. Направихме конкурс за емблема на факултета например; скоро може да организираме лекция на юрист-практик, за да разчупим малко теоретичното мислене и съм сигурна, че мероприятието ще се посети и от преподаватели; в момента работим за въвеждане на допълнителни учебни часове заради предстоящите държ. изпити и т.н.
В Закона за висшето образование изрично е установено, че Студентски съвет е орган за защита правата и законните интереси на студентите. Той е единствения законоустановен такъв орган, а вие искате вашия факултет да няма. Какъв ви е интереса от това? Аз смятам, че основите, на които почиват вашите набези имат и друга страна освен тази, че ФМИ е прекрасен и няма нужда от ФСС. Какво лошо има когато попадне нещо интересно, то да се сведе до знанието на всички. "Да аз зная, че се провежда еди каква си стажантска програма, ама защо да информирам останалите. Ще кажа на няколко колеги и толкова. Ние нали сме сплотени ще си научат останалите."
А първокурсниците какво ще ги правите?! Не всички са като Антоний Чонков-ориентирани и можещи да се справят с всичко. Те най-много се нуждаят от това. Знаете ли какви въпроси за обсъждане и въобще какви проблеми се поставят от студенти на факултетно ниво? Присъства ли ли сте поне на едно заседание на определен ФСС? Е, аз съм присъствала на доста и то на различни факултети. Знаете ли, че първокурсник не може да си снима учебника в библиотеката и незнае как да си го набави?! Знаете ли, че даже студенти, които са V курс поставят проблем пред ФСС и то не защото не могат да се справят и сами, а защото така е по-адекватно, има връзка и сплотеност между самите студенти и все пак повече хора мислят по-добре; има повече предложения за решаване на поставения проблем; има взаимопомощ!
Освен това ФСС осъществява връзка между студентите от различни факултети. Аз лично съм оказвала помощ на студенти неюристи. На мен също са ми помагали в област, която не разбирам. Или вие искате да се само ФМИ и нищо друго?! Е, поздравления тогава за единния ви факултет. Честито на дългата ви традиция.
И още нещо СС ще съществува и без ФМИ, това е ясно. Както е ясно, че в програмите няма да има хора от вашия факултет и по този начин вие губите част от бюджета, който може да оползотворите.
Защо обаче толкова се държи отвън на Студентски съвет, това не разбирам? Защо е толкова важна тази "бюрОкратична" структура, това натоварващо безмисленно звено, за Акредитационната комисия? Защо същата е направила забележка в тази връзка на университета?
След като сме толкова ненужни и нищо полезно не правим, а и ФМИ може да се справи с всичко на момента в кабинета, защо вие не решите проблема с общежитията?! Все пак сте доста голям факултет, важен за университета и за страната също, имате страшно много студенти, които едвам се издържат заради това, че няма място за тях в общежитието. Да допълня, че именно Студентски съвет пое инициативата и резултата е налице-почти 300 дка площ за посторяване на интернат и спортна база. А Студентски стол № 10 - знаете ли, че щяха да го приватизират? Е, и там минахме без ФМИ, а хилядите студенти, които го ползват продължават да се хранят там. А и това са примери от последните два месеца.
Успех!
-----------------------------------
За справка може да разгледате форума на Студентски съвет:
http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?board=35.0
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #44 -: 23.11.2006, 09:37:34 »

Хубаво. Окей. Странно е обаче, че ти като говориш за нуждите от ФСС всъщност описваш предимствата да има СС. Аз не видях някой в темата да отрича СС. То си е законна организация. Да обаче за ФСС нещата са много .. имагинерни да го кажем. Ако някой иска да ходи във СС, защо му е да създава нещо ново на факултативно ниво? Не ми разправяй за първокурсниците. Нали с тях уча. Добре са си. Вие тия първокурсници за мезе ги взехте. Според вас падат от небето тия завалии. :) Това са математици/информатици, а не химици, юристи и педагози, че да не знаят за какво става въпрос. :P Просто погледни на нещата така: Ако нещо е достатъчно опростено откъм бюрокрация и структура и работи, то има ли смисъл това да се усложнява допълнително, за да работи хипотетично по-добре? Сигурно ще ми изкрещищ с две вдигнати ръце - "ДА!". :) Да, но не мисля така. По-голямата бюрокрация (особено, когато има разделение - ръководство-студенти), ще е доста по-тромава система. Смятам, че когато има проблем за решаване, той трябва да се решава директно, веднага, напараво, а не да се заобикаля или да се оставя за по-късно (ех да бях така и с математиката :( ). Поставянето на проблем пред един такъв ФСС какво е? Мързел да си го реша сам и прехвърляне на отговорността на друг. Нещо такова се получава. Може би наистина трябва да се създаде ФСС, съставен от студенти, които ходят при различните даскали и се молят за оценката на някой като Stilgar. Окей, хубаво. Всичко друго обаче ми се вижда търсене под вола теле на тоя етап. Може след време да си променя виждането (то нищо константно няма) но на тоя етап така ги виждам нещата.

Поздрави,
Антоний Чонков
Активен
Too short signature limits.

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #45 -: 23.11.2006, 09:41:12 »

Струва ми се, че темата не беше поставена както следва още от първия пост. Ако тя беше поставена така, както я очерта в своя пост btilov, то резултатът вероятно щеше да бъде друг. Иначе аз смятам, че студентите трябва активно да участват в структури, които реално да защитават студентските им права и интереси. Такива структури (регламентирани и задължителни по ЗВО) са факултетните и академичните съвети, както и Студентският съвет на висшето училище. Оттук не следва, че не може да се създават и допълнителни структури и звена по инициатива на студентите, които да подпомагат гореспоменатите. Аз лично подкрепям каквото и да е, създадено от студентите по тяхна инициатива (включително и Факултетен студентски съвет (ФСС)), с което те да имат възможност да отстояват и създават по-добри възможности за своето обучение – битови, учебни, научни и др. Позволявам си и една препоръка – може да напишете един добре мотивиран призив за създаване на ФСС, който да се публикува в рубриката Актуално в сайта на факултета и да се постави на информационните табла във факултета (все пак не всички студенти влизат във форума).
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #46 -: 23.11.2006, 10:17:46 »

Благодаря много за отговорите. Наистина липсата на информация води само до отричане на подобни структури. Именно затова сега се подготвя масирана рекламна кампания на Студентски съвет, защото сме убедени, че от него има смисъл, а и главно всеки студент да може да се запознае със струкгтурата и правомощията на СС. Последният все пак има доста широки правомощия като например:

2. Да прави предложения за въвеждане на допълнителни учебни дисциплини;
3. Да прави предложения за покана на външни преподаватели;
8. Да участва в управлението на студентските общежития;
9. Да участва в организацията на учебния процес, разпределението на стипендиите и помощите за студентите;
10. Да участва със свои представители в наблюдението на  вътрешната система за оценяване и поддържане качеството на обучението и на академичния състав във висшето училище.

Смятам, че при такива решения трябва да участват студенти от всички факултети. Но това е въпрос на лично виждане. Щом студентите от ФМИ смятат, че това не са толкова важни решения и могат да не взимат отношение, добре.
Аз лично подготвям кратка информация, която ще се качи и на официалния сайт на ПУ. За това бях помолена от хората, които поддържат сайта, а и както споменаха "това ще е важно за Акредитационната комисия" с оглед на оценката, която следва да получим.
СС не е бюрокрационно звено. Тази представа, която имате определено не отговаря на истината. Има проблеми, които не могат да останат на факултетно звено. Ръководството на университета ни сътрудничи. Никога не сме видяли проблем от страна на Ректора или друг от Ръководството на ПУ, а напротив.

Цитат
Това са математици/информатици, а не химици, юристи и педагози, че да не знаят за какво става въпрос.
Това деление в случая е неуместно. Повечето ми колеги също много добре знаят как да се оправят с каквото и да било, но има единици, които незнаят. Какво пречи да им се помогне. А и както споменах има проблеми, изискващи повече внимание и помощ от студенти на целия университет. Ето на това вече се казва сплотеност и взаимопомощ.
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #47 -: 23.11.2006, 10:54:41 »

Щом студентите от ФМИ смятат, че това не са толкова важни решения и могат да не взимат отношение, добре.

В грешка си. Студентите на ФМИ не смятат нищо, защото повечето от тях не знаят въобще за нашия малък разговор тук. Ние, които посещаваме форума, не сме представителна извадка и само си даваме личното мнение (поне аз). Не претендирам да говоря от името на друг освен себе си. :)

Цитат
СС не е бюрокрационно звено.

Всъщност говорих а ФСС, но и за СС, ако се погледне реално, е така. Щом има пари за усвояване ще се намери бюрокрация, която да ги усвои. :)
Активен
Too short signature limits.

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #48 -: 24.11.2006, 00:05:47 »

Не смятам да задълбавам повече тази дискусия. Аз лично нямам отношение към ФМИ. Все пак вие си решавате. Щом не ви трябва "бюрокрация", така да е! А относно решения на СС след това не бива и да имате претенции.
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #49 -: 24.11.2006, 00:58:48 »

А относно решения на СС след това не бива и да имате претенции.

Откъде накъде? СС се отнася до университета, а не до (или без) някой/и факултет(и). Спестявай си такива изказвания в стил - на пук на вас.
Активен
Too short signature limits.

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #50 -: 24.11.2006, 01:43:40 »

Няма да си спестявам каквото и да било. Кажи ми тогава как например ще възразите, че размера, който е определен за стипендия от СС не ви допада и не сте съгласни с това решение?! Как така ще възроптаете като вие най-демонстративно отказвате да участвате във взимането на подони решения?!
А и никой няма за цел да прави на пук на вас, а напротив. Искаме да ви включим в екипа и вие да взимате отношение по всеки поставен въпрос и проблем. Но уви, щом го възприемате "на пук", аз няма да изказвам отново доказателства за това, че СС иска студентите да решават заедно и всички да са равно представени пропорционално на броя на специалностите и курсовете във факултетите.
« Последна редакция: 24.11.2006, 01:46:19 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #51 -: 24.11.2006, 02:02:17 »

az taka i ne razbrah kvo e tva studentski suvet no shte e mnogo dobre ako mi izmoli 3ka po analiz
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #52 -: 24.11.2006, 12:03:12 »

Няма да си спестявам каквото и да било. Кажи ми тогава как например ще възразите, че размера, който е определен за стипендия от СС не ви допада и не сте съгласни с това решение?! Как така ще възроптаете като вие най-демонстративно отказвате да участвате във взимането на подони решения?!
А и никой няма за цел да прави на пук на вас, а напротив. Искаме да ви включим в екипа и вие да взимате отношение по всеки поставен въпрос и проблем. Но уви, щом го възприемате "на пук", аз няма да изказвам отново доказателства за това, че СС иска студентите да решават заедно и всички да са равно представени пропорционално на броя на специалностите и курсовете във факултетите.

Уви чуваш ли се какво приказваш? В случая може четеш ли, но на практика е все тая като не правиш нито едното, нито другото. Тук всеки си изказа мнение за ФСС, а ти се мъчиш да намесваш СС. Ама какво ли да обяснявам като ти знам женската логика. Спирам дотук. Не си струва. Прави каквото знаеш.
Активен
Too short signature limits.

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #53 -: 24.11.2006, 14:10:05 »

Ок, жените сме такива...пък и логиката ни е пълна с бъгове. Аз няма да използвам подхода ти на обиждане, защото това е неправилно и неетично според мен. Това пак е по моята "женска логика". Но сега смисъла на ФСС и СС, а и връзката между тях:
Част от членовете на ФСС влизат в общото събрание на СС съобразно квотата, заложена законово. Т.е. ФСС има представителство в СС. ФСС се създава с цел да се осъществи адекватна връзка между студентите от съответния факултет и СС. Например когато се определят размери за стипендии ФСС работи по това да се стигне до общо предложение от студентите на съответния факултет. Представители на всеки курс обсъждат идеите и излагат мненията си и в крайна сметка ФСС излъчва едно общо предложение по конкретния въпрос, с което предложение студентите от факултета са съгласни и естествено са взели заедно. От там нататъка ФСС работи по това със СС.

az taka i ne razbrah kvo e tva studentski suvet

Може да прочетеш Закона за висшето образование, Правилника за устройството и дейността на ПУ, а също и Правилника за организация и дейност на Студентски съвет и ще разбереш какво е това Студентски съвет, с какво се занимава и за какво се бори.
« Последна редакция: 24.11.2006, 14:23:27 от Kelli_Mutu™ »
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #54 -: 24.11.2006, 15:30:32 »

И какъв, ако не е тайна, е проблемът ФМИ да си има представители в СС без да има ФСС?
Активен
Too short signature limits.

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #55 -: 24.11.2006, 15:55:35 »

Проблема е, че даже и сега не запълвате квотата на представителство в СС-тя е 5, а има само трима. А и за 5 човека ще е много трудно да съгласуват всичко във факултета, понеже последният е доста голям, ключва много специалности. Ако смятате, че 3-ма или съответно 5 човека могат да координират работат, ок няма проблем.
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #56 -: 24.11.2006, 16:36:21 »


az taka i ne razbrah kvo e tva studentski suvet

Може да прочетеш Закона за висшето образование, Правилника за устройството и дейността на ПУ, а също и Правилника за организация и дейност на Студентски съвет и ще разбереш какво е това Студентски съвет, с какво се занимава и за какво се бори.

ako ne se bori za moita 3ka po analiz ne me interesuva:)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #57 -: 24.11.2006, 21:17:04 »

ako ne se bori za moita 3ka po analiz ne me interesuva:)

Е, ти пък една 3-ка ли не можеш да изкараш?!
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #58 -: 24.11.2006, 21:42:36 »

ne moga
eto zashto fakulteta se nujdae ot studentski suvet:)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #59 -: 24.11.2006, 22:12:45 »

ne moga beto zashto fakulteta se nujdae ot studentski suvet:)

Искаш ли тогава да станеш членче  :hihi:
Активен