argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Учебник по Западноевропейска литература  (Прочетена 12618 пъти)

rrr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Това е чудесно, че ви е дал лекции на дискета. Не, аз не съм била при него, но сега няма значение при кой ще се явя, важното е, че трябва да го взема този изпит, тъй като съм го отлагала във времето, а вече няма за кога да се отлага. Защо не ги качите някъде тези лекции? Ще зарадвате много хора!
Активен

dea_2007

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

За съжаление тук не може да се качи файла!Опитах,но ми дава че информацията е прекалено много!
« Последна редакция: 11.02.2007, 11:50:12 от dea_2007 »
Активен

^Sick^Boy^

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • http://andraste.cyber.cz/temp/klaves.gif
    • http://andraste.cyber.cz/temp/klaves.gif

лекциите тук:
http://store1.data.bg/gangbanger/azel/
 ся ко немоете си ги свалите не знам вече:)
Активен
Sponte sua numerous carmen veniebat ad aptos et quod tentabam dicere versus erat

rrr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70



Страхотен си Sick Boy :-) Направо толкова приятна изненада! Е, друго си е с тоя форум. Надявам се и аз занапред да мога да ви помагам!  :-) Много съм радостна!  :-*
Активен

^Sick^Boy^

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • http://andraste.cyber.cz/temp/klaves.gif
    • http://andraste.cyber.cz/temp/klaves.gif

yeaaah baby...
радвам се, че съм ви помогнал с нещо:)
сега остава и да го научите
то и аз де... :- :roll:
Активен
Sponte sua numerous carmen veniebat ad aptos et quod tentabam dicere versus erat

rrr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Добре де, вие как се готвите за този изпит? Повече на критика и лекциите ли ще разчитате? А книжките? Дайте да обсъдим стратегии! А, и тези, които днес са на изпит, дано пишат после как е минало?
Активен

tigrrra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

da,mersi,sick by,ama me otkaza ot jivota :wink:ako nqkoi naistina pi6e kak e minal izpita 6te e super :-)
Активен

No_surprise

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
  • Seeing things clearly...

Здравейте! Изпитът днес протече и в устна, и в писмена форма /имахме право на избор/, но не мога да кажа със сигурност, че това се отнася и за останалите специалности, зависи от предварителната уговорка с преподавателя. Устната форма е стандартната-теглене на билет, на който има 2 въпроса: задължително 1 от материала по антична л/ра и 1 въпрос от западноевропейската. За своя резултат все още не мога да споделя, тъй като се явих на тест, а оценката ще е ясна утре. Тестът съдържаше към 20 въпроса, но може и да греша в точността на броя на въпросите, беше 1 лист- въпроси от антична и въпроси от западноевропейска л/ра, както може би се досещате :-P Сега сигурно ще последва и въпросът какво е съдържал теста, нормално. Едва ли ще мога сега да ви възпроизведа всичко, но е важно да се познават границите на епохите, автори, произведения, герои, жанрове...Сбито, но точно, което от своя страна изисква и доста учене. Тестът е прецизен и е важно отговорът да е посочен точно-напр. кога е създаден Омировият епос, автори и произведения от старогръцкия епос, границите на Средновековието, автори и жанрове от старогръцката лирика, заглавия на произведения и да се напише съответно техния автор, герои и да се разпознаят от кое произведение са, кои от изброените се отнася до натурализма примерно и т.н....
А що се отнася до т. нар. стратегии основното е да се познават произведенията, поне по-голямата част от тях и лекциите, които са от значение също, поне аз предимно от тях се готвих/тук включвам и съвсем малка част от съдържанието на лекциите, предоставени ми от Sick Boy/ Но все пак подготовката е индивидуална и всеки си знае по какъв начин да си разпредели материала. Иначе добра стратегия е да се научи основното и да се надгражда в/у него с допълнителна критика. Но специално за теста просто не могат да се "разтягат локуми", така както на устен...Ами незнам вече какво да ви напиша.  Редовното посещение на упражнения и лекции също е от полза...
Активен

rrr

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Благодаря много за инфото, аз такмо се бях стегнала да уча тия дни, то пък трябва да готвя уроци за училищата. В петък ще преподавам по български на едни шестокласници. После по литература и по история - там на 11 клас, ако знаете к`ъв е ужас, но това е друга тема. Много хубаво, че са ви дали право на избор, явно вече свалят все повече летвата по този изпит. Е, хайте, похвали се като разбереш резултата.
Активен

melly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33

Това инфо, като гледам, е за изпита при Черпокова. При Генов няма да има право на избор. Моля, като мине изпитът при Генов, пак да има едно такова изчерпателно обяснение. Хора, които ще имате при Генов, моля Ви, пишете. При него въобще няма да е толкова лесно. Аз миналата година бях на изпит по Антична литература при Черпокова и ми се стори много лесен, ама за нас БФ, Античната е отделна от Западноевропейската. Но, като цяло, знам какви тестове дава Черпокова, тя ни беше показала такъв тест, който вие сте държали. Искам да ви кажа, че сте най-големите късметлии. И затова, че не сте при Генов, и затова, че имате един изпит за Антична и Западноевропейска.
Хайде, пак казвам - УСПЕХ - на тези, които са при Генов.
Активен

No_surprise

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
  • Seeing things clearly...

Да, така е, както казваш, Melly, не успорвам по никакъв начин мнението ти, което си е и факт. Вие имате двойно повече произведения за прочит, а и повече време учите дисциплината...незнам дали да го нарека късмет, щом казваш :-) но и в нашата специалност се компенсират нещата...всичко е относително и въпрос и на късмет, и на знания...Мисля, че доста нищихме темата, но тя е и без това с отворен край. Пожелавам успех на всички за всяко начинание :y:
Активен

dea_2007

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Dnes nqkoi nqma6e li ispit pri Genov?
Ako tozi nqkoi moje da spodeli gor4ivia si opit s nas,nqma da e lo6o!Dnes e den za :heart: no tozi ispit ne mi izliza ot glavata :headbang:!
 Na vsi4ki vlubeni  :inlove: pojelavam edna romanti4na ve4er :y: i pone o6te 364 takiva!
Активен

^Sick^Boy^

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • http://andraste.cyber.cz/temp/klaves.gif
    • http://andraste.cyber.cz/temp/klaves.gif

аз имах днес изпит при Генов:)
първо правихме тест при Влашки и който го мине отива при Генов.
от нашата специалност (35) човека го взеха 3-ма  :s:
теглиш си билет и имаш време за размисъл и бележки около 15-20 мин.
билетите са супер кофти..поне за мен бяха така.
падна ми се за Томас Ман и Хораций--пълна драма...
можете да теглите повторно, но смалява от оценката
това е общо взето:) успех на тези, които им предстои изпита :y:
така или иначе довечера ще празнуваме края на сесията и всичко останало там хаха:)
Активен
Sponte sua numerous carmen veniebat ad aptos et quod tentabam dicere versus erat