argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Студентска информационна книжка  (Прочетена 15973 пъти)

btilov

  • Гост

Според вас каква необходима информация трябва да съдържа Студентска информационна книжка за първи курс?
Например: социолно-битови въпроси, информация за различните факултети, транспорт.

Моля напишете вашето мнение, за нас то е важно.
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: Студентска информационна книжка
« Отговор #1 -: 16.02.2007, 11:18:27 »

Като човек, който не отдавна се нуждаеше от нея мисля, че трябва да има подробно обяснено как да получаваш информация(чрез проверка на конкретни сайтове, обяснение за наличието на органи, които могат да ти помогнат, даване на възможност за запознаване със допълнителните избираеми предмети(които са голяма мъгла за повечето първокурсници и то за тези, които изобщо знаят за тях). Хубаво би било и ако има пояснение за базата на отделните факултети, така че на студентите да не им се налага да се чудят и маят. Не е кой знае каква помощ, но тези неща на мен ми липсваха и мисля, че не съм единствената.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Студентска информационна книжка
« Отговор #2 -: 16.02.2007, 13:21:37 »

Според мен информационната книжка трябва да включва следните неща:
- информация относно разположението на кабинети, зали, аудитории и пр.;
- информация относно какво трябва да направи студента, за да се снабди с необходим документ-уверение, академична справка и т.н.;
- информация относно това към кого да се обърнем когато искаме да си повишим оценка, да отложим изпит и пр.
- информация относно всичко свързано със Социално-битовата комисия-как да кандидатстваме за стипендия, общежитие и т.н.;
- информация относно магистратури, докторантури и следдипломни квалификации;
- информация относно Студентски съвет разбира се;
- информация относно възможността за обмен;

Засега примерно това изброих. Естествено има и още доста неща, които следва да се включат в съдържанието на въпросната информационна книжка.
Активен

btilov

  • Гост
Re: Студентска информационна книжка
« Отговор #3 -: 08.11.2007, 23:29:22 »

Скъпи колеги,
информационната книжка за първи курс вече е факт, "Студентски съветник".
До този момент са раздадени книжки на почти всички първокурсници от ПУ. За тези от Вас, които не са получили подобна книжка, също така и на по-горните курсове може да се запознаете на сайта на Студентски съвет http://studenti-pu.org/.
Точния линк, на който може да се запознаете с материала е:
 http://studenti-pu.org/files/StudSavetKnijkaOK.pdf

Поздрави,
Б.Тилов
Активен

Xscape

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
  • Think. Believe. Dream. Dare
Re: Студентска информационна книжка
« Отговор #4 -: 04.01.2008, 19:45:03 »

Не знам дали му е тук мястото, обаче никак, ама никак не е лошо при записването на първокурсниците някъде да има образци, задължително поставени на ВИДНО място. Тая година записването беше пълна скръб, имаше хора, които не си бяха попълнили студентските книжки (и с право, те от къде да знаят какво да напишат там, да не стават всеки ден студенти... и ако напишат нещо кой знае дали пък някой няма да им се скара :-D) и се бавиха при инспекторката по 15-20 минути. Иначе браво за книжката, не е никак лоша идея, че я има, като я изчета може да драсна пак 2 реда ако нещо липсва. :-)
Активен
All I need to find is someone who can hear my mind...

solar_sea

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 79
  • Станислав
    • Блогът ми :)
Re: Студентска информационна книжка
« Отговор #5 -: 04.01.2008, 20:06:32 »

Книжката е хубава. Леко не е съобразена със специалното ФМИ, но карай ^_^
Активен
Станислав Паскалев

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Студентска информационна книжка
« Отговор #6 -: 05.01.2008, 14:39:19 »

Не е съобразена с ФМИ, защото ФМИ така пожела. А нали сте напълно отделно, за кво ви е нашата книжка, като вие ще си направите сами  :roll: :wink:.
Активен

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Re: Студентска информационна книжка
« Отговор #7 -: 05.01.2008, 16:53:17 »

Не е съобразена с ФМИ, защото ФМИ така пожела. А нали сте напълно отделно, за кво ви е нашата книжка, като вие ще си направите сами  :roll: :wink:.

Е, как може да се говорят неверни неща? Тази книжка беше подготвена без ФМИ да знае за нея. И когато тя беше вече готова, се оказа, че не е съобразена със спецификата на организация на учебния процес във ФМИ. В допълнение - какво значи "А нали сте напълно отделно..."? ФМИ е един от факултетите на Пловдивския университет.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Студентска информационна книжка
« Отговор #8 -: 06.01.2008, 13:41:51 »

Не мисля, че информационната книжка не може да се ползва от студентите на ФМИ. Все пак е писана по Закона за висшето образование и последващи наредби, отнасящи се до студентите. Едва ли главите посветени на стипендии, общежития, помощи, награди и прочее общи въпроси, късаещи всеки един студент без оглед на факултетната му принадлежност, няма да са приложими към студент от ФМИ. А, ако вече има спецефични за факултета правила и особности може да се издаде такава книжка само за факултета, както направиха от ФИСН.
Активен

Vladimir Temelkov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re: Студентска информационна книжка
« Отговор #9 -: 14.01.2008, 17:47:11 »

Следователно стигаме до извода, че в новата студентска книжка ще трябва да присъства информация за учебния процес и спецификациите му за всеки един факултет. Иначе какъв е смисъла всеки да си издава такава книжка? Нали целта е да да се събере цялата информация в 1. Ще се посочи по точно определен начин, че примерно ФМИ е на триместри. Поради тази причина и тази година в създаването на книжката има човек от ФМИ.  :-)
Активен

Alex271

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
  • Информатика II-курс
Re:Студентска информационна книжка
« Отговор #10 -: 24.11.2010, 02:00:50 »

Гледам че говорите за "неразбраните" 1-во курсници (без да обиждам някой) понеже и аз съм от тях ... и ако може да попитам по какво се определя цифрата която трябва да запиша в СК на параграф "кредити?? Питам понеже незнам какво точно трябва да напиша там, а чичо гугъл нищо не ми казва и объквацията става голяма после още по голяма и накрая и аз незнам каде съм. Ако може съвсем малко помощ, мерси предварително...
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Студентска информационна книжка
« Отговор #11 -: 24.11.2010, 10:41:14 »

Е нищо недей да пишеш.като почне втория семестър ,тогава ще имате свободно избираеми дисциплини и те съответно имат брой кредити или точки.тогава може да знаеш и да си ги записваш но това е за твоя консумация.в учебен отдел има база от данни за всеки студент ,
Гледам че говорите за "неразбраните" 1-во курсници (без да обиждам някой) понеже и аз съм от тях ... и ако може да попитам по какво се определя цифрата която трябва да запиша в СК на параграф "кредити?? Питам понеже незнам какво точно трябва да напиша там, а чичо гугъл нищо не ми казва и объквацията става голяма после още по голяма и накрая и аз незнам каде съм. Ако може съвсем малко помощ, мерси предварително...
така че споко!
Активен
Всичко е любов