argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Езикознание...  (Прочетена 28649 пъти)

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re: Езикознание...
« Отговор #40 -: 14.06.2007, 14:13:15 »

при нас и на ликвидацията пусна двама  :? ама той си има специалности-фаворити, така че се молете да сте сред тях  :roll:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re: Езикознание...
« Отговор #41 -: 19.06.2007, 15:13:29 »

А това 09.07 какво е? Седми септември или девети юли?
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: Езикознание...
« Отговор #42 -: 20.06.2007, 02:09:12 »

9 юли e ликвидацията при чобанов :)
« Последна редакция: 20.06.2007, 16:14:30 от Kelli_Mutu™ »
Активен

mmegi_85

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re: Езикознание...
« Отговор #43 -: 20.06.2007, 11:00:31 »

Не знам кой е по-добрия вариант - Козарова или Чобанов. Лично аз взех езикознанието от 4-тия път, при Козарова, правете си изводите.
  Само едно да знаете, никога не мънкайте, говорете със свои думи, дори и да не е така, правете се, че сте разбрали материала.
 И да, ако не знаете единия въпрос, по- добре си тръгвайте, няма да ви пусне.
 Успех на всички!!!
« Последна редакция: 19.12.2008, 11:47:59 от MaryGud »
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: Езикознание...
« Отговор #44 -: 13.08.2008, 16:23:01 »

Аз държах изпита при Чобанов. На редовен ме скъса.от три въпроса отговорих на два. На поправка го взех с добра оценка. Ако се явявате при Чобанов трябва да знаете,че той държи много на своите лекции и иска да се знаят много добре.Да се говори по темата кратко,ясно и конкретно,без увъртане и мънкане.
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: Езикознание...
« Отговор #45 -: 14.08.2008, 14:38:43 »

Колеги, някой знае ли кога ще е поправката по езикознание при доц. Чобанов за редовните студенти? :-)
Активен

mucunkata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Езикознание...
« Отговор #46 -: 15.08.2008, 13:26:33 »

за БЕРЕ е променена на 02 и 04.09.08
Активен

Kelly87

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Езикознание...
« Отговор #47 -: 25.08.2008, 09:45:23 »

А за БЕИ някой знае ли ?
Активен

Malena

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Езикознание...
« Отговор #48 -: 29.08.2008, 16:52:27 »

За тези,които ще се явяват при Чобанов-той не е толкова страшен,колкото изглежда:).На редовен изпит при нас го взеха само няколко души,мноооого трудно мина-устен.Аз си тръгнах,без дори да тегля билет понеже бях стресирана:).От уплах не отидох и на поправка,а тя минала много леко-писмен изпит,дал възможност всички дружно да си изберат три въпроса,по които да пишат,масово подарявал тройки,тук-там и четворки.И като набрах смелост на ликвидация-пак мъка,мъка,мъка.Писмен изпит с пет въпроса.Писах и по петте в синтезиран вид,колкото бях запомнила.Даже обърках единия въпрос и писах по друга тема.А по друг един въпрос сама си измислях теории,понеже не го бях чела.В крайна сметка пак го взехме трима-четирима,а на мен ми писа даже 5.(ако някой при него има шест му свалям шапка!)Така че не мога да кажа,че фаворизира определени хора,но не търпи да му губиш времето и да разтягаш ала-бала локуми.По-добре кратко,нещо малко да си запомнил,с няколко изречения основното.И не трябва да показваш страх:).
« Последна редакция: 19.12.2008, 11:49:56 от MaryGud »
Активен

klio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Езикознание...
« Отговор #49 -: 01.10.2008, 23:35:19 »

 :s: Много ни плашат... :cry: І курс съм и не знам вече какво да си мисля за този изпит  :headbang: Не ми се вярва да е толкова зловещо...Надявам се, че като знае човек, поне 3 ще изкара. Аз всяка дума на лекции успях да му запиша- артрита се обажда вече... :-( Искам само да попитам от лекциите ли само да се подготвяме или и от учебника на Елка Добрева ? Стискайте палци декември. :s:
Активен

mouse_kiss

  • Гост
Re: Езикознание...
« Отговор #50 -: 02.10.2008, 10:34:24 »

:s: Много ни плашат... :cry: І курс съм и не знам вече какво да си мисля за този изпит  :headbang: Не ми се вярва да е толкова зловещо...Надявам се, че като знае човек, поне 3 ще изкара. Аз всяка дума на лекции успях да му запиша- артрита се обажда вече... :-( Искам само да попитам от лекциите ли само да се подготвяме или и от учебника на Елка Добрева ? Стискайте палци декември. :s:
здравей, klio! не се притеснявай за този изпит. единственото, което се иска от теб е да седнеш да учиш и да отидеш на изпита, уверен, че ще направиш поне нещо, за да хванеш заветната тройка :-) ако си при доц.Чобанов - лекциите, който диктува са достатъчни, за да си вземеш изпита. :wink: а иначе не се плаши от него - той е добър човек   :-)
Активен

Jully

  • Гост
Re: Езикознание...
« Отговор #51 -: 02.10.2008, 14:53:00 »

Аз нямам засега големи наблюдения от нея,но онзи ден бяхме в 9аудитория,както винаги преди нас се бяха настанили други,и нашата група от бг и гръцки,бяхме на последните 2 реда!АБСОЛЮТНО НИЩО НЕ СЕ ЧУВАШЕ!!!Едвам едвам си записах на две,на три нещата!Тя говореше супер тихо и бързо,ужас!Направиха и забележка,но тя не послужи за нищо.Надявам се другият път да бъде по-добре! :-)
Активен

Betelgeize

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Езикознание...
« Отговор #52 -: 02.10.2008, 19:32:17 »

Колеги, кога е изпитът на задочниците по езикознание при доц. Чобанов?
Активен

Lanna

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re: Езикознание...
« Отговор #53 -: 03.10.2008, 09:09:00 »

Не разбирам какво толкова страшно има в Чобанов и в материала по Езикознание?! :?Да, вярно е не са малко скъсаните при него и той има респектиращ ръст и поглед, а и глас и определено не е човек, който пише 3 просто така, но в никакъв случай не е "страшилището" на Пу, което го изкарват!  :hihi:
Достатъчно е да посещавате лекциите му, да научие най-важното /той локуми не обича/ и да не се стряскате от това, което ще ви каже, защото е малко особен на моменти, но не мисля, че ще скъса някой просто така.Не се притеснявайте и от това, че вероятно няма да ви каже под каква форма точно ще бъде изпита, но вие се гответе за писмен на редовния-може да бъде отворен тест, въпросите на който изискват не повече от две-три думи като отговор.
Успех и не се плашете от никой и нищо, когато сте се готвили!  :wink:
Активен

mouse_kiss

  • Гост
Re: Езикознание...
« Отговор #54 -: 03.10.2008, 13:52:48 »

Не разбирам какво толкова страшно има в Чобанов и в материала по Езикознание?! :?Да, вярно е не са малко скъсаните при него и той има респектиращ ръст и поглед, а и глас и определено не е човек, който пише 3 просто така, но в никакъв случай не е "страшилището" на Пу, което го изкарват!  :hihi:
Достатъчно е да посещавате лекциите му, да научие най-важното /той локуми не обича/ и да не се стряскате от това, което ще ви каже, защото е малко особен на моменти, но не мисля, че ще скъса някой просто така.Не се притеснявайте и от това, че вероятно няма да ви каже под каква форма точно ще бъде изпита, но вие се гответе за писмен на редовния-може да бъде отворен тест, въпросите на който изискват не повече от две-три думи като отговор.
Успех и не се плашете от никой и нищо, когато сте се готвили!  :wink:

аха. ама преди изпита друга песен пееше Lanna :angry:  като го взе от първия път вече не бил толкова страшен :?
Активен

Dorito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: Езикознание...
« Отговор #55 -: 03.10.2008, 17:16:47 »

:s: Много ни плашат... :cry: І курс съм и не знам вече какво да си мисля за този изпит  :headbang: Не ми се вярва да е толкова зловещо...Надявам се, че като знае човек, поне 3 ще изкара. Аз всяка дума на лекции успях да му запиша- артрита се обажда вече... :-( Искам само да попитам от лекциите ли само да се подготвяме или и от учебника на Елка Добрева ? Стискайте палци декември. :s:
здравей, klio! не се притеснявай за този изпит. единственото, което се иска от теб е да седнеш да учиш и да отидеш на изпита, уверен, че ще направиш поне нещо, за да хванеш заветната тройка :-) ако си при доц.Чобанов - лекциите, който диктува са достатъчни, за да си вземеш изпита. :wink: а иначе не се плаши от него - той е добър човек   :-)

Ох и на мен ми се струва страшен Чобанов - въпреки, че асистента му на упражненията ни уверяваше колко справедлив и разбран човек и какъв голям специалист бил... ама и материята е тежка, доста учене трябва и то от по-рано, че изпита ни е след 2 месеца...    :-(
« Последна редакция: 19.12.2008, 11:52:55 от MaryGud »
Активен

Lanna

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re: Езикознание...
« Отговор #56 -: 03.10.2008, 17:56:39 »

Не разбирам какво толкова страшно има в Чобанов и в материала по Езикознание?! :?Да, вярно е не са малко скъсаните при него и той има респектиращ ръст и поглед, а и глас и определено не е човек, който пише 3 просто така, но в никакъв случай не е "страшилището" на Пу, което го изкарват!  :hihi:
Достатъчно е да посещавате лекциите му, да научие най-важното /той локуми не обича/ и да не се стряскате от това, което ще ви каже, защото е малко особен на моменти, но не мисля, че ще скъса някой просто така.Не се притеснявайте и от това, че вероятно няма да ви каже под каква форма точно ще бъде изпита, но вие се гответе за писмен на редовния-може да бъде отворен тест, въпросите на който изискват не повече от две-три думи като отговор.
Успех и не се плашете от никой и нищо, когато сте се готвили!  :wink:

аха. ама преди изпита друга песен пееше Lanna :angry:  като го взе от първия път вече не бил толкова страшен :?
Именно от позицията на човек, който вече е бил на изпита правя подобни изявления.На мен други изпити, за които съм била по-подготвена и съм имала по-добър резултат са ми били по-страшни!Нас също ни бяха наплашили, че той едвали не е човек-резачка и къса ей така за удоволствие, но не съм много убедена в това.Знам, че има случаи, в които никак не и бил "бял и добър", но мисля, че това са изключения, а не обратното-мнозинството учили, а скъсани. 
Достатъчно ни бяха наплашили с разни преувеличения, че и аз да треперя преди изпита, докато не седнах да пиша.Затова сега се опитвам да обясня, че повече се самонавиваме и си пречим, отколкото наистина да имаме основания за това! :?
За някои СТБЕ беше лесен и не толкова страшен, но за други беше кошмар. :s:И пак всичко опира до подготовка и нагласа! :wink:
Активен

mouse_kiss

  • Гост
Re: Езикознание...
« Отговор #57 -: 03.10.2008, 19:35:29 »

Не разбирам какво толкова страшно има в Чобанов и в материала по Езикознание?! :?Да, вярно е не са малко скъсаните при него и той има респектиращ ръст и поглед, а и глас и определено не е човек, който пише 3 просто така, но в никакъв случай не е "страшилището" на Пу, което го изкарват!  :hihi:
Достатъчно е да посещавате лекциите му, да научие най-важното /той локуми не обича/ и да не се стряскате от това, което ще ви каже, защото е малко особен на моменти, но не мисля, че ще скъса някой просто така.Не се притеснявайте и от това, че вероятно няма да ви каже под каква форма точно ще бъде изпита, но вие се гответе за писмен на редовния-може да бъде отворен тест, въпросите на който изискват не повече от две-три думи като отговор.
Успех и не се плашете от никой и нищо, когато сте се готвили!  :wink:

аха. ама преди изпита друга песен пееше Lanna :angry:  като го взе от първия път вече не бил толкова страшен :?
Именно от позицията на човек, който вече е бил на изпита правя подобни изявления.На мен други изпити, за които съм била по-подготвена и съм имала по-добър резултат са ми били по-страшни!Нас също ни бяха наплашили, че той едвали не е човек-резачка и къса ей така за удоволствие, но не съм много убедена в това.Знам, че има случаи, в които никак не и бил "бял и добър", но мисля, че това са изключения, а не обратното-мнозинството учили, а скъсани. 
Достатъчно ни бяха наплашили с разни преувеличения, че и аз да треперя преди изпита, докато не седнах да пиша.Затова сега се опитвам да обясня, че повече се самонавиваме и си пречим, отколкото наистина да имаме основания за това! :?
За някои СТБЕ беше лесен и не толкова страшен, но за други беше кошмар. :s:И пак всичко опира до подготовка и нагласа! :wink:

само че за СТРБЕ има една подробност и това е, че самата материя е пречката, а в темата за езикознание става въпрос за определена личнист, а не за материала :wink: а това, че за някой старобългарският език е бил лесен - само те си знаят през какво са минали :cry:, за да разберат цапната в устата Вълчанова какво им говори. Доц. Пенев и доц. Чобанов са двама прекрасни преподаватели, достойни за уважение, а не да им се говори зад гърба  - единият вместо да ти говори и ти да се чудиш кое трябва да запишеш,  ти диктува материяла, а другият, ако той водеше упражненията, то всички щяха да си вземат изпита още на редовната сесия. всеки човек е достоен за уважение, все пак доц. Чобанов е прочел много повече материал от тези, които му говорят зад гърба и ден преди изпита са разбрали за какво се говори в езикознанието. извинявай  Lаnna ако си сметнала, че с нещо съм те засегнала :bow: но истината е факт, пред който и боговете мълчат :-)
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re: Езикознание...
« Отговор #58 -: 31.10.2008, 22:13:47 »

За мен изпитът по езикознание беше един от най-приятните в 1 курс,много хора ще ме сметнат за луда,но езиковедските дисциплини са ми по насърце,отколкото литературоведските.А за доц.Чобанов мога да кажа,че е много разбран човек и не къса без причина...90% от слуховете за него са пълни глупости...И аз бях наплашена адски много,но се убедих,че щом си учил,Чобанов няма как да те скъса,а напротив-пише абсолютно заслужени оценки..
Активен

paralax

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re: Езикознание...
« Отговор #59 -: 06.11.2008, 15:30:56 »

За мен изпитът по езикознание беше един от най-приятните в 1 курс,много хора ще ме сметнат за луда,но езиковедските дисциплини са ми по насърце,отколкото литературоведските.А за доц.Чобанов мога да кажа,че е много разбран човек и не къса без причина...90% от слуховете за него са пълни глупости...
Аз тук няма да се съглася! Този човек ме къса 3 пъти на езикознанието, когато бях 1-ви курс! Имам ужасни спомени! Не ме късаше, защото не си знаех материала, напротив, бях изяла лекциите и учебника с кориците!....но както и да е! Помислих си, че след като ми писа /3/, това ще е последният път, в който се сблъсквам с него, но НЕ, колеги, не....в края на 5-ти курс имахме курсова работа при него и това беше последната оценка, с която трябваше да завърша семестриално, но не завърших на лято семстриално. Познайте защо? Чобанов ми писа /2/ на реферата! И то не за съдържание, а за обем! Та цяло лято стоях аз на тръни дали ще благоволи на септември да ми пише нещо различно от /2/. Е, благоволи, писа ми /4/ за реферат от 18 страници!
Не пиша всичко това, за да наплашвам останалите, просто написах как беше при мен!
Успех на всички! :y:
« Последна редакция: 19.12.2008, 11:55:20 от MaryGud »
Активен