Пловдивски университет > free ping

Съобщение за потребителите на форума

(1/10) > >>

Kelli_Mutu™:
Във връзка с проведената дискусия Как да спрем идиотията във форума?! се взеха следните решения:

1. Въвежда се задължителност за използването на български език посредством кирилица. Използването на латиницата не е просто нежелателно, а ще се санкционира с изтриване на съответния пост.

2. Поради зачестилите появи на потребители, предлагащи услуги срещу заплащане, неспазващи добрия тон и културни обноски, а също и множеството теми и постове, които са явно безполезни ще се провежда по-строга политика за форума с цел дискусиите да са ползотворни и смислени и да съответстват на университетски форум

3. Спазването на Правилата за използване на форума ще се следи стриктно, а при нарушение ще се прилагат съответните санкции посочени в последния без повече компромиси.

Атанас Терзийски:
:rock:

Дони, въпреки всичко предлагам да направим някои изключения от това правило, а именно (може би):

1. Ако след пост на латиница има отговор(и) да НЕ го изтриваме в предвид нарушаване целостта на дискусията.
2. Да сме по снизходителни към постващи, които примерно нямат кирилица на терминала си (примерно от зала, чужбина или временен някъв достъп). Такива биха били доста от участниците в КСК форума примерно.
3. Писането в English форума разбира се, а може би чат пат и в INFO.

Заслужава си да се обмисли... Иначе общата тенденция за преминаване към кирилица е ясна.

Kelli_Mutu™:
Прав си Наско. Естествено е да се правят отстъпки, но те ще са с мярка. Секция "КСК" я оставяме да кара на сборна манда, т.е. постове както на кирилица, така и на латиница. Останалите секции ще са по контролирани. Аз лично първоначално ще транслирам постовете от латиница на кирилица и ще пращам л.с. на потребителя с молба да пише на кирилица. Вече, ако на него не му се съобразята с това съжалявам.
В секция English е ясно, че няма начин да е на кирилица  :hihi:.

Емил Дойчев:

--- Цитат на: Kelli_Mutu™ в 25.02.2007, 20:39:32 ---Аз лично първоначално ще транслирам постовете от латиница на кирилица и ще пращам л.с. на потребителя с молба да пише на кирилица.

--- Край на цитат ---

Това просто ме разби  :-o Струва ли си усилията наистина, пък било то и с някаква автоматична транслация??

Kelli_Mutu™:

--- Цитат на: emil в 25.02.2007, 23:34:36 ---Това просто ме разби  :-o Струва ли си усилията наистина, пък било то и с някаква автоматична транслация??
--- Край на цитат ---

Ами едва ли си струва, а като казвам първоначално имам предвид няколко дена, докато всички разберат за  това. Иначе не ползвам транслатор, понеже няма такъв, който да се нагажда към всевъзможните варианти на латиницата.
А защо го правя?! Ами, защото тук постоянно някой е недоволен от нещо и се стремя да угодя на всички, което обаче го отчитам като мой минус, понеже едва ли някой оценява усилията ми.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия