argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Изпит по ОКИ  (Прочетена 9924 пъти)

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #20 -: 12.12.2006, 16:13:41 »

По-лесни са...
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #21 -: 12.12.2006, 16:29:24 »

Дано, утре ще разберем всички :)
Активен

macrogrand

  • Гост
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #22 -: 13.12.2006, 18:31:40 »

Изпита премина успешно  :bravo: 5 спокойно можеше и 6 ама нали съм си скромен.
Никои нищо не е преписал (аз съм свидетел)  :haha:

Предполагам едно 20% от курса сме задължени на @Beginner
Активен

XaKePaT

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
    • продавам сайт
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #23 -: 13.12.2006, 21:14:53 »

men emi se stryva che ako ne beshe Beginner dosta hora shtqha da izgorqt .

Beginner

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
  • May the source be with you
    • Begginer's web
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #24 -: 13.12.2006, 21:26:10 »

men emi se stryva che ako ne beshe Beginner dosta hora shtqha da izgorqt .
И въпреки всичко имаше изгорели :)
Активен
Понякога стоя и си мисля, а понякога само стоя.

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #25 -: 14.12.2006, 14:29:50 »

Предполагам едно 20% от курса сме задължени на @Beginner
Цитат
men emi se stryva che ako ne beshe Beginner dosta hora shtqha da izgorqt .

Хъм... И защо, ако не е тайна? Може и аз да съм сред тия 20% и ми е любопитно защо да съм изгорял, ако не е тоз пич, който даже не познавам? :)
Активен
Too short signature limits.

Beginner

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
  • May the source be with you
    • Begginer's web
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #26 -: 15.12.2006, 00:32:44 »

@ciper не си вдигай само постовете с глупости. От много размисли смисъл няма. Предлагам вече да не се пише по тая тема. Вече всичко е свършило.
Активен
Понякога стоя и си мисля, а понякога само стоя.

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #27 -: 15.12.2006, 00:51:09 »

Yes, my master. I care only about my posts counter. Forgive me!
Активен
Too short signature limits.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #28 -: 15.12.2006, 17:53:12 »

Не е свършено - имате поправка на 5.01.2007!

Поне един колега ми се обади, за жалост със закъснение, че е станало разминаване и не му е била нанесена оценката от курсовия проект в списъка, който дадох на доц. Тотков и разбира се, не му е признал теорията без оценка на задача или проект и е изгорял! Обаче не ми се е обадил веднага, та аз бях там - щяхме да идем горе до моя кабинет, там пазя всички проекти и щяхме да видим предал ли е проект и колко има. Много съжалявам за колегата, ще опитам да оправя нещата на поправката, ако се окаже, че има предаден и оценен проект. Затова не си мълчете. След изпита проявих вниманието и на един колега и една колежка им намерих работите (въпросите) и им обясних защо имат оспорваната от тях оценка!

А на печелившите - честито! И ако си мислите, че сте надхитрили някого - това сте самите вие!
Понеже това ви е първи изпит и решихме да не ви късаме и притесняваме излишно. Нарочно си позатворихме очите с колегата Касъклиев, както и доц. Тотков излезе съвсем нарочно от залата- иначе той много обича да лови преписвачи.

Само да ви спомена какъв е рвда при хващане с пищов - имаме право не само да ви пишем двойка (оценка единица няма в университета), но и да подадем доклад до декана за по-тежко наказание - вкл. и прекъсване за една година. Но бъдете спокойни, чакат ви изпити, на които няма да имате това спокойствие и толерантност. Приемете всичко като коледен подарък от нас.

А за Beginner - ми то и аз му помогнах за някои от въпросите ;-) и го знаех и ви го препратих на някои от вас този файл ;-) но вие прекалихте, като си го донесохте разпечатан!

Като цяло съм доволен от вашето ниво!
« Последна редакция: 15.12.2006, 17:56:06 от Светослав Енков »
Активен

Vladimir Temelkov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #29 -: 16.12.2006, 23:12:56 »

Само не мога да разбера ... не стига, че сте преписвали на най-лесния изпит, но на всичкото отгоре пишете тук, хвалите се. Един вид ви е хубаво, че сте преписали. Само да ви запозная с факта, че форумът се чете от декана и от други лица, които с удоволствие биха разбрали имената ви и бихва ви сложили в онези 20% ..., господа математици. Явно акълът ви стига до там, че да преписвате на 1-я ви теоритичен информатичен изпит. Сигурно и на задачата сте преписвали ... представям си как преписвате отговорът на въпроса "какво е информатика"?

П.С Чета редовно форума, но тук вече не издържах ... Ще ви видим по анализите как се преписва, очакваме да се похвалите.
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #30 -: 17.12.2006, 02:16:12 »

Първи курс са, какво искаш... Ще се ориентират  :-)
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

prestor

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #31 -: 17.12.2006, 23:37:29 »

Добре де преписали преписали защо се хвалят. Хората им пуснали малко гювеч пък те... А относно преписването, ще видите как 2ри 3ти курс тия които разчитат само и единствено на преписване ще понамалеят.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #32 -: 17.12.2006, 23:42:00 »

Владо, ти сам каза, няма нужда декана и който и да е да ги санкционира - чакат ги умерено тежки изпити занапред с нулевва възможност за преписване!
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #33 -: 18.12.2006, 00:18:47 »

То и няма смисъл да се преписва, за какво въобще ще учиш като няма да учиш  :roll:
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

VooDooMaN

  • Гост
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #34 -: 18.12.2006, 00:35:45 »

То насила хубост не става, затова и не всички ще станат информатици.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #35 -: 18.12.2006, 12:58:32 »

Всъщност точно въпрос от рода КАКВО Е ИНФОРМАТИКА или ИНФОРМАЦИЯ по мое време имаше такъв бих преписал без да се замисля. сериозно какво ме интересува какво е ? :)
аз бих отговорил така:
Информатика е англииска дума която не съществува в USA затова и там няма специалност Информатика а има Computer Science( или както се пише ) КРАЙ ,ФИНИТО няма повече .
Информатика е ДУМА :) биха казали някои.
по мое време имаше въпрос какво е Информация и един колега беше казал знания които в чисто компютърни термини са си нули и единици :) евала доста по разбрано от 3 редовото определение което учихме и което лично аз не учих защото сметнах за неразбираемо и няма смисъл да научавам неща които не разбирам и които не смятам че са ок.

лично според мен ДОСТААААААА предмети от 1ви и 2ри курс трябва да се променят единия от тях е точно ОКИ, какви основи хората сам сигурен че в момента не могат да напишат един switch а са го учили току що кво ги интересува какво е информатика.
като идат на работа едва ли някои  ще му пука знаят ли определението написано в еди кой си учебник какво е информатика или не .

не говоря на изус в последните 3 години преподавам упражненията по Java за 3ти курс редовно и задочно обучение, мале да ви кажа те идват с никакви знания ... КЪСАИТЕ ги НИКАКВА милост сериозно го казвам защото те обвиняват вас че не знаят в смисъл преподавателите от 1ви и 2ри курс.
иначе за Светослав Енков абсолютно всеки го хвали и е супер доволен от него, но ако трябва да съм честен за  Касаклиев положението е доста различно и той и на мен ми е преподавал не точно на мен но на другите групи на моя курс е преподавал да ви кажа хора ВСЕКИ ама ВСЕКИ от всички който са били при него е закъсвал рано или късно по скоро рано отколкото късно. няма проблеми де 50% от курса не става за програмисти заради обучението си по един предмет ама кво да правим ся случва се ще кажат някой.
Истината е че ако не зарибите хората от 1ви курс ако не им вдъхнете доверие че могат и че знаят то нищо няма да стане .
не е въпроса изобщо в оценките аз за това като преподавам казвам на хората НЕ МИСЛЕТЕ за оценките правете нещата за да научите нещо видяхте че метода нека учим за оценки не работи.
и според мен изключително добре се спрявят.
преподавах на 5ти курс задочно веднуж от 20 човека казаха ЧЕ  НИКОЙ не би се занимавам с информатика като завърши единия си бачкаше готвач другия нещо друго супер точни хора.
след 20 часа само вече поне 5 от тях се бяха зарибили да се занимават с това и те наистина го правят видях им и дипломните знам и с какво се занимават. не знам ама вие имате с тях 80 часа за 4 предмета свързани с C++ за 80 часа ИЗРУДИ могат да станат честно ама никой не му се занимава. ВАЖНо е средното ниво сажелявам за израза "МАИНАТА МУ НА СРЕДНОТО НИВО" . Вместо да се саобразяват хората с средното ниво защо не дигнат това ниво .
Факти НИКОЙ неможе да напише switch
ТОВА Е АБСУРДНО
НИКОЙ не знае за std::string - ТОВА Е АБСУРДНО !
2ма на 100 човека знаят какво е полиморфизам ТОВА Е АБСУРД !
2ма на 100 човека знаят какво е namespace защото са чували за C# а не нещо свързано с C++ това е СМЕШНО !
0 на 100 човека знаят как да работят с дати или с време в C++ .. правят се масово странни структури от тип студент с факултетен номер ... ПЪЛЕН абсурд.
изпитите се правят на лист, пише се сорс на лист .. оле незнам това ако не е абсурдно здраве му кажете.

разбирам че са основи ама от основи до основи има разлика
предмет  :
Java Fundamentals ... за първия изпит на SUn Micrososystems -  Java Programmer.
Учат се ОСНОВИ на Java.
учебните материали за курса са направени за хора който не са програмисти !
14 раздела мисля че бяха всеки час се зима по 1 мисля с доста домашна работа
време на курса разбрах че е около 2 месеца и половина води се само сабота и/или неделя.
т.е. един път седмично както и в ФМИ
какво се учи
синтаксис на езика
прости типове
колекции
работа с низове
с Math за математични операции
полиморфизми и така нататак всякви ООП щуротии
сериализация мисля че същ се учише
работа с потоци
нишки
та дори и графично програмиране с AWT

е това са си добри основи за 1 1 1 1 предмет . а и мисля че изпуснах доста теми :>

0 на 10000 студента знаят как се правят нишки на C ili C++ ( Не говоря за MFC shits ili za Borland Shits ) .
1 на 300 студенти знае как се работи с сокети на C/C++ .
от 1ви курс сигурно е само cipher
от моя курс сигурно е само Stilgar.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #36 -: 18.12.2006, 13:07:44 »

Идея :
доц. Димов и А. Пенев.
както знаете изпита при тях по Компютърна графика се води за доста труден и доста хора не минават, изпита не е труден даже е готин стига да имат хората желание това е моето мнение.
Каква е идеята
пари от МОН вероятно се отпускат благодарение на броя студенти които са студенти в момента в съответната специалност
което автоматично значи че хората трябва да записват масово а не да завършват 20 човека от 120.
проблема е че завършват 110 от 120 и САМО РАЗВАЛЯТ името на ФМИ чесно.
идеята :
3 предмета при Димов
един в първи курс
компилаторите са ПЕРФЕКТНИ за 2ри курс
графиката в 3ти курс
ясно е че който не става ЩЕ ЗАПИШЕ 4ти курс ама с тия 3 изпита може никога да не завърши. или за да завърши трябва да си седне на задника и да ги научи.
хем Факултета печели тъи като студентите са си колкото трябва
хем студентите не завършват щото са марзеливци.
щото вярно математиките спъват ама не е идеята математиката да спъва а информатиката трябва да спъва.
Активен

Ivelinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 430
    • My YouTube
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #37 -: 18.12.2006, 13:13:26 »

щото вярно математиките спъват ама не е идеята математиката да спъва а информатиката трябва да спъва.

 :bravo: Абсолютно, верно изпитите по инфроматика трябва да са тежки и да спъват, а не математиките. Доста мои колеги, които разбират наистина от програмиране и в интерес на истината са много добре, изгоряха на математиките 1ви и 2ри курс... А други колеги, които нищо не разбират от информатика (обяснявала съм 28923829 часа една защита на вход дето имахме на един "проект") минаха на математиките, понеже са си математици, а на информатиките ги пуснаха... понеже там се минава лесно!

Ако това нещо се оправи в програмата на ФМИ, няма да има толкова хора (както каза Найден), които излагат ФМИ.
Активен
There is always something waiting at the end of the road... if you are not willing to see it, you probably shouldn't be there

Иван Йорданов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 175
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #38 -: 18.12.2006, 13:19:16 »

1 на 300 студенти знае как се работи с сокети на C/C++ .


1 на 300 може да работи с файлове :)
за сокети ми се струва доста по-различно отношението  :-X
Активен
Иван Йорданов
Поздрави от
         The Bash Master Club

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Изпит по ОКИ
« Отговор #39 -: 18.12.2006, 13:25:48 »

средно курса е 120 човека
в моя курс може мишо ( стилгар ) беше правил някъв проект
в първи курс може ципър - беше правил някво тоолче .
реално аз сам 5ти курс вече :)
а ципър 1ви.
средно 600 човека между двамата ( 120 човека по 5 курса ) .
делим на 2
излизат че 1 на 300 знaе ( придържам се кам ФАКТИ :) не говоря на изус )
от 4ти курс имам подозрения че TOSH знае но тъи като не го знам като факт не го броя иначе щях да кажа 1 на 200
« Последна редакция: 18.12.2006, 13:33:26 от JOKe »
Активен