argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 35   Надолу

Автор Тема: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!  (Прочетена 221100 пъти)

GeRiTo_hs

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #320 -: 06.06.2010, 16:19:35 »

Здравейте! Интересувам се дали някой, който е имал странознание на Америка при Кацарска може да ми помогне с някаква информация за въпросния тест, който тя дава на края на семестъра. Ако има такива, моля ви пишете ми!
Активен

delirium

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #321 -: 07.06.2010, 17:57:41 »

Колеги, привет! Искам да питам някой знае дали е вярно това, че доц. Нейчев е дал дата за поправка по Руска литература 19 век на 27 юни? Чувам различни неща, но не съм сигурна. Кажете, моля ако някой знае!
А това за редовно ли е и за всички специалности ли е
Активен

floros

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #322 -: 08.06.2010, 17:57:24 »

Здравейте, искам да попитам как мога да получа информация за датите на два изпита, тъй като живея в София и нямам възможност да кисна всеки ден в уни-то. Миналата седмица ходих до Пловдив и се качих, но пред кабинета на инспекторката за тези два изпита нямаше информация. Единият предмет е АЗЕЛ, а другата дата която ме интересува е изпита при Чобанов 5 курс Балканистика

Благодаря предварително
Активен

Alisia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #323 -: 10.06.2010, 11:58:49 »

Ако някой знае,моля да каже на коя дата е ликвидацията по Морфология на СБЕ при доц.Маровска?
Активен

bubinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #324 -: 12.06.2010, 17:20:46 »

Поправката по морфология е на 15.06 от 10 часа, мисля че в 9та аудитория
Активен

bubinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Изпит по ЗЕЛ при Александрова
« Отговор #325 -: 12.06.2010, 18:21:22 »

Моля, ако някой знае как минава изпитът по ЗЕЛ при Александрова да сподели, защото утре ще ходя на поправка и нямам идея какво да очаквам- писмено или устно,колко и какви въпроси и т.н. Благодаря предварително!
Активен

grafgin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #326 -: 17.06.2010, 09:54:35 »

някой не знае ли дали има резулати от изпита по стилистика на БФ и БЕИ 4-ти курс при доц.Маровска?
Активен

fara_1

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Държавен изпит по български и л-ра
« Отговор #327 -: 17.06.2010, 15:07:54 »

Колеги някой знае ли кои теми отпадат от конспекта за държавния изпит по български език?
Активен

Alisia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #328 -: 23.06.2010, 10:45:46 »

Я кажете за този Янев по Езикознание.Как е изпита при него?Писмен ли е,устен ли е?Лесно ли се минава?Аз понеже съм ходила на лекции при Чобанов,ако някой има конспекта на Янев,моля да ми пише.
Активен

iloni

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
  • Бъди себе си има достатъчно други хора!
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #329 -: 23.06.2010, 11:47:30 »

Някой да знае как минава изпита по старобългарски език при проф.Добрев-Кемалова? :? в петък съм на изпит... :-(    А за изпита по езикознание при Янев беше писмен,даде 2 теми трябваше да пишем и по двете  :-)
« Последна редакция: 23.06.2010, 12:10:51 от iloni »
Активен

paola

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #330 -: 23.06.2010, 13:09:05 »

Искам да попитам,дали някой може  да ми каже как протича изпита по Лексикология при доц. Зидарова?Благодаря предварително :) :y:
Активен

karlota

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #331 -: 25.06.2010, 16:51:21 »

Поправката по Руска класическа литература при доц. Нейчев е на 27. 06. Успех!  :-)
това за задочно или редовно обучение е?
Активен

karlota

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #332 -: 25.06.2010, 16:54:21 »

някой, който по следосвобожденска литература  е бил при Инна Пелева, да сподели какви въпроси се падат и на какво държи. Благодяря предварирелно
Активен

^Sick^Boy^

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • http://andraste.cyber.cz/temp/klaves.gif
    • http://andraste.cyber.cz/temp/klaves.gif
Re:Държавен изпит по български и л-ра
« Отговор #333 -: 28.06.2010, 11:43:58 »

а има ли от къде да си го сваля конспекта ? аз имам от миналата година и може би някои теми са се променили ?
Активен
Sponte sua numerous carmen veniebat ad aptos et quod tentabam dicere versus erat

rrr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Държавен изпит по български и л-ра
« Отговор #334 -: 29.06.2010, 16:18:46 »

А трябва ли да има такива, които отпадат? За първи път чувам... Аз също съм изтеглила конспекта от сайта, има 44 въпроси в него. Нямам идея до колко е актуален...
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re:Държавен изпит по български и л-ра
« Отговор #335 -: 01.07.2010, 02:15:00 »

Колеги някой знае ли кои теми отпадат от конспекта за държавния изпит по български език?
Кой е казал, че трябва да отпада нещо, предполага се че за 4 години сте минали всичко и трябва да го знаете, така че дерзйте по всички въпроси, аз лично мога да ви помогна с много добре разработени теми, ако някой се интересуwа може да пише ;)
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re:Държавен изпит по български и л-ра
« Отговор #336 -: 01.07.2010, 02:18:05 »

Колеги някой знае ли кои теми отпадат от конспекта за държавния изпит по български език?
Кой е казал, че трябва да отпада нещо, предполага се че за 4 години сте минали всичко и трябва да го знаете, така че дерзйте по всички въпроси, аз лично мога да ви помогна с много добре разработени теми, ако някой се интересуwа може да пише ;)
Оп объркал съм се, аз имам по Български език темите, извинявам се... но за темите нищо не отпада ако беше така щяха да ви кажат...
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re:Държавен изпит по български и л-ра
« Отговор #337 -: 01.07.2010, 02:21:42 »

http://slovo.uni-plovdiv.bg/old/dek/konspekt.htm ето ви тук и конспектите, от миналата година са, но мисля че няма да има промяна, успех на изпита, но моят съвет е да пишете на тема по Български език, разбира се това е мнение, не задължавам никого с него, УСПЕХ!!!
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #338 -: 01.07.2010, 11:17:42 »

Може ли да помоля някого да ми изпрати конспект по Руска литература на 19 век или поне списък с книгите,които трябва да се прочетат..Ще съм много благодарна :bow:
« Последна редакция: 01.07.2010, 11:30:38 от polq_ »
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re:Въпроси за изпити и преподаватели, тук!
« Отговор #339 -: 01.07.2010, 17:12:38 »

Горе-долу изглежда така :

А. С. Пушкин (1799-1837) . Лирика. “Борис Годунов” – първата руска реалистична трагедия. Историческа концепция и художествено новаторство. “малките трагедии” на поета. Романът в стихове “Евгений Онегин”.  Цикълът “Повести на Белкин” – начало на руската реалистична проза.
М. Ю. Лермонтов (1814-1841). Ранна свободолюбива и философска лирика. Тематична, жанрова и стилова оригиналност. Интимна лирика. Поеми. “Демон” и “Мцири” – образци на социално-философската романтична поема на Лермонтов. Драматургията на Лермонтов – драмата “Маскарад”. Проза. “Герой на нашето време” – начало на руския философско-психологически роман. Жанрова поетика, композиция, творчески метод, концепция за личността, стил.
Н. В. Гогол (1809-1952). Гогол и натуралната школа. Цикълът “Вечери в чифлика край Диканка”, сборникът “Миргород”, повестта “Тарас Булба”. “Петербургски повести” и Гоголевата художествена антропология и гротеска, своеобразие на творческия метод. “Шинел” – синтез на Гоголевия реализъм. Драматургията на Гогол. комедията “Ревизор” – гротесков сюжет, драматичен конфликт, характер на комичното, сатиричен патос. Романът-поема “Мъртви души” – върхов момент в развитието на Гоголевия реализъм.
И. С. Тургенев (1818-1883) Цикълът “Записки на ловеца” и народностният дух на руската литература. Романите на Тургенев. Проблемът за историческата съдба на руската интелигенция – “Рудин”, “Дворянско гнездо”, “В навечерието”, “Бащи и деца”. Поетика на Тургеневия роман.
Ф. М. Достоевски (1821-1881)  “Бедни хора” – нова степен в развитието на темата за “малкия човек” в руската литература. “Престъпление и наказание” , “Идиот”,“Бесове”,“Братя Карамазови” . Полифонизмът и психологизмът в романите на писателя. от 80-те и 90-те години.
Л. Н. Толстой (1828-1910)  Ранни произведения – трилогията “Детство”, “Юношество”, “Младост”.  “Война и мир” – жанр, философия на историята, образна система, композиция, наративни принципи. Романът “Ана Каренина” и нравственото кредо на Толстой. Композиционни и жанрови особености, психологизъм.
А. П. Чехов (1860-1904) Ранно творчество. Поетика на късия разказ – принципи на изграждане на сюжета, композиция, характер на комичното, обективност на авторовата позиция. Художествено своеобразие на “късните” белетристични творби. Новаторство на Чеховата проза. Драматургията на Чехов – “Чайка”, “Вуйчо Ваньо”, “Три сестри”, “Вишнева градина”. Характер на конфликта, композиция, жанрово своеобразие, лирическо “подводно течение”, символика

Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 35   Нагоре