argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Прием  (Прочетена 797 пъти)

gadjov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Прием
« -: 01.10.2014, 11:47:51 »

Първо зравейте! Така нз дали съ в правилния раздел(извинявам се ако не е така), но имам следния проблем. Интересува ме СОФТУЕРНИ ТЕХНОЛОГИИ И ДИЗАЙН, Професионално направление:Информатика и компютърни науки на ПУ. Така сега тук изникват въпросите в мен. Как мога да вляза в тази специялност, доколкото разбрах е най-желаната  :-( .
намерих тази формула нз дали е актуална и дали ще е актуална догодина когато аз мисля да кандидаствам: 2xИ1+O1+O2+2xO3
или(при липса на О2,О3)  2xИ1+3xИ2+O1 ! И1:  КСИ (Математика или Информатика, или 80% от Български език) или
ДЗИ (Математика или 80% от Български език и литература) или
ОС (Математика или математическа лингвистика, информатика или информационни технологии) И2:  КСИ (Информатика или Математика) О1:  Математика О2:  Информатика О3:  Информационни технологии

Така и сега въпросите са ми, дали мога да вляза само с матурите ми които са БЕЛ и География(географията отпада със сиг), учил съм инмарционни технологии в школото. Или ще трябва да се ява на изпит по математика или информатика?  :evil:
Благодаря предварително на всички които ще ми отговорят, и се извинявам пак ако съм на неправилното място.
Активен

семпере анаклетто

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Прием
« Отговор #1 -: 02.10.2014, 22:26:01 »

И ти здравей! Като се замисля, май случайно си на правилното място. За да ти кажа, че първото което ми хрумна е, че все още не знаеш какво искаш! Защо матура по география, когато те интересува софтуер и дизайн? Все пак винаги можеш да се явиш на матура по математика- ако ти стиска!
Има и друг вариант- ако не си много добър по математика. Вземаш и изчиташ физиката 8 и 9 кл. и малко от 10. Явяваш се на ПРЕДВАРИТЕЛНИЯТ кандидат студентски изпит (който е тест с отговори) ОЩЕ април месец. Ако се издъниш имаш втори шанс- май месец, и трети шанс- юни. Избираш си специалност от Физическият факултет близка до това което ти е на сърцето. Учиш си 3-4 години и след това записваш магистратура Софтуерни технологии и дизайн. Макар, че се надявам да си промениш мнението и да не учиш това, което е най-желано, а нещо което ще те забавлява...
Активен

gadjov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Прием
« Отговор #2 -: 03.10.2014, 18:53:46 »

Благодаря ти за отговора  :-). Така аз съм 90-ти набор и когато държах матури наистина нз какво исках, учех икономика 1 година в УНСС. Както и да е сега вече като "по-мъдър"  :hihi: искам да се занимавам както ти казваш с програмиране защото това ми доставя удоволствие и бих искал и да го работя. Дано добре ме разбираш какво имам предвид не записвам това защото всички искат това, а защото ме влече. Та така дали немога да се опитам да кандидаствам с информатика, изобщо възможно ли е. Погледнах на какво се състои изпита ми то това не е толкова трудно само задачата по ц++ дето е малко по-трудна, но бих се напънал за да вляза. Благодаря пак!!!
Активен

семпере анаклетто

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Прием
« Отговор #3 -: 03.10.2014, 21:14:56 »

Активен

gadjov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Прием
« Отговор #4 -: 21.10.2014, 23:25:42 »

Но все пак не разбрах това което ме интересуваше, за да вляза в тази специалност трябва ли да държа изпит и ако е да по какво (информатиката ми е приоритет).
Активен