argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Магистратура Предучилищна и начална училищна педагогика  (Прочетена 34593 пъти)

веси2

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

И от мен огромно БЛАГОДАРЯ за успокоението, Деси!  :handshake:
Ти също си учила 5-семестриалния курс за неспециалисти и "говориш" от опит, така ли? Защото съгласни сме всички, че има значение каква специалност ти е бакалавър и каква ще е магистратурата!
Активен

desi popova1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Не се стряскай, аз всеки ден пътувам да ходя на работа повечето време си прекарвам в Пловдив. Прибирам де само за вечеря да спя и пак отначало.Аз също имам дете и то ученик това е още по-голям ужас.
Нямам Нито минута свободно време и сега съм учител на първи клас, така че споко.
Когато учих въпросната магистратура синът ме беше на 3 -години и ходих на работа и се справих без проблем.
Мисля, че сега ще ми е по-трудно отколкото преди.
Активен

Slanchogled

  • Гост

Да бе, каква е тая простотия с Кърджали?  :? Толкова зали има тук, те ще ни пращат "на кънда в дивия"  :headbang:
Нека някой от запознатите каже нещо и за дипломната накрая - върху какво се прави, как се прави, какъв обем се иска  :wink:
Активен

desi popova1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Аз съм завършила четири семестриална, защото тогава нямаше 5 семестъра, тогава моите колежки започнаха да се разправят с ръководството и тогава създадоха този пети семестър за методиките.
На мен въпросната магистратура ми трябва и съм нямала проблем, защото съм ПНУП и през бакалавърската степен съм ги учила тези методики.
Дипломната работа е лесна избираш си преподавател, тема за писане трябва да имаш научен изследователски материал, тоест проведен експеримент по даден проблем.
Обем от 60-80 страници и експозе.ЕКспозето включва материална от цялата дипломна работа. В рамките на 3-4 минути се чете експозето пред комисия от трима преподаватели и в това се състой защитата. 
Активен

Slanchogled

  • Гост

А няма ли въпроси след това от преподаватели и гости? Също какъв изследователски проблем може да има в една педагогика?  Само с книги ли се работи или трябва да се ходи някъде другаде? :-)
Активен

desi popova1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Въпроси може да има и винаги има, но те са свързани с темата и магистратурата.
Експерименталната част съдържа изследване на деца и ученици.
Активен

kristina1612

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Здравейте,късно видях,че срокът за записване на магистратура към пед.факултет е бил до 30.09.2014г.,мислих че е до 10.10 :) Дали е възможно все още да ми приемат документите,евентуално в понеделник :)
Активен

desi popova1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Твърдо не!
Но все пак попитай при инспекторите.
Винаги срокът е до 30.09.
Активен

веси2

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Аз също в началото останах с впечатление, че срокът е до 10 - ти, даже бях убедена в това! Не знам на какво се дължеше заблуждението ми - дали, че влизах в сайтовете и на други университети или на това, че класирането излиза на 10-ти окт.
Добре, че така  се стекоха обстоятелствата, че навреме видях грешката си!  :-) Кристина, успя ли и ти да си подадеш документите за класиране?
« Последна редакция: 06.10.2014, 09:04:37 от веси2 »
Активен

kristina1612

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Не...имат съобщение, че до 9 са в някаква почивка.Ще пробвам тогава.Някой все пак не де ли сблъсквал с нещо такова...и случайво да имате тел. Или е-майл на ръководителката, предролагам на служебните контакти ще мога да я потърся след почивните дни.Ох дано да стане :)
Активен

веси2

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

От списъка на магистърските програми извадих:
Ръководители на магистърската програма:
за трисеместриалното обучение – доц. д-р Румяна Танкова;
за петсеместриалното обучение – доц. д-р Румяна Танкова;
От сайта на ПУ намерих телефона на доцентката - каб.№ 418, тел. 261-725.
Късмет, Кристина!

Чакаме на 10-ти резултата с приетите, ако някой разбере, че е излязло класирането да "свирка" по-силно! А ако го снима и качи още по-добре!
Активен

desi popova1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Танкова е много разпилян човек. Отиваме на лекции тя е няма, защо и се развалила колата.
Половината оценки ги нямах, защото не може да намери преподавателите ни.
Колко реферати загуби? и отново ги писах направо не е за мислене.
Отиваме отново на лекции преподавателя не знае, че има лекции или пък си пишехме оценките от протоколите в книжките. 
Активен

desi popova1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36

Въпреки всичко УСпех!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, това е най-желаната магистратура.
Днес ще настъпи денят на истината.
Отново напред и УСпех!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Активен

fenka_d

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Е това за Танкова хич не ми  хареса,не говори добре за ръководител!
Активен

kristina1612

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Здравейте, вчера нямаше никого, към когото да се обърна.Говорих с друга инспекторка, тя каза след 10-ти да се провери има ли места...та вие да знаете колко човека приемат, колко им е капацитетът по специалности, явно от това зависи дали ще ме запишат.
Активен

kristina1612

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

А, и още нещо:Деси ти кога беше завършила тази магистратура?
Активен

веси2

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Излязло е класирането! Вече съм студентка! :wink:
Активен

kaloyan_veselinov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

Излязло е класирането! Вече съм студентка! :wink:

може ли линк
Активен

веси2

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Не намерих да е публикувано в сайта им! Трудно се работи така, това го няма в друг университет!  :-( Проверихме на место в новата сграда на ПУ - то!
Активен

kaloyan_veselinov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

и аз не намерих а аз съм от софия и съм за социално-педагогическа работа с правонарушителите
Активен