argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпрос относно изборните дисциплини!!!  (Прочетена 2358 пъти)

lazy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здравейте,колеги!Имам важен въпрос относно изборните дисциплини,дано някой ми помогне с отговора възможно най-скоро.Става въпрос за новата кредитна система и относно това доста колеги,включително и аз, записахме повече от 2 изборни дисциплини за семестъра преди да бъдем информирани за новите правила.Та въпросът ми е тъй като няма начин да се отпиша от избрана дисциплина,след като съм попълнила вече молба до декана,до мен достигна слухът,че ако не се явиш на даден изпит по изборен все едно не си го записвал и не остава да ти виси като невзет изпит,а просто не ти носи точките,които би следвало.Та затова въпросът ми е дали това е вярно?!Спешно ме интересува,че изпитът ще дойде скоро,а не ми се иска да уча и за нещо,което точно сега ми е излишно.Благодаря Ви предварително,колеги!
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Въпрос относно изборните дисциплини!!!
« Отговор #1 -: 22.11.2006, 13:10:45 »

Когато запишеш определена изборна дисциплина, ако не се явиш на нея не би следвало да ти се постави оценка, защото няма как да ти се оценят знанията. Така, че неявяването на изпита при изборни дисциплини води до тяхното отпадане и съответно не получаваш определения брой точки за тях. Наскоро една колежка беше забравила, че е записала определена дисциплина и попита директно преподавателя по същата и отговора беше, че "след като не си се явил, нямаш двойка, изпита отпада".
Активен

lazy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Въпрос относно изборните дисциплини!!!
« Отговор #2 -: 22.11.2006, 22:04:46 »

Благодаря,дано е така!
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Въпрос относно изборните дисциплини!!!
« Отговор #3 -: 22.11.2006, 22:07:54 »

На сайта на ЮФ са посочени e-mail-ите на всички преподаватели, а и всички са много отзивчиви, така че нищо не ти пречи да драснеш един ред и да попиташ съответния преподавател. Друг вариант е да направиш справка при Таня Стоянова.
Активен

lazy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Въпрос относно изборните дисциплини!!!
« Отговор #4 -: 22.11.2006, 22:47:03 »

Опитах да се информирам лично ,но както вероятно знаеш Таня Стоянова е в болнични,попитах П.Лупова ,тя потвърди това,което и ти ми казваш,но някак си се съмнявам все още,все пак си е изпит,незнам и аз защо точно.А не върви да пиша на преподавателя-"Извинявайте,но бихте ли ми казали какво ще стане ,ако не се явя на вашия изпит..."Та затова исках да разбера дали някой колега има опит по въпроса.Все пак,ако някой знае още нещо,моля да го сподели!
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Въпрос относно изборните дисциплини!!!
« Отговор #5 -: 22.11.2006, 23:50:43 »

Кой е изпита, при кой преподавател?
Активен