argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: От какво сте недоволни в университета?  (Прочетена 22596 пъти)

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Мисля, че е добре всеки реално да прецени всичко в унито и да даде своето мнение. Обмислете добре и погледнете обективно. Тази тема не е за общи оплаквания, а за поставянето на реални проблеми, които в последствие могат да станат приоритет на Студентски съвет.

Ако мислете, че нещо в опциите на анкетата липсва, казвайте да добавям.
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #1 -: 05.04.2007, 01:02:37 »

Струва ми се, че ще е подходящо да се направи така, че да може да се избират 2-3 опции, а не една или всички!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #2 -: 20.04.2007, 23:11:13 »

Виждам, че има студенти, които са отговорили "всичко". Крайно (дори безкрайно) съм любопитен, защо тогава се обучават в ПУ???
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #3 -: 21.04.2007, 00:20:10 »

И още по-интересно е това в анкетата, че са гласували 19 човека, а нито един не е написал точната си позиция в едно с аргументите в подкрепа. От което, според мен може да заключим, че се гласува без много да се мисли и вота е по-скоро машинален, отколкото почиващ на солидни аргументи. Това е така, защото едно е да кажеш недоволен съм от администрацията, но съвсем друго е да кажеш "Недоволен съм от еди какво си, заради еди какво, защото съм се сблъсквал с еди какво си...".
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #4 -: 27.04.2007, 14:27:51 »

Аз съм недоволен от материалната база. Във ФМИ специално е прилична, но като цяло не се дават достатъчно пари за университетите. Като сравня с чужбина и ми става мъчно.
Активен

viar4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #5 -: 10.09.2007, 19:00:01 »

от библиотеката !!! както от университетската така и от тази на ФИСН
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #6 -: 10.09.2007, 19:10:55 »

от библиотеката !!! както от университетската така и от тази на ФИСН
Е, има какво да се иска! Ама все пак, трябва да се държи сметка за реалните възможности!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

viar4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #7 -: 10.09.2007, 19:14:32 »

аз нямам предвид количеството и разнообразието от книги, а цялата им велика организация-искаш 3 книги тя ти казва вземи едната ама си остави студентската книжка отиди да снимаш в ксерокса ама до 13 часа да ми я върнеш и можеш да вземеш друга и т.н. убиват желанието на студентите да четат, а и постоянно да си разнасяш студентската книжка и да я оставяш тук-там. не може ли просто всеки да си има карта и готово, ако не върне книга да бъде уведомена инспекторката и човека да си носи последствията (говоря за библиотеката на ФИСН знам че университетската е с карти)
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #8 -: 10.09.2007, 19:40:14 »

аз нямам предвид количеството и разнообразието от книги, а цялата им велика организация-искаш 3 книги тя ти казва вземи едната ама си остави студентската книжка отиди да снимаш в ксерокса ама до 13 часа да ми я върнеш и можеш да вземеш друга и т.н. убиват желанието на студентите да четат, а и постоянно да си разнасяш студентската книжка и да я оставяш тук-там. не може ли просто всеки да си има карта и готово, ако не върне книга да бъде уведомена инспекторката и човека да си носи последствията (говоря за библиотеката на ФИСН знам че университетската е с карти)
Сигурно може! Не знам как е при ФИСН. В ЮФ нещата са следните- имаш право да получиш до 5 книги за домашно ползване. Ако в наличност има само 1 екземпляр, се ползва в читалня или се снима срещу оставена студентска книжка или документ за самоличност. Това, че учебници са в 1 екземпляр, е лошо, но това май се получава, защото са взети от студенти!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

viar4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #9 -: 11.09.2007, 00:02:41 »

незнам но определено любимата библиотекарка неведнъж ми е убивала желанието да искам да прочета нещо...
Активен

vuslat

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
  • pufff
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #10 -: 14.09.2007, 10:55:06 »

Ами все още не съм почнала да уча но отсега ми направи впечатление че никой нищо не ти обяснява и блееш като уфцъ Само те разкарват и в "Информация" знаят по-малко от мен.Информацията в сайта понякога е объркана и двусмислена.А бе май малко не са организирани  :?
Активен
In the eye of storm you'll see a lonely dove the experience of survival is the key to the gravity of love...

Госд

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #11 -: 14.09.2007, 13:56:41 »

Смятам, че анкетата е зададена некоректно, защото не може да се избира повече от една опция, а в случая е възможно да има повече от един отговор.
Активен

Госд

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #12 -: 14.09.2007, 14:03:02 »

... гласували 19 човека, а нито един не е написал точната си позиция в едно с аргументите в подкрепа. От което, според мен може да заключим, че се гласува без много да се мисли и вота е по-скоро машинален, отколкото почиващ на солидни аргументи. ...

По това, че на са написани точни позиции в никакъв случай не може да се заключи, че се гласува без да се мисли и че вотът е машинален.
Активен

smm

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #13 -: 24.09.2007, 08:57:01 »

Недоволен съм от инспекторките във ФМИ, особено от работното им време и това, че винаги се правят на много заети. Обаче имат време да бъбрят по телефона, да си пишат в Skype-a и в ICQ-то, но за студентите се отделя много малко време, да не говорим за вечно намусените им физиономии.
Активен

LUCIFER

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #14 -: 24.09.2007, 20:26:09 »

И аз ще се опитам да изкажа възмущението си от......... всички "ревящи" . На всеки може да се случи да изпадне в затруднено положение, да има проблем свързан най-вече със собствената си гордост, засегната от "някой" от университета, да и моето его пострада, но защо трябва да го разбере целия свят. Така че, уважаеми колеги, опитайте да търсите отговори, а не рамо на което да поплачете.
Активен

danito89

  • Гост
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #15 -: 09.10.2008, 20:11:15 »

Казвам материялната база защото съм 1 курс уж в новата на пу ама все още оправят някои неща и каквото да е не винаги ми се качва пеша до 5 етаж може асансиорите да пуснат поне.Става сградата ама трябва още малко не в тази но в другите де като биологичната сграда:)и още мн неща ома в тая сфера де :)
Активен

Alabam4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 111
    • Съновник
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #16 -: 11.10.2008, 20:05:44 »

Предполагам, че поетапно всяка зграда собственост на ПУ скоро ще запрелича на биологични факултет (едно наистина модерно място за обучение )  :bow:
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #17 -: 11.10.2008, 21:18:51 »

Предполагам, че поетапно всяка зграда собственост на ПУ скоро ще запрелича на биологични факултет (едно наистина модерно място за обучение )  :bow:
:y:Напълно съм съгласна.
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #18 -: 28.10.2008, 21:55:33 »

Вземете си пуканки и си пуснете музика, че не смятам да съм кратък. Може и да ме пропуснете, ваша воля. Няма плача....много, обещавам.

Не ме кефят турците. Влезнали по неведомите пътища на Аллах само тормозят академичната среда с безтегловността на присъствието си. Тук не става дума за расизъм, национализъм, шовинизъм, както полуинтелигентните от вас ще си помислят, та за тях да поясня и да се върнат на предното изречение и да сезират академичния оттенък на довода. Към турците причислявам и българите, които са влезнали в образователната система също посредством разплащателни средства, връзки, вагинално-проникновени действия, вместо с интелектуални такива. Fuck you too.

Към преподавателския състав нямам особени забележки, като с това изразявам по-скоро респект към по-възрастни от мен хора, отколкото някаква критична оценъчност. Подготвени или не, добри или лоши, заядливи или не, разбрани или напротив, пияни или трезвени, корумпирани или не, досегът ми с тях ми е показал определени качества, към които трябва да се стремя лично за себе си или такива, които трябва да избягвам. Не, че при тях няма гафове, но пък чак толкова изнежен не съм, че всеки единичен проблем да го описвам, да се оплаквам и да търся възвращаемост за помрачената ми за миг гордост като останалите принцове, принцеси и всички височайши особи, които са студенти в ПУ. Искам, разбира се, по-млади и по-обвързани с бизнес средата хора, за които теорията е само едно стъпало от обществената стълбица, която са преодолели, а не единственото такова. Искам, също така, повече преподаватели, а не един преподавател да поеме две дисциплини на 2-3 курса от редовните, още толкова от задочниците и плюс няколко магистратури. И после, защо се бавят оценките, защо стават грешки? Тук не мога да се самообслужа като в някои заведения, когато закъснява сервитьорката.

Социалните контакти в университета определено са незаменими. Секс за една вечер, за две, за три или за по-дълго, сериозни или не до там връзки, трайни или не до там приятелства, приятни или не до там познанства, разврат, смях, завист, любов, злоба, радост, интриги, сериозни делови контакти. Ще намерите тук всичко социално, което търсите, но в бонус идват и неща, които не търсите. Палитрата е пълна, но ако беше по друг начин, то нямаше да е интересно. Дъгата не може да изгрее само с любимия ви цвят, изгрява с всички. Скуката на еднообразието е пословична.

Не ме кефи това барче, което е в подземието до самия вход. Толкова мръсно и опушено, че достойно се конкурира с треторазредно сметище по чистота. Няма да се учудя, ако някой се обърка и си свърши малката нужда там. Веднъж дори, от двете ми слизания до там (търсих тоалетната и се обърках), видях плъх. Странното е, че той не се уплаши, а напротив, поиска да се запознаем.

Не ме кефи сайта. И дизайна е последното нещо, което имам предвид, че да не си помислите, че е проява на някакъв детински каприз. Имам чувството, че го е правил човек, който в момента чете книга със заглавието „Как да си направя сайт(for dummies)”  и е на предговора още. Същото се отнася и за сайта на ФИСН. Искам повече информация и то добре оформена и навременно качена. В тази връзка и форумът е пълна скръб, но пак не като дизайн или пък модераторски екип, а като съдържание. Целта на форума трябва да е размяна на мнения, а не на информация. Информацията трябва да я има на сайта. Устна информация от инспекторките трябва да се дава за по-заплетени казуси, а не за оценки. С други думи, приветствам виртуалното самообслужване за всяка по-стандартна информация, от която студентите се интересуват.

Не ме кефи студентския съвет. Не ме кефи, по-точно, липсата на съдържание, което изразява словосъчетанието в нашата действителност. Не виждам действия, видях една книжка за първокурсниците само. Супер, върха на книгопечатното изкуство. Бестселър! Вместо да се качат тези 10 страници джобен формат под някаква по-разбита форма на сайта, то ние си играем да ги печатаме на хартия, при положение, че вече всеки три годишен пикльо има компютър и интернет. Гледах им и бюджета и някак си притеснително е 94% от него да отиват за командировки и обучения на тях самите. Някак си ми се губи пряката връзка между тези неща и положителното повлияване за защита интересите на студентите. Лошото е, че и косвената връзка ми се губи. Може би, трябва да се използват средствата, за да се канят от време на време някои гости-лектори, които са някакъв връх в академичните среди, някои висши мениджъри, въобще хора на позиции, които биха представлявали интерес, да се понапълни малко библиотеката с книжки и вече, ако не се изморите много, да издействате там да има ксерокс. Ето на това му се вика пряка връзка. Ааа да, и наемете някой очилат информатик да понапълни сайта с инфо. Но гледайте да не го познавате, че да не стане като с озвучаването на „Мис Академика”, където нищо не се чуваше, а бях доста отпред. Като наемате приятели да спечелят някой лев, гледайте да са подготвени. Нищо против момчето, но гледаме резултати. Да не говорим, че и много не се виждаше, защото беше предвидено преголямо място за масите на ВИП-гостите и простосмъртните бяхме доста отдалечени. Та нито се чуваше, нито се виждаше особено, все едно да гледам телевизия при спрян телевизор. Може пък девиза да ви е бил „use your imagination”. Но можеше от вкъщи или от друго място да го използвам със същия успех.

Учебен отдел се държат горе долу адекватно на бюрократичната неадекватност на цялата система на ПУ. Като няма стандарти за почти нищо (или пък има, но не се изпълняват) и като нямаме връзка с преподавателите, то към учебен отдел се насочват неизправностите на системата. Не знаем кога ще се появят дадени оценки – валят всекидневни обаждания до инспекторката, не знаем кога точно и дали изобщо ще се появи изобщо онлайн списъка на приетите за магистратура – валят всекидневни обаждания. Та, срещал съм и мило отношение, срещал съм и грубо такова, но далеч по-скоро бих я похвалил, отколкото да се оплача от нея. Не сме расли в саксия, все пак, поне аз, а за другите не отговарям. За Снежа Тодорова става дума, известна по-скоро с малкото си име, отколкото с фамилията. Едва ли е от неуважение.

Абе, да не би ПУ нарочно да не пълнят с информация сайта си, за да могат да продават онези книжки, наречени „Кандидатстудентски справочник”? Отново издават бестселъри. Целенасочено бълват дезинформация, за да могат да припечелят някой лев от тези тези световни икони на книжния пазар. Притеснен съм това разточителство на дървесина да не засегне производителите на тоалетна хартия, че тя поне виртуален аналог си няма.

Искам да похваля университетската WiFi мрежа. Изпипана и отлично функционираща, тя представлява моя светъл лъч надежда, че ако всяко звено работеше по подобен начин, то ПУ би било едно далеч по-приятно място.

Та, това е моето доволство и недоволство. Не си го слагам на сърцето, така че и вие недейте.  :rock:
« Последна редакция: 28.10.2008, 22:08:38 от Ицкей »
Активен
Ицко иска поничка!

aquariuz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
  • Предубедена
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #19 -: 29.10.2008, 20:48:14 »

Гениално. Благодаря за пуканките.
Активен
Durch Shaden wird man klu