Факултети > Химически факултет

Медицинска химия

(1/3) > >>

sunny_girll:
Здравейте!
Имам намерение да се включа в КСК 2014, кандидатствайки за специалност Мед. химия.
Имам въпрос към тези, които вече учат или са завършили тази специалност: Като какви можете да работите след това? Препрочитах няколко пъти анотацията в сайта на ПУ, но там са изредени толкова много направления, в които уж има възможност за реализация. На практика освен в лаборатория, намира ли се и друг вид работа? Заплащането добро ли е и вярно ли е, че само в София и Варна има работни места за завършилите?
Изобщо всяка информация ще ми е от полза. Ще се радвам на повече мнения по въпроса.  :-)

ofeliq:
 Здравей sunny_girll. Мога да ти помогна с отговор на въпросите ти буквално от първа ръка. Работих 17 години в клинична лаборатория, където извършвах и биохимичните проби, което е работа на химик. Интереса професия, освен това се търсят химици, защото специалистите в областта са малко, а не вземат такива, които са завършили химия педагогика. За да се открие лаборатория е необходим химик магистър. На базата на това може да се работи дори на две места едновременно, което може да ти реализира доходи около 1600-2000 лева.
    От седем години работя като медицински представител. За длъжността фармацевтичните компании търсят лекари, фармацевти или химици, по-рядко биолози. Специалността медицинска химия ти дава огромен шанс, тъй като се изучават различните видове химия, фармакология, лекарствена химия, медицинска козметика , фитотерапия- все неща необходими на медицинския представител.
   Работата на медицинския представител е високо платена /от 1000 лв. стартова нагоре/, освен това и много интересна- посещават се лекари и фармацевти ежедневно, правят се презентации, конгреси, конференции.Създаваш много контакти, работиш с интелигентни хора, които обучаваш или най-малкото си им в помощ по отношение на дозировките,  новостите във фармакологията и т.н. Естествено магистратурата ще ти даде познания, основа, шанс и старт в работата, отделно всяка фармацевтична компания провежда собствени обучения на база на своите лекарствени продукти, умения за продажба и презентиране.
   С магистратура МЕДИЦИНСКА ХИМИЯ можеш да бъдеш представител в агробизнеса или по-точно в областта на торовете. Тук заплащането е още по-голямо.
   Освен това можеш да се реализираш като специалист в РИОКОЗ, фармацевтичен завод, можеш да станеш асистен и да се занимаваш с преподавателска дейност в някой ВУЗ. И не на последно място можеш да преподаваш в средно училише химия. Последното не ти го препоръчвам, учителите са зле платени, но пък имат много свободно време, така че можеш да работиш и на втори трудов договор.

      Вообще специалността си е супер. Аз ще записвам магистратура мед.химия през есенната сесия.

                                                Надявам се да съм била полезна. Успех.

elfi4ka:
Здравейте!
И аз да се включа с въпрос.
Неспециалист съм.Тоест завършила съм бакалавър от съвсем различно направление.Но любовта ми към химията си остана и до ден днешен.

Искам да попитам възможно ли е да запиша специалността  "Медицинска химия"? Доколкото разбирам от информацията предоставена в сайта би трябвало да може.И евентуално ако се получи,ще имам ли ценз за преподавател по химия,след като бакалавърът ми е от друго направление?Самата магистратура дава ли възможност и за реализация в тази насока?В момента преподавам по друг предмет и си обичам работата.Но много би ми се искало да уча химия и евентуално да мога и да я преподавам ако се наложи.

Предварително Ви благодаря за отговора.

himiqq:
izvinqvam se no nqkoi znae li kolko sa mestata tazi godina za medicinska himiq?

himiqq:
i nqkoi znae li ako imam 4,50 dali 6te me piemat medicinska himiq ?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия