argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Относно общежитията и настаняването  (Прочетена 3090 пъти)

DecTRIP

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Здравейте. Тази година съм първи курс, специалност Информатика, и съм приет за обжещитие. Настаняването е в периода от 25-28, както пише в сайта. Въпроса ми е следния: как някой като мен, от Добрич, да успее да присъства на откриването, и в същото време да успее да се нанесе!? Присъствието на откриването важно ли е? Предполагам, че ще се запозная с колегите от групата ми, но като цяло не знам дали ще си струва блъсканицата. Имам нужда от съвет, понеже не знам дали на 25 ще е от такова значение дали ще присъствам, при положение, че не съм установен.
Имам въпрос и за настаняването. Какво трябва да нося, като документи, средства, и т.н.? Ще се ходи ли по общини, ще има ли големи разходки из Пловдив преди крайното настаняване в стаята ми? Не познавам никой от ПУ, нямам как да разбера всичко това, затова информация от някой, който е наясно с тези неща, ще е адски полезна, защото искам да знам какви документи да си нося и за какво да съм подготвен.:)
Активен

misheto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: Относно общежитията и настаняването
« Отговор #1 -: 22.09.2015, 14:12:37 »

Според мен потърси телефон на някой от инспекторите и попитай. Мисля, че биха ти отговорили на въпросите.  :-)
Активен

sunn_ko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Относно общежитията и настаняването
« Отговор #2 -: 07.09.2016, 10:10:02 »

Здравейте! Бих искала да изкажа възмущението си относно настаняването по общежития. Тази година ще съм магистър редовно обучение и жената (изключително припряна и невъзпитана) отговорна за настаняването, ми отговори: "Общежитията са за нашите студенти!". Добре, си казах аз, но аз няма ли да съм ваш студент? Попитах я дали може да ми помогне като ми каже къде другаде мога да остана и къде да търся, понеже не съм от града. Тя отказа всякаква кооперация и кореспонденция с мен. Та явно след този разговор се оказва, че магистрите не са студенти!
Активен

teodoran1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: Относно общежитията и настаняването
« Отговор #3 -: 07.09.2016, 11:54:56 »

Въобще не е задължително да присъстваш на откриването.
Активен

btrend

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: Относно общежитията и настаняването
« Отговор #4 -: 14.09.2016, 18:38:50 »

Здравейте! Бих искала да изкажа възмущението си относно настаняването по общежития. Тази година ще съм магистър редовно обучение и жената (изключително припряна и невъзпитана) отговорна за настаняването, ми отговори: "Общежитията са за нашите студенти!". Добре, си казах аз, но аз няма ли да съм ваш студент? Попитах я дали може да ми помогне като ми каже къде другаде мога да остана и къде да търся, понеже не съм от града. Тя отказа всякаква кооперация и кореспонденция с мен. Та явно след този разговор се оказва, че магистрите не са студенти!

Ужас, каква нелепа ситуация и какво стана после?
Активен

sunn_ko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Относно общежитията и настаняването
« Отговор #5 -: 15.09.2016, 13:52:53 »

Нищо не стана. Явно политиката на университета е такава, че магистри платено обучение (платено съм, защото моята специалност няма държавна поръчка), нямат право на общежития. Сега само се надявам обучението да е по-добро от обслужващият персонал.
Активен

btrend

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: Относно общежитията и настаняването
« Отговор #6 -: 21.09.2016, 13:19:15 »

Нищо не стана. Явно политиката на университета е такава, че магистри платено обучение (платено съм, защото моята специалност няма държавна поръчка), нямат право на общежития. Сега само се надявам обучението да е по-добро от обслужващият персонал.

Ох, много наприятно наистина, дано успееш да си намериш евтина квартира, това направо може да ти обърка всички планове.
Активен