argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Българска литература след Освобождението  (Прочетена 28508 пъти)

ironmaiden

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Хайде , колеги, споделете...все пак изпитът е утре

Това, което аз знам - писмена част, в която се анализира даден проблем (често давали съпоставка между две произведения) и устна част, на която се допуска след успешно премината писмена. На устната част говориш по тема от конспекта, като не пропускат и произведенията от дадения автор.

Който има повече информация, нека да допълни :)
Успех на всички, на мен също (ще ми трябва)
« Последна редакция: 26.06.2008, 15:34:40 от ironmaiden »
Активен

ironmaiden

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Писмената част мина...и то доста добре. Проф. Пелева дава темата -  Българско и европейско - проблем в творчеството на Пенчо Славейков и Алеко Константинов( не пиша точната формулировка). Някои колеги се отказаха да пишат още в началото. Преписването,което не ми е ясно как точно може да стане, е изкючено.
Успех на всички (и на мен) и на утрешната част от изпита :)
Активен

Zvezdi08

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Zdraveite kolegi izpita pri prof.Peleva i asistent Stoqnova mina sravnitelno leko i dobre.Az li4no imah kursova rabota i ne se qvqvah na pismen no mnogo ot horata koito sa se qvqvali na pismenata 4ast sa go vzeli.Ima6e i hubavi ocenki. Ustnata 4ast bqha 2 vaprosa ti se padat pi6e6 i sqda6 da govorish.I dvete se darjaha mn korektno i pomagaha s vaprosi ne sa zatapvali nikoi.......  e izlqzoha edin dvama razplakanai no li4no az bqh svidetel kak prof peleva uspokoqva6e edna studentka vapreki 4e q skasa.
Az sednah pri ast.stoqnova koqto mi e lubima prepodavatelka i mina mn leko vse edno si bqh na uprajnenie i si razgovarqhme. Tq e nai strahotniq prepodavatel .....taka 4e ne se pla6ete kolegi izpita ima vzemane ...e......vie6e mi se svqt ot 4etene ama.........bez 4etene nqma da stane povqrvaite mi!!!
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

Изпитът мина сравнително леко от гледна точка на отношението на Пелева към студентите. Изпита взеха само хората с курсови работи и още 3-4 човека с тройки. Пелева се държа много коректно, но Стоянова постоянно се подиграваше и се хилеше на студентите. Въпреки това, Пелева написа повече двойки, но в крайна сметка това е само една оценка, докато подигравките свалят трайно самочувствието на студентите. Добре, че седнах при Пелева  :inlove:

Относно самия изпит - теглиш едно листче, на което има 2 въпроса- от двете части на конспекта по един, ако не говориш и по двата въпроса, няма как да те пуснат. Много е важно да си чел произведенията. Успех на всички  :y:
« Последна редакция: 03.07.2008, 11:23:08 от Gabby »
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Г-жа Петрова

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Следосвобожденска литература
« Отговор #24 -: 20.08.2008, 15:21:33 »

Какво му е на Русков бе??Сериозността му ми идва в повече иначе е пич.
А за Л-ра следОсвобождението до 1Св.война ни беше Янев.
Изпита е две части тест,който ако издържиш отиваш на устната час,която е по-трудна.Изисква много подробности.Но ако те види,че си чел не те разпитва много,много.
Важното е да не му се противоречи,че така изхвърли един колега,че не знам дали си го е взел все още :-(
Активен

TressJolie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Следосвобожденска литература
« Отговор #25 -: 21.08.2008, 10:58:53 »

Нашият изпит при Русков продължи от 15:00 до 20:00 вечерта, имаше тест и устна част. Половината бяха скъсани, но на мен ми се струва, че наистина искаше да си вземем изпита, много човешки се държеше. Задава най-обикновени въпроси- изброй 5 поеми на Вазов, 5 разказа на Елин Пелин. Трябва да знаеш в общи линии за какво става въпрос в произведенията, например имаше такъв въпрос : "Ставам сутрин рано и тръгвам на път, на обяд срещам любовта... вечерта пътуването ми приключва и намирам покой" - трябва  да се сетиш, че става дума за "Сън за щастие" на Славейков, където може да се проследи сюжетна линия между произведенията. Но при мен поне лекциите бяха напълно достатъчни за изпита.
Активен

freeze

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

Много моля колегите,които са държали този изпит,да кажат нещо повече-най-вече,ако си спомнят конкретни теми,които е давала.Благодаря предварително
Активен

freeze

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

Никой ли не е минал този изпит?
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

миналата година е било нещо за "Книга за българския народ" доколкото разбрах, а тази нещо от сорта на "Българско и чуждо при Алеко Константинов и Пенчо Славейков"
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

freeze

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

Благодаря ти много.А какво по-точно за "Книга за българския народ".Нямало ли е някаква съпоставка?
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

ще те излъжа ако ти кажа-забравила съм. Но има съпоставка с друг автор де
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

freeze

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

Благодаря ти много:)Поправката ни е утре и ми беше интересно какви теми е давала..защото този изпит ми изглеждаа много много труден...не знам как и дали ще го взема някога..поне писмената част е...:)Успех на всички.
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

е, каква беше темата? разбрах нещо за Яворов и П. Тодоров, че е било  :-o
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

freeze

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

Да..темата беше"Психологическа проблематика в драматургията на Петко Тодоров и Пейо Яворов"..подобна на тази,която ни беше на редовната сесия...и точно затова аз изобщо не бях чел за това..:(
Активен

nina_86

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Да ви кажа Живко Иванов е много готин и лесно изпитва иска буквало 3 изречения,но некогава асистентка Шинка ще ви разкаже играта направо!Ако можете да се уредите Живко да ви изпитва  :y:!
Активен

KAI^

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
КУПУВАМ ЛЕКЦИИ ПО СЛЕДОСВОБОЖДЕНСКА
« Отговор #35 -: 15.06.2009, 13:38:24 »

Колеги търся да закупя лекции по литература от Освобождението до Първата световна война по възможност да са на Инна Пелева. Моля ако някой може да ми помогне да пипе на skype: kaloyan777
Активен

farfalet

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Каква тема се падна на 03.09?
Активен

Val_baby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Иван Вазов и Захари Стоянов
Активен

farfalet

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Благодаря много!
Активен

Val_baby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Моля,моля пак заповядай
Пиши как мина на ликвидацията какво дадоха,че ми е интересно да разбера дали дадоха авторите от кръга "Мисъл"сега?(аз много се надявах на тях на поправката)
Активен