Пловдивски университет > Радио Неко

За предаванията или как да започнем

(1/3) > >>

Атанас Терзийски:
Имате желание да водите свое предаване:: бих ви помолил да отговорите на въпросите по-долу (цитирайкии ги). Това ще ни помогне да изготвим програма с която можем да започнем и да я обявим Online. Скоро мисля да започваме вече, а? :) Говорих с барчето на ПУ - "Океаник", те имат желание да излъчват предаванията ни.

1. Какъв жанр предаване искате да водите? (Новини, музика, за живота, коментари, разговори с гости, интервюта на минувачи...)

2. Кога? (ден/дни от седмицата)

3. Кога? (часови интервал от съответния ден, когато сте налични)

4. Колко дълго предаване искате? (час, два...)

5. ........ (допълнителна информация, която би помогнала за изготвянето на стартовата програма)

chebaev:
Относно музиката, която ще се излъчва по-това радио въпросът ще е много дискутиран. Аз си имам собствено мнение. Лично смятам, че едно радио за да бъде слушано и да преуспее в България трябва да се пускат най-масовите парчета, които се излъчват и по другите радио станции. Съответно идея да се пускат и ретро от време на време е много добра идея според мен. И ако се наблегне и на качествената българска музика също ще е добре. Относно поп-фолк-а освен в специалнизирани предаване за този стил музика според мен няма смисъл да се излъчва. Иначе ако наистина има желаещи, които да се занимават с това ще е яко. Аз от две години се занимавам с online радио и ако има място в програмната схема може да се спретне някое предаване :) Идеи има много

(>',')>LIA<(','<):
1. Какъв жанр предаване искате да водите? (Новини, музика, за живота, коментари, разговори с гости, интервюта на минувачи...)
От всичко по малко, но преобладаващо - коментари за изминалата седмица
2. Кога? (ден/дни от седмицата)
Петък
3. Кога? (часови интервал от съответния ден, когато сте налични)
10-12(преди обяд)
4. Колко дълго предаване искате? (час, два...)
До 1 час
5. ........ (допълнителна информация, която би помогнала за изготвянето на стартовата програма)
Хубаво би било гостите да не са само преподаватели, но и студенти и да има и кратки музикални паузи. Може да е с хумористична насоченост.

~LIA~
P.S. :haha: :rock:

Атанас Терзийски:
chebaev, не зная дали си студент или завършил, дали имаш време или не, но ако имаш възможност ще се радвам да се видим, както и с теб Lia и с който е интусиаст тези дни да обсъдим старта на радиото. Разбира се, че ще се слуша от много хора - поне смятам сериозно да разпространя идеята, вече както казах да се пуска в барчето на ПУ - Океаник. С други думи можем да започнем да мислим по-конкретно и евентуално в първия му ден да е заето с интересни предавания (и дори пиратска музика) за да се хареса отначало... между другото няколко хора от ПУ казаха, че ще си го пускат целодневно да звучи.

... и да отговоря на въпросите си от по-горе:

1. Какъв жанр предаване искате да водите?
Може би интервюта на живо с преподаватели, студенти и ученици. Също съм готов да бъда интержюиран на различни теми. Бих ме могли да заформим предаване, в което да разказвам под някаква форма за различни неща от живота ми свързани с ПУ или изобщо.

2. Кога? (ден/дни от седмицата)
Понеделник или Сряда са най-подходящи за мен, но ако това не пасва с програмата на повечето от вас мога да ги променя.

3. Кога? (часови интервал от съответния ден, когато сте налични)
За тези дни няма ограничение.

4. Колко дълго предаване искате? (час, два...)
Зависи, ако трябва може и 2 и 3 часа да стане.

chebaev:
ksx аз съм студент първа година и до завършването ми има много (ако го достигна някога) :) В момента не съм в Пловдив, но от понеделник съм там и няма проблеми да се видим и да обсъдим старта и първото предаване.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия