argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Никога Евроком повече!  (Прочетена 34918 пъти)

Darkzealot

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
  • Q:How do you kill the one that has no life?
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #20 -: 27.03.2007, 20:05:10 »

/Care
Аз сим на Gigabit и само януари имах малко проблеми.
Активен
Грях ли е да достигнеш границата? Когато направиш последната стъпка?
Когато не можеш да продължиш.Намираш долината на мрака в душата си
и забравяш света,от който си дошъл,за да прегърнеш света,в който си попаднал.

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #21 -: 04.05.2007, 11:41:28 »

От няколко дни Евроком са увеличили скоростите. Аз съм на Достъпна тарива и добреди няколко дни максималната скорост, която достигаше при download беше 45-50 KB/s. Сега е вече - 60-65 KB/s. На печелившите - честито!  8-)
Активен
Nobody likes a smart ass...

isabella

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #22 -: 30.05.2007, 18:07:02 »

Евроком? Който е на техния Интернет все се оплаква и с основание. Аз съм на Гигабит (ГигаШит), а те са 100% собственост на горепосочените, макар че не съм имала кой знае какви проблеми.
Активен

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #23 -: 31.05.2007, 20:51:51 »

ЕК имаха страхотен нет преди 2-3 години, сега станаха много потребителите и мрежата им се разраста много и с много бъгове. Аз от 2г ползвам нета на БТК и не мога да се оплача. Имаше само един момент когато им се беше скапал интернета, но някой им беше свил оптиката и имаха нет само за рамките на БГ, но бързо оправиха проблема. Остава само да си сменят на накои места старите кабели понеже през тях не може да се постигат високите скорости, които напоследък предлагат. + това напоследък нета на ЕК се скапва като почне да гърми, а с тези чести бури...
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #24 -: 04.06.2007, 18:23:56 »

Нета на ЕК или нета на БТК се скапва?

Гигабит се скапват при буря, но самите ЕК се държат. Изключение само ултра яката буря преди 1 месец някъде, когато умря и ЕК за 2-3 часа, но то тогава умря всичко ;-) с 10 токови удара, 80 л на кв.м. дъжд и буря!
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #25 -: 04.06.2007, 21:51:01 »

Евроком преди година ми се скапа за 1 седмица, когато им се наводнила няква шахта... (това в добавка на предния пост)

Тази вечер се връщам и хоп - "нямам интернет". След като си рестартирах всичките устройства като модем, рутер и АП се обадих на Евроком. Оказа се, че не съм си платил таксата.
Обясних им, че съм стар клиен, че си плащам редовно и то големи порции от 6 месеца и т.н.., в отклик момчето ми отговори - виждам го това (излиза ми на екрана), но нищо не мога да направя, автоматично е, ако те пусна след 5 минути пак ще спре...

Та утре ще си плащам. Яд ме е, че е ISP, а един меил не могат да ми пратят, sms или квото и да е известие. Чудя се по този повод дали да не си прекъсна договора с тях и да мина към ..... БТК?
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #26 -: 04.06.2007, 21:57:31 »

Ха, забравих да кажа все пак как се логвам :). Взех си промоционално от Мобилтел карта за мобилен интернет: 3G през Мобилтел в момента. Действително е 3.6 mbps, но закъснението е осезаемо. Мисля след изтичането на промоционалния (тестов) месец да се откажа. Ето повече инфо за който се интересува:
http://www.mtel.bg/mc
Активен

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #27 -: 05.06.2007, 05:33:24 »

Нета на ЕК или нета на БТК се скапва?
Нета на ЕК... Поне до сега не мога да се оплача от БТК. Навън гърми трещи, но нета не пада.

@Наско не се хвърляй все пак направо на БТК. Провери преди колко време последно са слагали кабел. Дали са ти читави кабелите на инсталацията в апартамента и пр. При мен скоро може би преди 5-6г слагаха кабели и то нови и за това нямам ядове, но ако гадовете са решили да спестят някой лев може да си със стари кабели, а по тях има доста шум в сигнала и тогава нета пак ще ти е скапан. Накарай Стоянчо да ти обясни за това повече, понеже той е гений в тази област. Що се отнася до 3G - все пак bandwidth-а ти не е много голям. Някой път ще ти обяснявам какви магии/магарии се правят, за да се пусне видео с добро качество. За тел. си е добре, но за нет от комп. през 3G ще ти скъса нервите. Все пак wap страниците са мнооого по-леки от веб-страниците.
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

kanzaki

  • Гост
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #28 -: 18.07.2007, 18:20:12 »

LanGameNet (на Ейнджъл Софт) - офиса им е точно до Ректората! До сега не съм чувал лоши неща за техния интернет. Връзката е доста бърза и стабилна и поне хората, които познавам и са се включили към тях не са имали никакви пробелми с техния нет. Даже ръсят само суперлативи.

4 години някаде съм бил на ейнджъл софт... супер нет имат.
бтв: в сайта може да пише 512кб/с ама всъщност почти през цялото време е повече... примерно в моя град пишеше, че е 32кб/с а всъщност беше 800кб/с бг и 200кб/с интернационал.... яко а?
иначе съм виждал пичове да се оплакват, че нета им падал.... доста и аз ги питам къф е проблема и те ми дават некви скрийншоти как свалят "само" с 1.2мб/с от дата.бг
Активен

raitchev

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 468
  • Русе
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #29 -: 20.07.2007, 20:05:09 »

А какво може да ми кажете за тези пичове? Написаното изглежда добре, но реално?
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #30 -: 20.07.2007, 23:58:05 »

В хубавата им запленяваща реклама не пише за:
- закъснение (latency);
- uptime per year примерно;
- L3/4/5 услуги, които ти доставят...
... а туй са важни показатели за избора ;-)
Активен

raitchev

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 468
  • Русе
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #31 -: 21.07.2007, 17:03:35 »

Мм.. не разбрах ирония ли имаше в поста ти или... какво?
Дай го малко по-просто като за прост човек :)
Стават или не стават?
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #32 -: 21.07.2007, 17:43:27 »

Цитат на: raitchev link
Стават или не стават?
...е именно точно това не става ясно от страницата им. Виж, може и ОК да са, но просто не са си го написали.
Активен

raitchev

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 468
  • Русе
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #33 -: 21.07.2007, 18:40:15 »

Ами да - не става ясно. Затова попитах ако някой ги е пробвал лично да сподели мнение...
Принципно в Пловдив кои са водещите доставчици?
Активен

vocala

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
  • May The Beer Be With Us
    • Строителен портал
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #34 -: 21.07.2007, 23:02:13 »

Евроком и гигабит
Активен
Национален строителен портал
http://bgstroitelstvo.com

The_Warlord

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 701
  • "I can't = I fear...do NOT fear!"
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #35 -: 22.07.2007, 11:41:20 »

Абонат съм на Langame  от вече 4 години ... нямам оплаквания,скоростта на нета е отлична и връзката е стабилна дори по време на по-сериозна буря...не искам да обидя никой, но имам приятели с гигабит,евроком и БТК ... но от чутото от тях за нищо не бих си сменил доставчика....
и освен това момчетата от техническата подръжка са в пъти по любезни от тези на БТК и гигабит - смятам че и това е важно ;)
Активен
When you reach the Hell tell them I'm sending you - you'll receive a group reduction!
Животът е кратък, заверките - вечни!
Пловдив на три морета !!!

VooDooMaN

  • Гост
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #36 -: 22.07.2007, 16:28:50 »

ЕК са много стабилни, окабеляването им не върви по простори и не е зависимо от това кой кога си проска прането, екста са.
Активен

javahaterphplover

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #37 -: 22.07.2007, 23:52:18 »

Аз съм на тези: http://group9ltd.com

и съм много доволен и от скорости и от съпорт.
Активен

raitchev

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 468
  • Русе
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #38 -: 23.07.2007, 01:38:59 »

Ок благодаря на всички за мненията. Като се преместя в Пловдив ще пробвам кой как е :)
Активен

Breathe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 347
  • delusions
Re: Никога Евроком повече!
« Отговор #39 -: 07.08.2007, 12:24:35 »

Двамата със съседа сме на Евроком, и трансфера м/у нас е по-зле от колкото когато пращам и получавам от чужбина, обадих се на съпорта да питам що е така, а остреща след няколко минути увъртания ми заявяват, че най-вероятно съседа не е на Евроком и заради това се получавало така... какво повече да кажа, освен че през 3 дена за по 6 часа нямам връзка... все повреда в нашия квартал... "да-да", ще се сменям!
Активен