argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпроси за изпити и преподаватели, тук!  (Прочетена 219055 пъти)

petya*

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91

Здравейте! Искам да попитам дали някой от вас има представа как протича устният изпит по Езикова култура при гл. ас. Карастанева? Благодаря предварително!
« Последна редакция: 25.09.2010, 20:53:03 от BlackGuardian »
Активен
Всичко е възможно! Невъзможното е въпрос на време!

kastorp

  • Гост
Re: Езикова култура
« Отговор #1 -: 21.01.2007, 15:04:16 »

Зареди се с търпение,защото изпитва бавно и си вземи противогаз,тъй като има навик да пуши по стек синьо "Виктори",докато трае мероприятието. :-DОбщо взето е добронамерена,не се притеснявай.И не си пада по късането. :wink:
Активен

petya*

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Езикова култура
« Отговор #2 -: 22.01.2007, 08:08:37 »

Благодаря ти много, защото не съм сигурна, че устните изпити са изобщо за мен!  :-) Дано да е както казваш!  :mmm:
Активен
Всичко е възможно! Невъзможното е въпрос на време!

SPOON

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Езикова култура
« Отговор #3 -: 24.02.2007, 00:53:26 »

pi4ove fatkata e v prepisvaneto s telefon ako ne ste minali prez tam... mn efektiven i prost na4in da prepi6e6 :haha: na Masi4kata do prozoreca e nai-udobno, ako vi gleda na kruv ne se strqskaite - tq taka si gleda!!  :-D :hihi: Uspeh na sledva6tata partida pri neq :)
Активен
Skype: spooooooooon

SPOON

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Езикова култура
« Отговор #4 -: 24.02.2007, 00:54:52 »

mejdu drugoto izpita ne e to4no usten, napi6e6 li vuprosa posle e lesno.... :D
Активен
Skype: spooooooooon

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re: Езикова култура
« Отговор #5 -: 14.04.2007, 12:30:16 »

Аз не бях написала повече от 3 изречения. Нещо се бях спекла  :blush: ама явно й бях симпатична, защото ми даде втори шанс и като ме развъртя из всичките правила, за които се сети (подплътени естествено с примери), ми писа доволно 5  :rock:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

manuf

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
изпит по езикознание...
« Отговор #6 -: 20.11.2007, 16:04:24 »

Въпросът ми е към някой от по-горните курсове,които са държали този изпит при доц.Чобанов.интересува ме как протича изпита и всички въпроси ли са включени от лекциите,които е предал?
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #7 -: 20.11.2007, 16:57:29 »

manuf ами какво да ти кажа вариентите са няколко. Обикновенно на 1 курс дава да правят тест, който включва всички компоненти, които сте взели по време на лекции. Не си мисли, че е лесно на тест, тъй като обикновенно къса над 50% от явилите се. Няма да те плаша, но ти препоръчвам да го вземеш от първия път, защото на попвавки и ликвидации има навика най вече да изпитва устно и там къса много...Има хора, които го влачат и до края на завършването си, така че не подценявайте Чобанов  8-) Успех!!!
Активен

manuf

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #8 -: 20.11.2007, 17:32:52 »

благодаря за отговора.аз точно затова се интересувам,защото никак не го подценявам,дори ме е шубе ,и то доста от този изпит,защото почти нямам време за учене ,а материла е много. уча от 2  дни и мога да кажа ,че 3 теми съм ги минал,но очаквам голямо объркване да настъпи в главата ми. :angry:все пак си мисля,че при тест имам малко по-голям шанс,но може и да греша.
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #9 -: 20.11.2007, 19:20:20 »

за нищо  :-)  manuf  кога ви е изпита?
Активен

manuf

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #10 -: 20.11.2007, 21:22:25 »

на 2-ри декември.освен яко четене,посъветвай ме ако трябва да се наблегне върху някои теми.
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #11 -: 20.11.2007, 21:54:13 »

Аз като отговорен човек бих те посъветвал учи колкото се може повече теми, ако имаш възможност даже всичките..защото точно шанса ти е на първия изпит при Чобанов. След това вярвай ми на устен няма взимане... т.е доса трудно. Така, че моя съвет е наблегни на голяма част от темите да си имаш понятие за какво става въпрос,защото вариантите са два:
1) Тест върху всички компоненти от лекциите
2) Две теми...

Доста сериозен изпит е за да ти казвам на кои точно теми да наблегнеш. Късмет батка  :-)
Активен

manuf

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #12 -: 20.11.2007, 23:25:24 »

от твоите уста в божиите уши... :rock:
Активен

taigy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #13 -: 21.11.2007, 13:21:03 »

Здравей, колега. Аз съм парви курс БФ и на 18 ноември имах изпит по езикознание при доц. Чобанов. В аудиторията бяхме около 80 човека и той ни раздели на групи от около 15 -18 души. Така влизахме, сслед това си даваш книжката и той ти подава 3 листчета с по един въпрос, но не цели въпроси , а само отделни неща. На мене се падна прилагателно име, лексикология и словоред. Не разрешава да пишеш, а само да мислиш, после те вика отпред на първата банка пред него и започваш да говориш. Ако види, че си наясно с въпросите, те прекъсва и изпита приключва. Може и да ти даде и допълнителен въпрос, но и той е част от някоя друга тема по конспекта. Общо взето при нас беше така. Може би всеки изпит е различен, но все пак има възможност да минеш. В книжките не пише двойка, а само каза на колегите, че ще има поправка. Това е. Желая ти успех, дано да се справиш. Не е толкова страшно, аз също бях много стресирана, защото чух разни неща за него, но всичко мина спокойно и си взех изпита.  :-)
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #14 -: 21.11.2007, 21:49:07 »

абе при нас и в книжките си ни пишеше двойките  :roll: иначе изпитва по поне 5 различни начина... важното е да си имаш понятие от всичко
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Диана

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 159
  • Българска филология
    • Facebook
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #15 -: 23.11.2007, 00:21:39 »

Моля, ако някой знае как протича поправката при доц. Чобанов, да ми каже, защото се притеснявам от неизвестността.  :roll: На изпита бях много притеснена и затова сега ме чака поправка, но какво да се прави - понякога се случва да нямаш време да учиш, особено ако работиш и учиш едновременно.  :cry: Бих била много благодарна, ако ми пишете чрез форума или на адрес: dlateva@abv.bg относно протичането на поправителната сесия при доц. Чобанов.
Активен
Love, love and love.

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #16 -: 23.11.2007, 21:07:08 »

последният пост ми прилича на оправдание малко  :roll: да ви кажа за тоя изпит няма нужда да се оправдавате-всеки би ви разбрал, ако на редовния изпит сте скъсани. На поправките обаче няма как да те скъсат ако си си учил  :y: Поправителните сесии също протичат всеки път по различен начин... напоследък устно. Но това не е от голямо значение. Гледайте да си учите темите, защото това ви е 50% , ако не и повече, от бъдещи дисциплини. Не е да го учиш и после да не се сетиш за него-така или иначе ще ви се наложи да ги научите тия неща и за всеки е по-добре това да стане в 1 курс и да си гарантира добра оценка за други изпити или да избута до 4 курс и тогава да седне да ги научи. Успех на всички
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

kalista

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • I love Xavier Naidoo
    • http://www.kalistabg.sladur.com
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #17 -: 24.11.2007, 14:47:00 »

Здравейте! Аз съм 4ти курс, при нас преди 3 години изпитът беше писмен с 2те теми на 2 групи  Скъсани бяха  40%, но на поправката доц. Чобанов писа доста добри оценки- 4ки, 5ци,  имаше дори 6-ци! Била е под формата на  устно изпитване. Респективно- всички бяха чели добре през лятото  8-)
Активен
"Трябва така да се нареди животът, че всеки миг от него да бъде значителен"(Лермонтов-"Бащи и деца")

chocolate

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
  • I LovE ChocolatE
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #18 -: 24.11.2007, 19:15:11 »

здравейте :-)

аз завърших английска филология и изпитът ми беше при чОбанов. Беше устен, съставен от 5 въпроса. Трябва да говориш по вси4ки от тях, за да изкараш минимум 4. Ако Чобанов не хареса някой да му мисли  :haha:

P.S. kalista , много си красива  :blush:
« Последна редакция: 24.11.2007, 19:17:43 от chocolate »
Активен

p6ebem

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 219
Re: изпит по езикознание...
« Отговор #19 -: 25.11.2007, 09:51:49 »

Въпросът ми е към някой от по-горните курсове,които са държали този изпит при доц.Чобанов.интересува ме как протича изпита и всички въпроси ли са включени от лекциите,които е предал?

Здравей и от мен  :-D! Аз съм СФ 2 курс и миналата година карах изпит при Чобанов. Никой не може да ти каже как ще изглежда, защото може на вас дори да измисли някакъв нов формат примерно устно и писмено заедно :-), но това да не те притеснява - чувал съм че дори на някои е давал въпроси, които не са в конспекта. Аз лично си го взех с тежка артилерия :wink:, но все пак - бъдете оптимисти и успех :y:
Активен