argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: От какво сте недоволни в университета?  (Прочетена 22598 пъти)

btilov

  • Гост
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #20 -: 29.10.2008, 22:06:48 »


Не ме кефи студентския съвет. Не ме кефи, по-точно, липсата на съдържание, което изразява словосъчетанието в нашата действителност. Не виждам действия, видях една книжка за първокурсниците само. Супер, върха на книгопечатното изкуство. Бестселър! Вместо да се качат тези 10 страници джобен формат под някаква по-разбита форма на сайта, то ние си играем да ги печатаме на хартия, при положение, че вече всеки три годишен пикльо има компютър и интернет. Гледах им и бюджета и някак си притеснително е 94% от него да отиват за командировки и обучения на тях самите. Някак си ми се губи пряката връзка между тези неща и положителното повлияване за защита интересите на студентите. Лошото е, че и косвената връзка ми се губи. Може би, трябва да се използват средствата, за да се канят от време на време някои гости-лектори, които са някакъв връх в академичните среди, някои висши мениджъри, въобще хора на позиции, които биха представлявали интерес, да се понапълни малко библиотеката с книжки и вече, ако не се изморите много, да издействате там да има ксерокс. Ето на това му се вика пряка връзка. Ааа да, и наемете някой очилат информатик да понапълни сайта с инфо. Но гледайте да не го познавате, че да не стане като с озвучаването на „Мис Академика”, където нищо не се чуваше, а бях доста отпред. Като наемате приятели да спечелят някой лев, гледайте да са подготвени. Нищо против момчето, но гледаме резултати. Да не говорим, че и много не се виждаше, защото беше предвидено преголямо място за масите на ВИП-гостите и простосмъртните бяхме доста отдалечени. Та нито се чуваше, нито се виждаше особено, все едно да гледам телевизия при спрян телевизор. Може пък девиза да ви е бил „use your imagination”. Но можеше от вкъщи или от друго място да го използвам със същия успех.


Господин Ицкей, предлагам Ви за всичко това, което написахте за Студентски съвет, да съдействам да получите трибуна и възможност да го кажете не само пред самата организация, ръководство на университет, а и пред всеки отделен студент и  да превърнете Вашата критика в нещо градивно, на база Ваши конкретни действия т.е. да дадете конкретни предложения за промяна на Студентски съвет и нейната структура, устройство, дейности и човешки ресурс, да измислите и защитите нов бюджет за нуждите на организацията, така че да не го краде никой (само да добавя за тези, които не са наясно, Студентски съвет не разполага с пари в брой, всичко се описва документално под формата на докладни, след което се защитават и одобряват от Ректор и Главен счетоводител, след това следва супер система за тяхното теглене и отчитане, с една дума една изключителна “лесна” система за “кражби и измами”. ), но не във форума, най-малкото пред хората в тази организация.
Господин Ицкей, каня Ви в Студентски съвет, защото тази организация има нужда от смели хора, които знаят какво трябва да се направи по най-добрия начин и с най-точните средства и най-важното го ПРАВЯТ с реални действия без излишни празнодумства по форуми.
Ако Ви интересува предложението ми пишете ми на лично съобщение или на btilov@abv.bg

Поздрави,
Борис Тилов
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #21 -: 30.10.2008, 21:26:39 »

Господин Ицкей, предлагам Ви за всичко това, което написахте за Студентски съвет, да съдействам да получите трибуна и възможност да го кажете не само пред самата организация, ръководство на университет, а и пред всеки отделен студент и  да превърнете Вашата критика в нещо градивно, на база Ваши конкретни действия т.е. да дадете конкретни предложения за промяна на Студентски съвет и нейната структура, устройство, дейности и човешки ресурс, да измислите и защитите нов бюджет за нуждите на организацията, така че да не го краде никой (само да добавя за тези, които не са наясно, Студентски съвет не разполага с пари в брой, всичко се описва документално под формата на докладни, след което се защитават и одобряват от Ректор и Главен счетоводител, след това следва супер система за тяхното теглене и отчитане, с една дума една изключителна “лесна” система за “кражби и измами”. ), но не във форума, най-малкото пред хората в тази организация.
Господин Ицкей, каня Ви в Студентски съвет, защото тази организация има нужда от смели хора, които знаят какво трябва да се направи по най-добрия начин и с най-точните средства и най-важното го ПРАВЯТ с реални действия без излишни празнодумства по форуми.
Ако Ви интересува предложението ми пишете ми на лично съобщение или на btilov@abv.bg

Поздрави,
Борис Тилов


Вие сега съзнавате ли смешната ситуация, в която се поставяте? Едва ли, иначе нямаше да се поставяте в нея. Ще Ви я обясня като за двугодишен фърфалак, че да сведем неразбирането до нула и да качим разбирането до върха на скалата. Аз си давам мнението за нещо, а вие ми отвръщате „заповядай, след като толкова ти знае устата, да го направиш ти”. В общи линии това са Ви думите.

Нека разиграем една хипотетична сценка, която ще е аналогия на тази ситуация. Отивам аз на изискан ресторант с половинката да вечеряме, а вие сте сервитьора. Поръчваме си супа и вие съответно я носите. Ненадейно моята супа се оказва недостатъчно топла. Привиквам Ви, с молбата да се стопли. Ядосвате се и ми отвръщате да си я стопля сам, след като толкова ми знае устата, че да се оплаквам. Точно 5 минути по-късно управителят на ресторанта ми носи претоплената супа, а вие напускате заведението уволнен.

Така стоят нещата в една система, в която всеки си е заел даденото място. Най-елементарния Ви довод, с който сте сломявали недоволните досега, е да ме обвините в празнословие ако не дойда и аз да свърша нещата, от които съм недоволен. Може би, за всяко нещо, от което не съм доволен, трябва аз да го свърша, така ли? Аз да си стопля супата в ресторанта? Ако в общината ми объркат декларациите, то да постъпя на работа там? Ако в Метро ми объркат сметката, то да постъпя като касиер там? Наскоро си поръчвах мебели, та при недоволство от тях и дърводелец ли трябва да стана? Надявам се ми следите мисълта, че така до утре мога да изброявам.

Вижте, никой не очаква от Вас да сте безгрешен. Но при грешка е важно как ще реагирате. Дали, както вас, пряко ще привикате недоволните да участват в процеса или пък имайки доблестта ще се извините, ще имате предвид забележките за следващия път и чак тогава под някаква по-косвена причина да привикате недоволните, след като вече сте ги спечелили с извинението си. На корпоративно ниво само една от реакциите дава резултати. То и другата дава също резултати, но отрицателни такива. Извън корпоративното ниво нещата стоят по абсолютно същия начин. Та, като председател на СС подлежите на същите тези закономерности и черпите позитивите и негативите от начина, по който реагирате. Успех.  :y:
Активен
Ицко иска поничка!

btilov

  • Гост
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #22 -: 31.10.2008, 09:19:52 »

Да, за някои неща сте прав, има доза истина в написаното. Винаги съм приемал критиката, но когато е свързана с конкретно предложение за промяна, а не само мрънкане. Думите Ви ясно показват, че си нямате и идея, какво представлява подобна структура и колко трудно тя се организира. Мястото в организацията ми е свързана, с това да бъда в помощ на всеки един студент в университета, но Вие не сте ми работодател, защото съм решил доброволно да си отделям от времето, за да направя нещо допълнително в името на младите хора и тяхното пробуждане. И не може подобно мнение било и във форум да не ме предизвика, защото знам колко време отделям аз и колегите в организацията, за да се борят напълно доброволно с песимизъм, мрънкане и никой да не им признава усилията, а напротив да ги обвинява в кражби и некомпетентност. Това не е професионална структура и не се печелят пари от нея!
Именно за това, хипотетичната сценка и аналогията, която правите не са коректни в случая , защото не може да ми сравнявате доброволческа структура, в която няма финансов стимул, с работа за която се заплаща. Можете ли да проумеете, че всеки човек в студентски съвет си дава от свободното време, примерно след работа и лекции (защото повечето и работят) и един до сега не съм чул да мрънка и да каже нещо, а се опитва да промени системата и не си губи времето в празни приказки, правейки се на компетентен?

И сега аз да Ви кажа Вие как ми изглеждате, пишейки във форума, разигравайки хипотетично предположение. По начина, по който се изказвате отговаряте на описанието стар ерген, който има хроничен запек и явно няма друга работа, освен да прави “верни” според него “световни открития” за икономическото развитие и да показва “умения”  и “знания” по форумите. За мен Вие нямате никакъв опит свързан с организация и никога не сте били в подобен род структура, ако имахте нямаше да се изказвате така пренебрежително.

Господин Ицкей, ако не знаете в коя държава живеете да Ви кажа направо, това е България и действителността е такава, че да се случи нещо трябва да имате принос, ако не с действия то поне с подкрепа чрез думи и минимално ниво на култура и уважение към тези, които правят нещо за теб и използват свободното си време, за да може после да се правите на интелигентен по университетските форуми.
Помислете Вашите думи, с какво точно ни помагат, за да се променят нещата.
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #23 -: 02.11.2008, 22:10:27 »

На прекалено много обиден го разигравате ми се струва. Щом чак някакви смели и волни квалификации си позволявате да раздавате дори. Да не съм ви бръкнал там, дет’ не трябва. По вашата изродена логика никой за нищо не може да Ви критикува, никой не може да Ви коментира. Една голяма черна дупка. Пък и то голямата критика, за повече звук, по-голяма приближеност на хората до самата сцена на някакво си мероприятие и за по-голяма виртуална информираност. Сметнете колко човекочаса са необходими за нещо толкова елементарно. Много сте се натегнал умствено, което не е дало резултат и прекалено настрани сте отишъл. За някакво неуважение към СС ми говорите, което е абсурдно*. Защо не говорите за конкретните оплаквания и предложението, за които съм споменал, а правите някакви обобщения? Намирисва ми на елементарен интелект...

Да ви уведомя само, че навсякъде, не само в България, за да се случи нещо, трябва да има принос. Но само в България хората не се вслушват, не обичат чужди мнения и се занимават с излишни неща. В България, също така, получилия негативно мнение се озлобява и започва да бълва качествени определения, за да компенсира безсилието си, без да се интересува от естеството на критиката и разговорът нататък крайно се измества и придобива личностен характер. Та, визирали ли сте нещо, господин Тилов? Оборили ли сте го с доводи? Не! Ами тогава на базата на какво раздавате качествени определения? На собственото си възприятие, че нещо не Ви кефи и Ви влиза накриво ли? Че тез прийоми не вървят от деЦката градина нататък. В България, също така, рядко отговорните имат доблестта да поемат отговорност. Както във вашия случай. Кой е виновен за липсата на звук и видимост на мис „Академика”? Кой е виновен за ширещите се малоумни въпроси във форума? И са малоумни, не защото хората, които ги задават са идиоти, а защото въпросите, в голяма част, НЕ присъстват на сайта, а са напълно естествени, стандартни, важни. Просто се огледайте...

А и откакто разбрах, че сте искали писмено извинение от някого си за мнението му относно Вас, съм Ви зачеркнал дебело. Да не Ви е едноличната фирма на мама и тате това, а? Визията Ви придоби далеч по-карикатурна особеност след този факт.

Това нали е форум? Във форума нали се пише? Проблем Ви е написаното ли? Ми дайте да го закрием форума тогава. И докато това не стане ще си пиша колкото си искам. Ще коментирам каквото си пожелая. Няма вие да ми разпределяте свободното време, нито да ми определяте какво и как да коментирам (стига да не нарушавам правилата на форума). Пък дори и да е с цената на това да ви изглеждам по начина, по който ви изглеждам, за да може да компенсирате невъзможността да поемете отговорността за ваша грешка. Жалко, че толкова неадекватно стреляте напосоки в тъмното и обиждате по възраст човек, с когото броя на годините Ви са точно едни и същи(8 месеца разлика). С други думи, действате положително на причините гласните струни на околните да издават твърде характерните звуци, чиято писмена форма има следния вид „ха ха ха”, а това хич не е малко. Поздравления. Изказът ми изглежда, че е на доста по-улегнал човек ли? Знам, знам, някои улягаме по-рано, съжалявам. Сега пък изведнъж визията Ви придоби доста жалък вид. За-ба-ва.

П.С. Ако искате да кажете нещо конструктивно, заповядайте. Ако ще се излагате още с волни качествени определения за това кой какъв бил във вашите извисени очи, заповядайте пак.

П.С.2. Смятам да се свържа с администратор, който да наблюдава това, което се случва тук, без да се намесва и да гарантира правото ми на слово, предвид това, че сте модератор. Наслука.

* Тотален респект, например, към госпожица Мавродиева за нейното форумно присъствие, информираност и правна култура. Личното ми мнение е, че с нейните качества тя допринася доста повече от която и да е книжна информационна книжка в борбата с дезинформацията.
Активен
Ицко иска поничка!

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #24 -: 03.11.2008, 21:41:08 »

Мда  , интересна дискусия  за  моралните  ценностти  на обществото  в което  живеем  и  за  начина  по  който  те  биха  се  променили!Продължавайте  в  същия  дух , стискам  на  двамата  палци! :y:
Активен
Всичко е любов

btilov

  • Гост
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #25 -: 04.11.2008, 11:30:30 »

Интересното в случая е как възприемате написаното от мен: като заяждане, обиждане, изродена логика, озлобяване и т.н. Трябва да Ви разочаровам г-н Ицкей, нямам такова отношение. Никой не обиждам и нямам намерение да махам никакви теми, защото всеки е свободен на изразява мислите си. Нека да поясня, от къде започна всичко, защото явно Ви се губи връзката от изразяване на мнения по толкова много форуми.
 Моята реакция започна от Вашия стимул т.е. обидно „компетентно” мнение за организацията Студентски съвет на ПУ „Паисий Хилендарски” и съпътсващите дейности,  за което Ви отговорих съвсем нормално, като ви поканих да помогнете, с каквото можете (и това беше проверка, за да разбера дали сте от хората, които само говорят и мрънкат или сте деен човек). Вие съответно се отнесохте още по пренебрежително, основавайки се на “невероятно точни” сравнения (втора проверка, показваща, че не сте запознат с подобен род дейности, изявявайки се на критик на съвременната действителност на младежките организации). След това реших да проверя Вашия характер и да разбера, кое Ви провокира да пишете такива неща, с подобно „точно” сравнение като Вашето, но на личностна основа и Вие реагирате като човек с наранено Его, което само по себе си говори за Вашия характер.

Ако всички критикуват като Вас и недоволстват от тези, които се опитват да правят нещо, в тяхно име и за тяхно добро и дейните хора лесно се обиждат и решат да неправят нищо, защото само ги критикуват, тогава кой ще прави нещо? Вие кой ще критикувате тогава? До кога ще сме недоволни от другите без нищо да не даваме от себе си?
Това което се опитвам да Ви обясня от самото начало е, че Вие сте студент в този университет, имате идеи, имате визия и имате реалното право и свобода да допринесете за развитието на институцията и да бъдете полезен както на колегите си, така и на самия Вас, не с форумни мнения, а с реални действия.
Не случайно Ви попитах, с какво допринасят всички тези Ваши „положителни” мнения на университета и студентите в него?  Защото и аз мога да седна да напиша, правийки се на много умен, че не ми харесва това и онова. И какво от това, какво ще променя с това? Още едно поредно негативно мнение в океана от постоянен негативизъм.

Господин Ицкей, аз няма как да бъда човек, който се излага, защото всичко това го правя безвъзмездно, със социална отговорност, с желание да променя системата, може да не съм най-добрия, може да допускам грешки, но правя нещо и съм изградил нещо, което не е съществувало преди това, нямам лична изгода и финансови постъпления от тази дейност, а напротив постоянно давам много енергия, време и лични финанси, без някой да го оценя. Това е факт и хората, които ме познават могат да го потвърдят.
Огромната разлика между нас двамата е, че Вие  докато говорите, аз действам.
Кое е по-важно нека преценят хората, които четат тези теми.

Щом сте толкова смел на слова, заповядайте на събрание на Студентски съвет и там изложете мислете си, ще Ви изслушаме с интерес.
Нямаме нужда от повече думи, знаем всички, в какъв батак живеем и Вие избирате дали ще сте носител на новото и различното или ще продължавате да критикувате усилията на другите.

Помислете отново, с какво допринася вашето „положително” мнения за промяната на целия този пейзаж и да видим дали ще имате смелостта да кажете нещо положително.

п.с. Госпожица Мавродиева се занимава приблизително една година в Студентски съвет и се отказа, след като видя, че никой не се трогва от усилията й, за което аз я разбирам.

Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #26 -: 05.11.2008, 18:10:49 »

* Тотален респект, например, към госпожица Мавродиева за нейното форумно присъствие, информираност и правна култура. Личното ми мнение е, че с нейните качества тя допринася доста повече от която и да е книжна информационна книжка в борбата с дезинформацията.

Благодаря за милите думи. Дано да съм била полезна на колегите по някакъв начин!

п.с. Госпожица Мавродиева се занимава приблизително една година в Студентски съвет и се отказа, след като видя, че никой не се трогва от усилията й, за което аз я разбирам.

Това не е основната причина да се оттегля от СС. Просто съм 5 курс, последният ми семестър е доста тежък и след него ми предстоят 3 писмени и 3 устни държавни изпити. Повече няма какво да коментирам.
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #27 -: 06.11.2008, 22:24:42 »

Интересното в случая е как възприемате написаното от мен: като заяждане, обиждане, изродена логика, озлобяване и т.н. Трябва да Ви разочаровам г-н Ицкей, нямам такова отношение. Никой не обиждам и нямам намерение да махам никакви теми, защото всеки е свободен на изразява мислите си. Нека да поясня, от къде започна всичко, защото явно Ви се губи връзката от изразяване на мнения по толкова много форуми.
 Моята реакция започна от Вашия стимул т.е. обидно „компетентно” мнение за организацията Студентски съвет на ПУ „Паисий Хилендарски” и съпътсващите дейности,  за което Ви отговорих съвсем нормално, като ви поканих да помогнете, с каквото можете (и това беше проверка, за да разбера дали сте от хората, които само говорят и мрънкат или сте деен човек). Вие съответно се отнесохте още по пренебрежително, основавайки се на “невероятно точни” сравнения (втора проверка, показваща, че не сте запознат с подобен род дейности, изявявайки се на критик на съвременната действителност на младежките организации). След това реших да проверя Вашия характер и да разбера, кое Ви провокира да пишете такива неща, с подобно „точно” сравнение като Вашето, но на личностна основа и Вие реагирате като човек с наранено Его, което само по себе си говори за Вашия характер.

Ако всички критикуват като Вас и недоволстват от тези, които се опитват да правят нещо, в тяхно име и за тяхно добро и дейните хора лесно се обиждат и решат да неправят нищо, защото само ги критикуват, тогава кой ще прави нещо? Вие кой ще критикувате тогава? До кога ще сме недоволни от другите без нищо да не даваме от себе си?
Това което се опитвам да Ви обясня от самото начало е, че Вие сте студент в този университет, имате идеи, имате визия и имате реалното право и свобода да допринесете за развитието на институцията и да бъдете полезен както на колегите си, така и на самия Вас, не с форумни мнения, а с реални действия.
Не случайно Ви попитах, с какво допринасят всички тези Ваши „положителни” мнения на университета и студентите в него?  Защото и аз мога да седна да напиша, правийки се на много умен, че не ми харесва това и онова. И какво от това, какво ще променя с това? Още едно поредно негативно мнение в океана от постоянен негативизъм.

Господин Ицкей, аз няма как да бъда човек, който се излага, защото всичко това го правя безвъзмездно, със социална отговорност, с желание да променя системата, може да не съм най-добрия, може да допускам грешки, но правя нещо и съм изградил нещо, което не е съществувало преди това, нямам лична изгода и финансови постъпления от тази дейност, а напротив постоянно давам много енергия, време и лични финанси, без някой да го оценя. Това е факт и хората, които ме познават могат да го потвърдят.
Огромната разлика между нас двамата е, че Вие  докато говорите, аз действам.
Кое е по-важно нека преценят хората, които четат тези теми.

Щом сте толкова смел на слова, заповядайте на събрание на Студентски съвет и там изложете мислете си, ще Ви изслушаме с интерес.
Нямаме нужда от повече думи, знаем всички, в какъв батак живеем и Вие избирате дали ще сте носител на новото и различното или ще продължавате да критикувате усилията на другите.

Помислете отново, с какво допринася вашето „положително” мнения за промяната на целия този пейзаж и да видим дали ще имате смелостта да кажете нещо положително.

п.с. Госпожица Мавродиева се занимава приблизително една година в Студентски съвет и се отказа, след като видя, че никой не се трогва от усилията й, за което аз я разбирам.


Сега пък друга песен заиграхте и излаганията Ви с волните квалификации  вече при свършен факт ги наричате „проверки”. Хубаво е поне Вие да си вярвате. Забележете само, споменах Ви за три забележки...за звук, приближеност и виртуална информираност, прибавете и четвъртата, относно искането Ви за писмено извинение, но Вие в творенията си въобще не ги споменавате. Вече трети Ваш пост и нито дума за тези неща. За какво говори това? Доста остроумно, някой да Ви критикува, а Вие на „проверки” да си играете, без да отговаряте на самата критика. Аман от оправдания.

По много изроден начин гледате на критиката. На нея не трябва да се гледа като на дестимулиращ фактор, а като такъв, който Ви служи да се огледате в обстановката. Да видите как Ви възприемат хората, да изчистите грешки, които самите не сте видяли. Критиката е като конкуренцията в пазарната икономика. Колко още подобни елементарни работи ще трябва да Ви обяснявам? А и от друга страна, като представител на студентите, не трябва ли да се водите по желанията, мненията и критиката на същите тези студенти?

И от къде Ви дойде на акъла това за изразяването ми на мнения „в толкова много форуми”?! Пак някакви волности. Ще Ви разочаровам, но това е единствения към този момент. Какво още ще си измислите? Че съм член на Алкайда, може би? Отпуснете въображението си на воля. Явно начина ви на комуникация е да прехвърлите собствената си липса на компетентност върху дръзналия да изрази мнение. Колко жалко, но не съм аз тема на разговор, въпреки импотентните Ви опити за прехвърляне на темата.

Това, при което „проверките” Ви не са дали правилен отговор, е запознатостта ми с подобен род организации и в частност Студентски съвет. Имал съм своите мигове в Студентски съвет. Изненадаааа!!! Въпреки батака, в който живеете, при досегашния ми допир с Вас ми се е показало, че Вие още повече се забатачвате. Не можете да информирате хората посредством хартия, защото хартията е веществено-материална, коства доста пари и ресурси, стига до далеч по-малко хора, често се губи, а като се изгуби няма как да Ви влезе в употреба. Виртуалната информация коства малко пари, стига до абсолютно всички заинтересовани и не се губи. Имам чувството, че с адски консервативен човек говоря и трябва да го убедя в някакви елементаризми като ползата от модерните технологии. Това 18 пъти ли трябва да го повторя?! С печатането на книжки Вие хабите повече ресурси и резултатите са плачевни. Може би ако давахте ваши пари, щяхте да се замислите.

Няколко пъти споменавате Вашата безвъзмездност и всеотдайност. Ок, евала, но дори и най-голямата всеотдайност на света, впрегната по грешен път, няма да се оцени в пълната си степен, дори изобщо, действията Ви господин „Дейна личност” в грешна посока не се броят. И ако ще говорите още по този въпрос, то си отворете собствена тема и си дискутирайте всеотдайността. Тук става дума за съвсем друго нещо. Не става така комуникацията, аз да ви говоря за едно, а вие за друго. Не съм видял тук някъде да се споменава липса на всеотдайност, а Вие?! Аман от демагогия! Сменете плочата! И ако ще ни занимавате още с клишираните си и безсмислени, несъотнесени с темата, слова, то си намерете по-смислено занимание, че ми дотягате вече. Ако демагогията и разтягането на локуми са Ви приоритет в писането, то на мен не са ми приоритет в четенето.
Активен
Ицко иска поничка!

btilov

  • Гост
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #28 -: 07.11.2008, 11:34:57 »

Критика трябва да има, аз съм „за”, но трябва да е градивна т.е. когато кажеш, че нещо не е добро да дадеш препоръка за нещо, което би било по-добро и по-ефективно,  защото е най-лесно да критикуваме и да сме недоволни от семейството, приятелите, съседите, политиците, чиновниците, но никога от самите нас. Вие искате да пояснявам нещо минало като събитие, за което нямате информация, а само предположения и пишете неподготвен, но не смятам да давам форумни обяснения, нито да се оправдавам, заставам зад това което съм направил и си нося последствията.
На два пъти Ви провокирах с въпрос, как по точно като пишете всичко това ще допринесете за положителна промяна и все още не сте ми отговорил. Провокирах Ви да кажете нещо положително, но Вие продължавате с „положителна” визия.
Г-н Ицкей, начина  Ви на писане отговоря на самия Вас, с всяка дума Вие оприличавате себе си и вътрешния Ви свят. Думите като „изроден”, „липса на компетентност”, „импотентност” подсъзнателно са насочени НЕ към някой друг, а към самия Вас. От гледище на психоанализата и психопатологията  този негативизъм и недоволство не е насочено към университет, студентски съвет, държава и вселена, а към самия Вас. Вашите „градивни” критики не са към някой друг, а отново на подсъзнателно ниво към самия Вас.
Убеден съм, като човек, който се занимава в тази сфера, че имате сериозен проблем със себе си, вътрешния диалог и разбирателство. Ако имате желание мога да Ви дам телефон на добър специалист. Ако не искате, Ви пожелавам да гледате по ведро на нещата, защото отрицателни неща, които пишете влияят на Вас самия, първоначално успокоително, водещо на по-късен етап до тревожност и депресивни състояния.
Не виждам смисъл да пиша повече по тази тема, ясно е че Вие ще продължите да пишете аналогични "положителни"неща, защото явно това можете и това е Вашето самовъзпитание.

Успех в четенето, писането и „градивната” критика, дано стигнете там, за където сте се запътили.  :y:

Поздрави,
Борис Тилов
Активен

Stoned Crow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • IcoTheLong
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #29 -: 09.11.2008, 20:40:05 »

Цитат
Вие искате да пояснявам нещо минало като събитие, за което нямате информация, а само предположения и пишете неподготвен, но не смятам да давам форумни обяснения, нито да се оправдавам, заставам зад това което съм направил и си нося последствията.

Напротив мой човек ето тук е представена най-подробно информацията https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=7434.0 , това че ти се праиш от половин година на кьорав и глух е друг въпрос... друго питане е и защо се правиш на такъв. Щото аз мистър Борко, като отправих от името на СИАК (тогава негов член и председател) конкретното искане, го отправих съгласно гл. 9, чл. 70, ал. 1, т. 7 и гл. 8, чл. 61, ал. 1 и ал. 2 от Закона за Висшето образование, тъй както гл. 13, чл. 150, ал. 7 и ал. 11 от Правилника за устройството и дейността на ПУ “Паисий Хилендарски”, а не заради това че СС е благотворителна организация.
Тогава пич, при телефонния ни разговор може да си благодарен, че не си ми бил пред очите.

Не ме интересува, дали през по голямата част от годината си в мензис, не ме интересува какво си инструктирал своите лакеи да блещят по форумите и извън тях. Тази тема тогава отворих мой Чорап щото все си мисля, че "глобалното село" е най-достъпния начин за комуникация днес, и второ щото не ми се занимаваше пряко с тебе и организацията която представляваш: нямах тогава време да ходя да те диря по Пловдив и да следя за сбирките които я правиш, я не правиш по тъмна доба, работа трябваше да се върши. Не мога да приема отношението на твоите питомци тук във тоя форум, и където и да било. Мения на като "ми тебе дейността на СС не те интересува пряко, понеже не си част от него" са супер глупашки из устата на хората които ме представляваха пред ВУЗА (и представляват днес други студенти). Остави другото ми начина на членуване в СС: първо лична аудиенция с Вожда и тогава може би някаква вероятност да бъдеш член, второ на питане на мой колега преди години "как мога да стана част от СС" му се отговори ".. ми много е сложноо тааам, процедурата е една трудна" това се от хора които представляват студентите... А това че няма избори за СС каквито има в другите ВУЗОВЕ..... "МАНИ БЕГАЙ". Информормацията на сайта ви не е просто "неактуална", а е от 2 години. Като питах за представителя на студентите по история в СС човекът който ми беше посочен въобще не знаеше за какво става дума.

хах Ти добре заставаш зад това което си направил ми какви последствия носиш... Ти пич не може да си изпълняваш правилника който сам си създал и най-лошото е че няма кои да контролира и СС и теб...

не ме интересува колко години ще си председател на СС (може още 10 да си седиш), не ме интересува даже къф ти е кяра от цялата работа
не ме интересува с кой и в името на какво създаваш инициативни комитети и разни полит. структури, не ти знам и там келепира
не ми пука, че и в общината развяваш байряка
ходи пред бабати си се размахвай с 3те книжки дето си прочел

просто не се дръж като ощипана мома тук, на пазара и кадето и да било

Пък ако си се уморил от председателския пост и това някой да те критикува свирни, щи ти изпиша една карта някаде за санаториум. Сигурен съм, че в СС и в ПУ като цяло има доста кадърни млади хора.

Много Здраве
« Последна редакция: 09.11.2008, 23:48:11 от Ицо Дългия »
Активен
A Bustle in Your Hedgerow

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #30 -: 09.11.2008, 22:21:18 »

Вие искате да пояснявам нещо минало като събитие....
Какъв е проблема да искам да коментирате минали събития? Да Ви карам да коментирате бъдещи такива ли? Числата от тотото познавате ли?  :-D
...нямате информация, а само предположения и пишете неподготвен...
На събитие, на което съм присъствал, аз нямам информация и не мога да го коментирам?! Така ги раждате тези „смислени” слова, че чак поставяте въобще съмнения са нивото на вашата интелигентност. Смехът вече придобива трагичен оттенък...
... не смятам да давам форумни обяснения, нито да се оправдавам, заставам зад това което съм направил и си нося последствията....
 
1000 обяснения за 1000 ненужни неща дадохте, все пак.....а за нужните, които са повод въобще се включихте в тази дискусия, Вие не смятате, че е нужно?!? Толкова алогично стоите в тази тема, колкото и надпис в тоалетна гласящ „pееing is not allowed” .  :-D
На два пъти Ви провокирах с въпрос, как по точно като пишете всичко това ще допринесете за положителна промяна и все още не сте ми отговорил. Провокирах Ви да кажете нещо положително, но Вие продължавате с „положителна” визия.
 
Четете, г-н Тилов, четете...
По много изроден начин гледате на критиката. На нея не трябва да се гледа като на дестимулиращ фактор, а като такъв, който Ви служи да се огледате в обстановката. Да видите как Ви възприемат хората, да изчистите грешки, които самите не сте видяли. Критиката е като конкуренцията в пазарната икономика. Колко още подобни елементарни работи ще трябва да Ви обяснявам? А и от друга страна, като представител на студентите, не трябва ли да се водите по желанията, мненията и критиката на същите тези студенти?
Вече и мотив, за да си кажа мнението ли трябва да имам? Да се чуди човек в какво семейство сте възпитан? А и темата предполага да се пишат нещата, които пиша? Май единственият, който не е на мястото си сте Вие.
Г-н Ицкей, начина  Ви на писане отговоря на самия Вас, с всяка дума Вие оприличавате себе си и вътрешния Ви свят. Думите като „изроден”, „липса на компетентност”, „импотентност” подсъзнателно са насочени НЕ към някой друг, а към самия Вас. От гледище на психоанализата и психопатологията  този негативизъм и недоволство не е насочено към университет, студентски съвет, държава и вселена, а към самия Вас. Вашите „градивни” критики не са към някой друг, а отново на подсъзнателно ниво към самия Вас.
Убеден съм, като човек, който се занимава в тази сфера, че имате сериозен проблем със себе си, вътрешния диалог и разбирателство. Ако имате желание мога да Ви дам телефон на добър специалист. Ако не искате, Ви пожелавам да гледате по ведро на нещата, защото отрицателни неща, които пишете влияят на Вас самия, първоначално успокоително, водещо на по-късен етап до тревожност и депресивни състояния.
 
Г-н Тилов, начина  Ви на писане отговоря на самия Вас, с всяка дума Вие оприличавате себе си и вътрешния Ви свят. Думите като „стар ерген”, „хроничен запек”, „мрънкане” , „некомпетентност” подсъзнателно са насочени НЕ към някой друг, а към самия Вас. От гледище на психоанализата и психопатологията  този негативизъм и недоволство не е насочено към чуждото мнение, държава и вселена, а към самия Вас. Вашите определения не са към някой друг, а отново на подсъзнателно ниво към самия Вас. Навярно имате сериозен проблем със себе си, вътрешния диалог и разбирателство. Тъй като сте запознат в тази сфера, съветвам Ви да впрегнете вашата увереност  в една лична кауза и да помогнете сам на себе си. Обадете се на вашия специалист с вече личния си проблем, защото на по-късен етап състоянието Ви може да доведе до тревожност и депресивни състояния.

А и тези ваши думи, които съм визирал като хронология са преди онези мои, които Вие сте визирал. Дори по вашата логика, пак сте по-прецакан. Тенденция стана това вече.

Пожелавам Ви успех с бъдещите начинания и се надявам скоро да има избори за нов председател на Студентски съвет, за да може един достоен човек да ни представлява. Никъде не съм чул председателя на СС да е някой вече завършил бакалавърската си степен. Успех на СС като организация без тумор като Вас.
Активен
Ицко иска поничка!

Dj Tr1o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 256
  • mY MinD Is DriFtiNG
    • Dj Tr1o Homepage
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #31 -: 10.11.2008, 00:10:14 »

Добър ви ден на всички ,
аз съм един от въпросните програмирани  "лакеи" на г-н Толов!
Г-Н Ицкей аз ви каня на събрание на СС , на което аз ще ви предложа за прецедател на СС и ще Ви обясня вашите длъжности и задължения като такъв и Ви обещавам ,че ако Вие успеете да с справите с организацията и изкарате повече от 1 месец в нея ,ще Ви подкрепя.
Аз имам конкретен въпрос тъй като съм коствено замесен в спора , конкретно "Мис Академика?".
Когато ние набирахме хора които да помогнат за организацията и координирането на въпросното събитие ,къде бяхте вие г-н Ицкей ? Конкретно когато избирахме озвучителната и осветителната техника , къде бяхте г-н Ицкей? Когато събитието протичаше взехте ли си слуховото апаратче и очилата , явно не ? Как ще видите и чуете нещо тогава ?  Критикувайте но не сравняайте. Ние не бяхме изключен телевизор - Бяхме сензация - цитирам голям Пловдивски вестник " Организаторите дори и лайци в модния бранш, пъхнаха в малкия си джоб всички модни агенции"!  Аз не искам да споря с вас , не искам и да ви обиждам , благодаря за критиката и знам следващия път как ще подходим (СС) , но очаквахме следните реплики - Браво ! Но музиката ви беше малко кофти , следващия път по добре!
Браво! Малко не се виждаше но ще го оправите следващия път ! А не - БЕШЕ ОТВРАТИТЕЛНО НИЩО НЕ ВИДЯХ И НЕ ЧУХ !
А относно Ицо Дългия - не знам дали си запознат но твойте пари не зависиха от Г-н Тилов в частност ,
той ни въведе във вашия спор , всички се запознахме с темата и Г-н Тилов даде Вашето искане за гласуване. Това означава ,че не той е решил да не ви дава пари а ние всички го решихме !

Знам че ся и мене ще ме почнете , такъв съм бил онакъв съм бил !
Но не губя надежда в хората и вярвам в позитивното мислене и когато вие критиците станете по малко от тези които идват с различни , радикални идеи в СС  тогава ще е съвсем различно ! Хората ще разпознават хората от СС , ще им вярват. Няма да ги наричат "крадци"!

"Усмихвайте се повече може и да видите слънцето :)"



Поздрави!
Активен

Stoned Crow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • IcoTheLong
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #32 -: 10.11.2008, 00:51:28 »

И с уговорката, че ТОВА НЕ БЯХА МОИТЕ ПАРИ, а това че Вие сте го гласували... много добре го знаеме и си остава за ВАС СИ...  :wink:
Активен
A Bustle in Your Hedgerow

Dj Tr1o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 256
  • mY MinD Is DriFtiNG
    • Dj Tr1o Homepage
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #33 -: 10.11.2008, 01:24:00 »

знаем че не са твой парите а на всички , но ти си трагнал ти си превърнал всичко в личен спор :)
« Последна редакция: 10.11.2008, 01:26:08 от Dj Tr1o »
Активен

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #34 -: 10.11.2008, 02:17:08 »

Здравейте, юнаци!

Не исках да ставам част от този спор, но какво да се прави. Исках да вметна някои факти, относно изказани вече мнения за дейността на СС.

1. Господин Ицкей (не се познаваме лично) говори за сериозния процент командировки от бюджета. Искам да поясня. Аз съм човекът, който е осъществил комадировънето на огромна част от хората, ползвали командировките. Най-голям сред тях е процентът на студенти, участващи в различни конференции, научни семинари и др. в и извън страната. Повечето от ползвалите комадировките са хора, които НЕ са членове на СС. На командировъчните листове има имена, които могат да се проверят. Нека хората кажат какво сме им покрили като разход (почти всичко), къде са били, какво са правели.След мен останаха да работят хора, за чиято честност и почтеност гарантирам.

2. Голяма част от изразходваните от СС средства са за организиране на студентки конференции или други мероприятия. Подпомагани са със средства дейносто, които в основната си част дори не са били идея на самия СС, а към нас са се обръщали за подкрепа. Тяхното финансиране в голямата си част също е минавало през мен. Всяко едно подобно мероприятие е спонсорирано след одобрен от ректора и главния счетоводител доклад, към който в последствие са представяни фактури и други отчетни документи.

3. Обучение е имало едно, доколкото си спомням, но поради незадоволителните резултати второ мисля, че не сме осъществявали. 
Казвам се Георги Добриков за тези, които не ме познават. СС има архив с копия от одобрените доклади до ректора на ПУ. В счетоводния отдел на ПУ се пазят отчетните документи за всяка осъществена от нас по-сериозна финансова операция. По-несериозните сме ги спонсорирали и от собствните си джобове. СС пази като архив материали, които всъщност са крайно безполезни за проверяващи органи. Просто СС няма собсвени банковi или каквито и да било други сметки и никой контролен орган не може да ни проверява, защото нашите финанси се водят финанси на университета. Ние обаче пазим подобни материали именно за подобни случаи. Демек - не искаме да има слекулации и приказки за далавери.
Казвам всичко това, защото ми е болно когато се говори без да се познават фактите и без да се задават въпроси, а да се раздават квалификации.

По въпроса с каненето на лектори - колкото и да е странно и ние сме се сещали за това. Ние обаче нямаме право да раздаваме каквито и да е видове хонорари. По тази причина не можем да си наемем и информатик за сайта. Разчитахме на колегите от ФМИ, но и те явно загубиха интерес и желание да ни помогнат.
Ксерокса в библиотеката е хубава идея, но не много рационална. Едно, че няма къде да се постави и друго, че там, където има ксерокс вече в библиотеката би направила и двете читални безумно шумни ако там работи машина. Освен това мисля. че срещу читателска карта или студ. книжка можете да изнесете книги за снимане, а ПУ е залят от ксерокси.
Книжката лично аз настоявам да я има в книжен вариант. Може всеки пиклъо да има комп, но не всеки комп има джбен формат и тежи 100-200 грама, за да си го носиш винаги в чантата поне през първите месеци от обучението.

Ицкей (ако може вече на "ти" след монолога ми), ако желаеш, с радост бих се срещнал с теб и разговарял по проблемите на СС и някои твои идеи. Ако искаш ми пиши лично съобщение, можем да се видим лично, че даже и Борис да поканим... хахаххаха.


ЗА ХРИСТО:
Христо, избори за СС няма и се надявам да няма в това дередже, в което сме, защото пародията ще е пълна. Просто, за да има избори трябва да има избранници и избиращи. А то просто няма за кого да се гласува. Ще изберем някой - хубаво. И какво - той ще иде на две сбирки и дотам - кеф - СТУДЕНТСКИ ИЗБРАНИК. За да измаизбори трябва да има по повече от един кандидат за място в СС. Това означава, че трябва да имаме поне 90 кандидати сега. Ако ти ми посочиш 90 студенти, желаещи да се занимават сериозно и активно с това - аз лично ще ти ги организирам изборите.

Ако наистина имаше информацията за другите ВУЗ-ове, щеше да знаеш, че Борис съвсем не е единственият в това положение. Аз ще се изкажа като студент, а не като човек, който се е занимавал със СС или приятел на Борис - в крайна сметка и аз имам право на мнение, нали - аз съм горд, че Борис Тилов ме е представлявал като студент. С цялата си отговорност заявявам, че студентите в ПУ не заслужават човек като него да се застъпва за тях.

СС (ако вече съществува подобно нещо) винаги е бил отворен към всеки, който иска да се занимава с това. Който и да се е изказвал като "богоизбран " по този повод, той със сигурност не е бил в правото си да говори от името на организацията. Дори някой да го е казал наистина, е изрекъл пълна глупост. СС страда от липса на хора въобще, а вие ми говорите за тешкареене. 
Уверявам ви, Борис Тилов НЕ е имал и НЯМА лична изгода от участието си в СС, както и никой познатите ми членове. Съвсем скоро Борис Тилов ще напусне организацията (аз лично настоявам за това) и тогава ще разберете, че проблемът съвсем не той. СС има СЕРИОЗНИ, ОГРОМНИ проблеми, които могат да бъдат решени само с наличието на нови, енергични хора, които за съжаление не виждам на хоризонта. Затова все си мисля, че можеше и по-конструктивно да я извъртите темата малко.

МОЛЯ, НЕ СЕ ЗАХВАЩАЙТЕ ДА СЕ ЗАЯЖДАТЕ СЕРИОЗНО, ЧЕ НЯМАМ НАМЕРЕНИЕ ДА ОТГОВАРЯМ, А И ИМАМ ИЗПИТИ И БЕЗ ТОВА СЪМ В НЕРВНА КРИЗА.
« Последна редакция: 10.11.2008, 02:38:00 от dobrika »
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

Stoned Crow

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 102
    • IcoTheLong
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #35 -: 10.11.2008, 08:18:20 »

но ти си трагнал ти си превърнал всичко в личен спор Smileyхах пак бъркаш! сещаш се заащо нали...?  :-P
Активен
A Bustle in Your Hedgerow

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #36 -: 13.11.2008, 11:14:56 »

Добър ви ден на всички ,
аз съм един от въпросните програмирани  "лакеи" на г-н Толов!
Г-Н Ицкей аз ви каня на събрание на СС , на което аз ще ви предложа за прецедател на СС и ще Ви обясня вашите длъжности и задължения като такъв и Ви обещавам ,че ако Вие успеете да с справите с организацията и изкарате повече от 1 месец в нея ,ще Ви подкрепя.
Аз имам конкретен въпрос тъй като съм коствено замесен в спора , конкретно "Мис Академика?".
Когато ние набирахме хора които да помогнат за организацията и координирането на въпросното събитие ,къде бяхте вие г-н Ицкей ? Конкретно когато избирахме озвучителната и осветителната техника , къде бяхте г-н Ицкей? Когато събитието протичаше взехте ли си слуховото апаратче и очилата , явно не ? Как ще видите и чуете нещо тогава ?  Критикувайте но не сравняайте. Ние не бяхме изключен телевизор - Бяхме сензация - цитирам голям Пловдивски вестник " Организаторите дори и лайци в модния бранш, пъхнаха в малкия си джоб всички модни агенции"!  Аз не искам да споря с вас , не искам и да ви обиждам , благодаря за критиката и знам следващия път как ще подходим (СС) , но очаквахме следните реплики - Браво ! Но музиката ви беше малко кофти , следващия път по добре!
Браво! Малко не се виждаше но ще го оправите следващия път ! А не - БЕШЕ ОТВРАТИТЕЛНО НИЩО НЕ ВИДЯХ И НЕ ЧУХ !
А относно Ицо Дългия - не знам дали си запознат но твойте пари не зависиха от Г-н Тилов в частност ,
той ни въведе във вашия спор , всички се запознахме с темата и Г-н Тилов даде Вашето искане за гласуване. Това означава ,че не той е решил да не ви дава пари а ние всички го решихме !

Знам че ся и мене ще ме почнете , такъв съм бил онакъв съм бил !
Но не губя надежда в хората и вярвам в позитивното мислене и когато вие критиците станете по малко от тези които идват с различни , радикални идеи в СС  тогава ще е съвсем различно ! Хората ще разпознават хората от СС , ще им вярват. Няма да ги наричат "крадци"!

"Усмихвайте се повече може и да видите слънцето :)"



Поздрави!

Като оставим настрани всичките "обикновени" вече синтактични грешки, много неприятно впечатление прави фактът - г-н Ицкей / Г-н Тилов ! Тоя Тилов какъв е, Господ ли, що ли? И после - нямало лакеи?!  :-D  :-D  :-D
« Последна редакция: 13.11.2008, 16:35:02 от D R A F T E R »
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #37 -: 16.11.2008, 21:47:14 »

Не ми е ясно, как толкова елементарна забележка се превърна в толкова грандиозен спор. Все едно съм го настъпил господин Тилов при влизане в ректората някой път, изял съм му закуската, откраднал съм му домашното, паркирал съм му на мястото, спал съм с приятелката му, и всичко това накуп и наведнъж.

Явно, за да е достатъчно достъпно за разбиране, трябва да обясня чрез нещо достатъчно тривиално. СС са мои представители пред ръководството на ПУ по същия начин както депутатите са мои представители в Народното събрание. Знаете ли, защо изобщо хората ходят да гласуват? Оставете това, че е тяхно право, търсете по-дълбока причина. Те искат главно да изразят мнение, искат тяхното мнение да бъде чудо, отбелязано. Искат да изразят недоволство към едни и да поощрят други. И всичко това се отбелязва и има тежест. Та, каква шибана тежест имаше моето недоволство? Като Ви гледам реакциите се сещам за един разговор на политическа тема с един мой приятел германец и думите му, които каза на края: „Лайната са първо сред нас, а след това отиват горе”. Критичната насоченост в обществото в Германия към себеподобните е силно развита и тя не се възприема като нищо по-различно от обществени норми на поведение, които трябва да се изпълняват от всеки. Поради тази причина лайната там въобще не получават поле на изява и биват смачквани още в зародиш. Може би, трябва всеки да си направи извод сам за себе си и да премисли нещата отново. За мен, като студент, не е нормално председател на Студентски съвет да се държи по такъв начин. Не е нормално да се появи някой от приближените му и да ми заявява в прав текст за нуждата следващия път да си взема очилата и слуховия апарат. Малко, ако се замисли и може да се засрами. Искаш ли да ти помогна, всъщност? Айде да мислим заедно. Можеш сега да почнеш да четеш на глас за по голяма успеваемост в разбирането. Как мислиш, дали съм бил сам на партито? Сам самичък отделен от всички други и това най-вероятно е причината да не чуя и видя нищо? Мислиш ли? Я помисли пак? Не стигаш ли до мисълта, че съм бил с доста хора и изразявам не само собственото си мнение? И ако подобни предложения за очилата и слуховия апарат все още не са ти се избили от главата като една твърде идиотска идея от твоя страна, то следващия път го напишете на плакатите, че да знаят всички и да са подготвени. Стиска ли ти това да го кажеш на много хора, а? Едва ли. Гледам, че далеч по-лесно Ви е да обвините недоволния в инвалидност (слухова и зрителна), психически отклонения, мрънкане, некомпетентност. То се вижда до колко ниско можете да паднете. При все, че разполагате с една доста малка и ограничена власт. Не ми се мисли, ако разполагахте с по-голяма.

Така стоят нещата, според мен, пък ако ще всички членове на СС да се изредят и да ме оборват. Тези неща, които ги четете нагоре в цялата тема са си показателни и недвусмислени.



Единственото светло нещо тук, след вече споменатата г-ца Мавродиева, е появата на Жоро Добриков. Отговори на повечето неща и то по начин, по който трябва да се отговори. Евала.

За обученията и командировките, нямам нищо против. Единственото стряскащо е процента, който те представляват от усвоените средства. Стряскащо е да се оплаквате от много малкото усвоени средства, а след това да отказвате пари на археологическия клуб, например. Ще ми се да ви чуя съображенията за отказа. Хонорарите, не ми казвайте, че не можете да ги пишете като съвсем друг разход. Ксерокс в библиотеката на ФИСН може да се сложи, защото сигурно над 90% от посетителите си снимат нещата. И това е хубаво да стане, не защото навън няма грам ксерокс, а за да се спести време, за да се генерира приход...все хубави неща. Поради същата причина у вас има печка, нищо че навън има много ресторанти.

П.С. Ако думата „лайно” пречи по някакъв начин на естетиката Ви при четене, то, моля, самоцензурирайте си я мислено и ме извинете за неудобството, което съм Ви причинил за това. Целя по-скоро образност, а не персонална обида, към който и да е от вас. Ако някой, въпреки това, реши да се обиди, то да приеме предварителните ми извинения.
Активен
Ицко иска поничка!

mi7e7o

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
  • Физически факултет
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #38 -: 09.05.2009, 00:39:02 »

От преподавателите определено.С две думи има хора,които се държат неадекватно на заеманата от тях позиция.Имена няма да споменавам по разбираеми причини.
Активен

danito89

  • Гост
Re: От какво сте недоволни в университета?
« Отговор #39 -: 14.05.2009, 17:19:20 »

Ми аз лично първо от някои преподаватели после от обслужването в библиотеката и оттам информацията която не ти я дават ако отидиш и питаш казват"незнам" това не е моя работа" имена не казвам като завърша тогава...
Активен