argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Социология и науки за човека или Социология на правото икономиката и иновациите  (Прочетена 2186 пъти)

BrutalB

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Здравейте! Планирам да кандидатсвам във Философо-историческият факултет на ПУ. Твърдо съм решил да уча социология. След като прегледах учебния план и на двете специалности си харесах Социология и науки за човека. Все пак искам да чуя мнения, както и може би да получа по-обстойна и компетента информация от студенти и преподаватели?

Кой какво предпочита, каква е разликата и защо?
Активен

gundoan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здравей! Аз съм  студент  по социология   и  тази  година завършвам. Лично според мен  социологията на правото, икономиката и  иновациите е  по практически ориентирана. Докато в Социология  и науки за човека изучават логики, теоретични дисциплини. Ако те влече повече психологията, психоанализата и т.н записвай Социология и науки за човека. Ако не те влечат тези дисциплини записвай Социология на правото, икономиката и иновациите. Успех  :wink:
Активен

Swayy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Аз съм студент по Социология на правото, икономиката и иновациите. Колегата горе ти е дал напълно правдиво разяснение за специалностите. Ако си по - философски настроен, влече те психология, логика, искаш да изучаваш дълбочинно и теоретично социалния свят, определено избери Социология и науки за човека. Ако искаш да се докоснеш до широк спектър реални аспекти на социалното, интересуваш се от емпирична социология и желаеш да се ориентираш към практикуването на такава, спри се на Социология на правото, икономиката и иновациите.
Активен

BrutalB

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Активен