argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: СС и правата на преподавателите  (Прочетена 2373 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Снощи на бира си говорихме за следните 2 ситуации, едната тривиална, а другата много даже реална :)

(1) Студенка притискана за секс/натискане от преподавателя й против волята й
(2) Обратно

Докато при ситуация (1) схемата е тривиално ясна и разбираема от всички - оплакване в СС и т.н., то какво да кажем за ситуация (2) в един почти женски университет, където готините (и млади) преподаватели са малцинство. А кажете ми СС ще ме защити ли от студентките си (не дай си Боже и от студентите)
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: СС и правата на преподавателите
« Отговор #1 -: 12.11.2006, 16:32:07 »

Хахахах, Наско много ми харесваш (моля те не го възприемай като натискане  :evil: ). Особено много ми харесва (2). Ситуацията е доста интересна. Но като се замисля и в случаите на (1) особена защита няма-много трудно доказуемо е. Определено има уволнени преподаватели, които са си поискали нещо на сексуална основа. Обратният случай-не съм чула. Може би няма прекъсване на студент (в това число както мъже, така и жени), който е притискал преподавател.
А за себе си не се притеснявай-все още по нашето законодателство мъж не може да бъде изнасилен, така че каквото и да стане няма да е толкова трагично. А ако преподавател се сблъска с подобен проблем може разбира се да говори с нас и каквото можем ще направим. Все пак сме доста жени-ако не можем да защитим сексуалната неприкосновеност на мъжете от унито, то тогава защо ли да си мислим, че работим (както и обратното).
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: СС и правата на преподавателите
« Отговор #2 -: 12.11.2006, 16:58:53 »

Хихихи това, че по нашето законодателство мъж не може да бъде изнасилен означава ли, че не може да бъде изнасилен? :)

А да ти кажа, снощи бирата си пиех с Деница, която е от ХФ и няква там клечка в СС и знаеш ли моля ти се кво ми каза - ние от СС защитаваме правата на студентите, а не преподавателите - оплаквай се на декана. И таз хубава, а?... абе има си няква протекция на жените от мъжете в обществото и респективно в уни-тата...

Друга интересна тема е (бях свидетел) да ми се обаждат някви ПУ кадри и да худатайстват за техни познати студентки при мен? Буууееееее! Гадост! Тук мога ли да търся защита от СС или?

И вече най-общо: не искам никой да завзема личното ми пространство, освен ако аз не го пожелая: било тва разни женки-студентки, колеги от ПУ или ала-бала -- това е много досадна балканска черта, нали?
Активен

4_kurs

  • Гост
Re: СС и правата на преподавателите
« Отговор #3 -: 12.11.2006, 20:59:52 »

Хахаха,мисля че по-срещано е студент да флиртува с асистентка,отколкото студентка с асистент / преподавател,трябва да има някаква облага от това,за да го прави...
Абе дека са тея красавци :-D :-D :-D..това го приемайте като полуцитат от едно реалити шоу,на което ме е срам да спомена името.
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: СС и правата на преподавателите
« Отговор #4 -: 14.11.2006, 23:44:12 »

А за себе си не се притеснявай-все още по нашето законодателство мъж не може да бъде изнасилен, така че каквото и да стане няма да е толкова трагично.
Вярно е, че обект на престъплението "изнасилване" по НК може да е само жена. Същото деяние се квалифицира като "блудство", когато обектът е мъж. Но това не променя особено положението, тъй като наказанието е еднакво!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."