argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: факултетен съвет на ФМИ  (Прочетена 29458 пъти)

vocala

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
  • May The Beer Be With Us
    • Строителен портал
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #80 -: 30.11.2006, 15:33:49 »

Поправете ме ако греша, но квотата за студенти във Факултетния съвет (не факултетен студентски, а факултетен съвет) е 7 души.

а.,
не мисля че някой от нас може да е сигурен че този или онзи е бил сътрудник на ДС, има частен университет или нещо от тоя сорт. В момента всички тези неща могат да вървят само като слухове.

Поздрави, Б.
Активен
Национален строителен портал
http://bgstroitelstvo.com

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #81 -: 30.11.2006, 16:16:20 »

Искам да уточня, че избори за ново ръководство на ФМИ (факултетен съвет, декан и заместник-декани, ръководители на катедри) ще се проведат на Общо събрание на факултета в началото на следващата учебна година.
В настоящия момент трябва да се предложат номинации пред университетския Студентския съвет на студенти и докторанти за членове на Общото събрание на университета, което ще се проведе на 15.01.2007 г.  Това общо събрание ще избере с тайно гласуване членовете на новия Академичния съвет, определен брой от състава на който са студенти и докторанти. Не е задължително последните да бъдат членове на общото събрание, но за членовете на университетския Студентски съвет това е задължително.
Препоръчвам всеки курс от всяка специалност да си номинира свой представител и да го съобщи в университетския Студентски съвет.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #82 -: 30.11.2006, 17:54:49 »

В настоящия момент трябва да се предложат номинации пред университетския Студентския съвет на студенти и докторанти за членове на Общото събрание на университета, което ще се проведе на 15.01.2007 г.
Препоръчвам всеки курс от всяка специалност да си номинира свой представител и да го съобщи в университетския Студентски съвет.

То това се препоръчва от доста време. Реално сега в Студентски съвет има 2-ма члена, а квотата им е 5. Членовете на СС по право са и членове на Общото събрание на ПУ. Интересно ми е как ФМИ е толкова голям факултет с толкова много специалности, а не може да се намерят 5 човека, които да представят факултета. Юридическият се състои от 1 специалност, а на събранията идват около 10 човека. Това не предполага ли една незаинтересованост на студентите на ФМИ от нещата, които са извън факултета, макар и последните да са обвързани със същия?!
Активен

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #83 -: 30.11.2006, 18:16:23 »

... Членовете на СС по право са и членове на Общото събрание на ПУ.
Така де - по ЗВО членовете на СС са задължително избрани измежду членовете на Общото събрание. : ). В СС не могат да участват нечленове на Общото събрание - обратното обаче е възможно.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #84 -: 30.11.2006, 18:32:54 »

Общото събрание на Студентски съвет съвпада и с Общото събрание на ПУ. Има 9 факултета-квотата е 5 човека, т.е. 45 общо. Така, че както и на Академичния съвет на 27.11 се уточни, всеки факултет ще има по 5 свои представители от студентите, респективно докторантите в ОС на ПУ. Студентски съвет е отворен за всички студенти и докторанти, така че всеки има право да стане член, но хората над квотата имат право само на съвещателен глас.
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #85 -: 30.11.2006, 19:01:11 »

Ами то се е видяло, че с дебели глави спор няма смисъл да си водим. Пак повтарям, на който му стиска и иска да говори по същество, нека да заповяда на открит дебат, а не да се скатава зад компа си. LIA пуска темата, за да потърси съмишленици, а не да бъде нападана. А това кого аз нападам и т.н. ще оставя да се интерпретира свободно, понеже явно някои човешки индивиди твърдо са решили да се пробват в състезанието "Кой ще набърбори най-общи работи". Успех!!!

za teb compa moje da sluji za kriene, no men i cipher (predpolagam za nas stava vupros) vsichki ni znaiat koi sme, taka che toia argument ne vaji. Vsushtnost pochti vsichki FMI-sti na foruma se poznavat.

Реално сега в Студентски съвет има 2-ма члена, а квотата им е 5. Членовете на СС по право са и членове на Общото събрание на ПУ. Интересно ми е как ФМИ е толкова голям факултет с толкова много специалности, а не може да се намерят 5 човека, които да представят факултета. Юридическият се състои от 1 специалност, а на събранията идват около 10 човека. Това не предполага ли една незаинтересованост на студентите на ФМИ от нещата, които са извън факултета, макар и последните да са обвързани със същия?!

radvam se che nai-posle proumia tova koeto niakolko puti kazahme direktno
povecheto studenti na FMI ne se chuvstvat chast ot universiteta da ne kaja vsichki (bez Lia)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #86 -: 30.11.2006, 23:02:17 »

povecheto studenti na FMI ne se chuvstvat chast ot universiteta da ne kaja vsichki (bez Lia)

Незнам какво говори това за вашия факултет?! Надявам се, че не всички студенти от ФМИ са на това мнение. Самочувствието ви е неоправдано. Ако можеше да сте толкова единични и отцепени от университета, защо не се отделите наистина. Щом се чувствате такива, станете такива. Все пак вие не сте студенти на ПУ, а сте ФМИ-сти-нали така!

Изборът на ректор е важен. (кой ще бъде човекът, който ще пие кафе с политиците, прави поразии и пречи на ФМИ през следващите години ;) ).

Моля те artanis, ти си толкова далече от тези неща, че не ми се мисли направо. Да, избора на Ректор е важен и не се подигравай така с този орган, защото той е представител на университета и заслужава уважение. Ти не си компетентен да кажеш той какъв е и как точно изпълнява правомощията си. Пък и не може да се отрече, че той направи много повече от неговия предшественик.

Цитат
15% е незначително, но според мен студентите от ФМИ би трябвало да дадат гласа си, освен ако всичко не е нагласено предварително.

Относно 15 % - ти въобще не си наясно какво е това кворум, списъчен състав и въобще неща от този тип, защото 15 % може да са не просто важни, а особено важни в някои случаи. Това дали е нагласено или не определя Контролната комисия, в която също има квота за студентите (да не повярваш, че тези студенти ги има навсякъде).

Цитат
Тогава е по-добре да се бойкотират изборите.

Бойкот на изборите казваш- ами нито ти, нито ФМИ са достатъчни, за да има бойкот на изборите. Съжалявам!

Цитат
Смятам че ще бъде добре да анализирате ситуацията и хората, които се кандидатират: кой е бил сътрудник на ДС, кой си има незаконен частен университет и има ли изобщо добър кандидат.

Ти да не би да си най-подходящия кандидат. Така като чета доста ги разбираш нещата. Пък и опит имаш в областта сигурно, че и информация от ДС. Да се надяваме, че Лия няма да анализира ситуацията и хората като теб, защото ще сме загубени поради неясен поглед върху нещата.

П.С. Аrtanis не е нужно да репликираш. Това няма да промени виждането ми, както и това на много други хора.
« Последна редакция: 30.11.2006, 23:31:39 от Kelli_Mutu™ »
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #87 -: 30.11.2006, 23:21:41 »

Имам усещането, че името ми е станало нещо нарицателно, а това с background-a вместо backup-a си беше грешка на езика, но много сладурска за сметка на това :-D. Всъщност и background-ът е важен - на някои места без такъв няма да те вземат и за чистач 8-). Осносно ФСС - както каза Добрика - насреща съм за всеки, решил да се присъедини. По-сериозни въпроси мисля, че спокойно влизат в способностите на Дони и ако мога да помогна ще го сторя.
А, сега нещо лично за Стилги - виждам, че съм ти най-новата играчка от kinder surprise и много се радвам, че и ти ми се радваш :-D. Мир вам деца на цветята  :sun:.

Имам неясен поглед за нещата? Прав си - такъв е най-вероятно, щом мъдреца го казва. Неясен, но непреднамерен и със сигурност положителен.

P.S. Az ne analiziram - samo konstatiram qvno otli4imi harakteristiki na li4nostta, koito i 4ovek kato men vijda.

~LIA~
« Последна редакция: 01.12.2006, 00:43:28 от Kelli_Mutu™ »
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #88 -: 01.12.2006, 00:03:39 »

Аrtanis написа:
Цитат
Kelli_Mutu™,

Ще си позволя да ти отговоря (по изключение)  :-)

Цитат от Kelli_Mutu™
Цитат
Да, избора на Ректор е важен и не се подигравай така с този орган, защото той е представител на университета и заслужава уважение.

Защо да не мога да се подигравам с ректори, президенти, премиери и други хора. Живеем в свободна страна, или имаш друго виждане по въпроса? За протокола - в случая се подигравам с длъжността ректор. Дори не знам кой е ректор в момента (защото не ме интересува).

Цитат от Kelli_Mutu™
Цитат
Ти не си компетентен да кажеш той какъв е и как точно изпълнява правомощията си.

Аз мога да кажа мнението си, а тези, които четат могат да преценят кой колко е компетентен.

Цитат от Kelli_Mutu™
Цитат
Пък и не може да се отрече, че той направи много повече от неговия предшественик.

Защо не може да се отрече? Доколкото си спомням имаше един човек с леви убеждения. Ако той е предшественикът - не му симпатизирам. (или те всичките са с леви убеждения, малко се обърках Smiley )

Цитат от Kelli_Mutu™
Цитат
Бойкот на изборите казваш- ами нито ти, нито ФМИ са достатъчни, за да има бойкот на изборите. Съжалявам!

Добре, тогава защо имате нужда от ФМИ в избирането на предварително определения ректор (този въпрос е провокативен)? Ако ФМИ не е достатъчно да се вземе каквото и да е решение, каква е ползата на студентите от ФМИ да участват в съвета?

Цитат от Kelli_Mutu™
Цитат
Да се надяваме, че Лия няма да анализира ситуацията и хората като теб, защото ще сме загубени поради неясен по глед върху нещата.

А какво ще стане, ако Лия анализира ситуацията и хората като мен, и поради това станете изгубени поради неясен поглед върху нещата?

поздрави:
Един Свободен Човек


Долупосочените цитати са на Аrtanis. Но явно той сметна, че се излага с това, което беше написал и затова го изтри. Имай малко доблест и застани твърдо зад позицията си!


Цитат
Защо да не мога да се подигравам с ректори, президенти, премиери и други хора. Живеем в свободна страна, или имаш друго виждане по въпроса? За протокола - в случая се подигравам с длъжността ректор. Дори не знам кой е ректор в момента (защото не ме интересува).

Самата дума "подигравам" ти дава отговор на въпроса. Подигравката е вид нарушаване на човешките, респ. гражданските права. Може да отправяш критики, а не подигравки. Моля те прови разлика между тези думички. Свободна страна не означава анархия. "Човек се ражда свободен, а навсякъде е в окови". А щом незнаеш кой е Ректор в момента как така си позволяваш да критикуваш същия. Изказваш се неподготвен. А след като и не те интересува защо въобще се включваш?!

Цитат
Аз мога да кажа мнението си, а тези, които четат могат да преценят кой колко е компетентен.

Мнението ти е некомпетентно, защото не си в университета и нямаш наблюдение кой какво прави. Или греша-да не пишеш от библиотеката на уни случайно?!

Цитат
Защо не може да се отрече? Доколкото си спомням имаше един човек с леви убеждения.
Не може да се отрече поне от теб защото нямаш наблюдения както виждам нито какво е направил настоящият ректор, нито предишния. А това на кой какви са му убежденията не ме интересува, защото има равнопоставеност, неприкосновеност и пр. на гражданите и никой не може да бъде преследван заради своите политически убеждение. Това е заложено в Конституцията.

Цитат
Добре, тогава защо имате нужда от ФМИ в избирането на предварително определения ректор (този въпрос е провокативен)? Ако ФМИ не е достатъчно да се вземе каквото и да е решение, каква е ползата на студентите от ФМИ да участват в съвета?

Избора не е предварително определен. Не са ясни кандидадурите даже, но ти май си осведомен. Май изпусна и началото на дискусията. Нека е ясно това, че Студентски съвет няма нужда от ФМИ. Ако студентите на ФМИ не са мотивирани да работят, да бъдат креативни и да престанат да бъдат просто консуматори в университета, то тогава определено няма какво да им се предложи от СС. Ако пък има хора, които проявяват инициатива и са склонни да се занимават с една общественополезна дейност, за която ще получат просто "благодаря", ги приветстваме.

П.С. Като нямаш коментар, моля не прави офтопици.
« Последна редакция: 01.12.2006, 00:58:40 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #89 -: 01.12.2006, 00:21:52 »

povecheto studenti na FMI ne se chuvstvat chast ot universiteta da ne kaja vsichki (bez Lia)

Незнам какво говори това за вашия факултет?! Надявам се, че не всички студенти от ФМИ са на това мнение. Самочувствието ви е неоправдано. Ако можеше да сте толкова единични и отцепени от университета, защо не се отделите наистина. Щом се чувствате такива, станете такива. Все пак вие не сте студенти на ПУ, а сте ФМИ-сти-нали така!

mislish li che otdelianeto zavisi ot men?
+ tva az sum v toia fakultet za malko, ako ima neshto da go misliat prepodavatelite shtoto te sa za poveche veroiatno, no me sumniava otdelianeto da zavisi i ot tiah:)

shto se otnasia do men az sum stupval v drugata sgrada tochno 1 put shtoto si biah izgubil knijkata i triabvashe da vadia nova ili niakakuv takuv film, kato cialo za men shteshe da e po-dobre da sme otdeleni che da ne mi se nalaga da hodia tam
sushto do sega nikoga ne sum razgovarial s hora ot durg fakultet po linia na universiteta (imam priateli koito uchat v drugi fakulteti razbira se no s tiah ne sum se zapoznal po universitetska linia) taka che za men efektivno drugata chast ot universiteta prosto ne sushtestvuva

triabva li?
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

btilov

  • Гост
Re: факултетен съвет на ФМИ
« Отговор #90 -: 01.12.2006, 16:24:10 »

Аз смятам да прекратим до тук темата с ФМИ и ФСС към него. Проблем няма. Решенито е просто:
3-ма представетели от ФМИ предложени от СС за ОС на ПУ и ОС на СС. Толкова от нас.

Поздрави.
Активен