argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: реклама и популяризиране  (Прочетена 13227 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
реклама и популяризиране
« -: 04.03.2007, 21:02:05 »

Рекламата и популяризирането на радиото са особенно важни. Имате ли идеи как можем да го направим. Предлагам ви първоначално да направим брошурки, които да разлепим на всесъзможни места. Хубаво ще е да има това инфо:
името на радиото
дареса на радиото: http://radio.uni-plovdiv.bg
ден и час, кога мислим да стартираме.

Някви по-агресивни идеи за популяризирането му?
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: реклама и популяризиране
« Отговор #1 -: 04.03.2007, 21:34:11 »

Според мен трябва първо да се седне и да се види какво има и кога се започва и тогава да се раздават флаери, брошури и т. н.
Активен

Lithium

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 136
Re: реклама и популяризиране
« Отговор #2 -: 04.03.2007, 21:49:15 »

Всеки да спамне яко контактите си в скайп, айсикю, мейл и където още може ... и готово.
Може даже да измислиш и някакъв вариант с "изпратете го на още 10 души или ...  "  :-D
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: реклама и популяризиране
« Отговор #3 -: 05.03.2007, 09:33:20 »

Фащаме някоя от мадамите дето раздава омръзналите на всички листовки за студентски (добре, де, лаская, че ме мислят за студент, ама...) бригади на входа на унито да раздава листовки за радиото. Бюджет - Студентски съвет.
Активен
Физически Факултет

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: реклама и популяризиране
« Отговор #4 -: 05.03.2007, 11:09:08 »

Бюджет - Студентски съвет.

 :-D :-D :-D

Няма да стане.
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: реклама и популяризиране
« Отговор #5 -: 05.03.2007, 11:16:49 »

Добре, това го разбрафми :wink:. Дай сега да измислим кой ще се жертва да съблазни някоя от мадамите пред унито, че да раздават и наш'те лилстовки с такъв ентусиазъм.
Активен
Физически Факултет

PlamenPenchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
    • http://web.uni-plovdiv.bg/plamenpenchev/
Кели, че това ЩЕ Е радио на СТУДЕНТИТЕ
« Отговор #6 -: 05.03.2007, 12:26:08 »

Бюджет - Студентски съвет.

 :-D :-D :-D

Няма да стане.

Какво означава, че няма да стане? Или радиото няма да е на студентите?  Чие ще е тогава?
Активен
Ако искаш да научиш нещо или просто да прочетеш нещо, отвори списание "Коснос" http://www.kosnos.com

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: реклама и популяризиране
« Отговор #7 -: 06.03.2007, 21:53:04 »

Искам да попитам нещо леко извън дискусията ви. Тук се говори за рекламата и най-вероятно вида на радиото. Онзи ден, докато бях в рейса видях голяма реклама на друго радио с едно момиче за рекламно лице. По телевизията със сигурност повечето са виждали реклами и за друго популярно радио с друго момиче за рекламно лице...да си дойдем на думата - нашето радио няма ли да си има емблема, рекламно лице и др. подобни?

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: реклама и популяризиране
« Отговор #8 -: 06.03.2007, 21:57:19 »

Аз като предложий Радио Lia - никой не го одобри... иначе в противен случай рекламното лице мисля би било ясно.
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: реклама и популяризиране
« Отговор #9 -: 06.03.2007, 22:00:36 »

Мерси, ама не  :#4:. Не искам да се стряскам всеки път като погледна рекламата, защото това се случва като погледна към огледалото :hihi:. Нямах предвид себе си, когато говорех за рекламно лице, но иначе името много ми хареса като беше Lia, защото съм родена с мисията да се самопопуляризирам 8-).

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: реклама и популяризиране
« Отговор #10 -: 06.03.2007, 23:18:52 »

Мисля, че нещо ви поуплаших по някакъв начин, защото преди половин час видях поне двама, които "post"- ваха в тази тема, а ето, че отговори няма. Въпросът с рекламата и р.лице, знак и други си остава.

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: реклама и популяризиране
« Отговор #11 -: 07.03.2007, 00:02:23 »

Сериозно говорейки по темата - така е рекламно лице е необходимо, но преди това са необходими доста други лица, които още липсват.
Иска ми се тази събота или най-късно другата седмица да направим сериозно тестово предаване няколко часа с няколко човека, хем да се изтестваме ние, хем слушателите да ни кажат кусурите, хем и мрежата да видим как се държи...
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: реклама и популяризиране
« Отговор #12 -: 07.03.2007, 11:44:52 »

ksx малко не е за тук впроса ми, но ти казваш, че искаш да тестваме някое предаване, а какво имаме от техническа гледна точко? За компютъра не ме интересува много много. Интересува ме звукова карта, микрофони, микс пулт и т. н. Относно предаването аз съм ЗА. Можете да ме слушате довечера от 19 до 21ч. в радио ORV и да си кажете мнението дали ставам изобщо за студентското радио. За повече информация - http://radio.vladislavovo.org/
Активен

PlamenPenchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
    • http://web.uni-plovdiv.bg/plamenpenchev/
По всевъзможни форуми
« Отговор #13 -: 07.03.2007, 17:23:36 »

Аз лично го пуснах в два форума по Интернет, Скайфорум и този all.bg. И те почнаха да го слушат - разбира се само музиката засега.

Активен
Ако искаш да научиш нещо или просто да прочетеш нещо, отвори списание "Коснос" http://www.kosnos.com

anchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re: реклама и популяризиране
« Отговор #14 -: 07.03.2007, 18:39:07 »

Страхотна идея  :-) Мога да кажа браво на създателите на радиото  :-) Пуснах съобщение в нашия форум ( МИО`04 ),дано има по-голям интерес :) Ето и линк : http://mio.cjb.cc/viewtopic.php?t=21
Успех :)
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: реклама и популяризиране
« Отговор #15 -: 08.03.2007, 11:57:52 »

Колеги малко не избързваме ли с рекламата. В момента радиото като програма и като излъчване е на много ниско ниво. Дори като си го пуснеш не можеш да разбереш, че това е радиото на ПУ. За целта според мен трябва малко да се изчака с рекламата. Трябва ни много спешно някой който да се занимава с аудио монтаж.
Активен

zynth

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
  • impossible is nothing.
    • zynth's place
Re: реклама и популяризиране
« Отговор #16 -: 08.03.2007, 13:06:13 »

По въпроса с така наречената емблема.
Повечето радиа в днешно време не ползват лице за реклама, популяризиране или други. Най-лесно е да се направи добро лого и слоган, които да се ползват занапред.

При положение, че радиото ще се води тип университетски, мисля, че най-доброто място за реклама е самия университет. Не е никакъв проблема радиото да звуци в него, в кафетата около и в него, всички сме гледали американски филми с училищни радиа.

Отделно, не съм прочел всичко, което е написано, но трябва да има точна и ясна концепция каква музика ще се пуска, защото, повярвайте ми, от 21-22 чалга, от 23-00 метъл, например, няма да се котира никак.
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: реклама и популяризиране
« Отговор #17 -: 08.03.2007, 13:28:46 »

Отделно, не съм прочел всичко, което е написано, но трябва да има точна и ясна концепция каква музика ще се пуска, защото, повярвайте ми, от 21-22 чалга, от 23-00 метъл, например, няма да се котира никак.

Повярвай ми, ако чуя една чалга песен по радиото, ще го игнорирам forever, както се казва. Би ме издразнило от принципна гледна точка повече, пред факта, че не си падам и по този вид "музика". Щом говорим за радио на университет не ми се струва редно да се пуска музика, която масово българите ползваме за фон на запой в кръчмите и по купоните. Смятам, че музиката трябва да е интелигентна и да се приема като изкуство, а не като средство за удължаване на гъдката.

Това е моето становище като бъдещ слушател. Собственикът на радиото да пуска каквото иска. Мен не ме бърка. Аз си имам достатъчно музика, която да си слушам.
Активен
Too short signature limits.

zynth

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
  • impossible is nothing.
    • zynth's place
Re: реклама и популяризиране
« Отговор #18 -: 08.03.2007, 13:44:46 »

дадох просто пример
Активен

PlamenPenchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
    • http://web.uni-plovdiv.bg/plamenpenchev/
Чалгата - твърдо НЕ!
« Отговор #19 -: 08.03.2007, 17:16:38 »

Цитат
Повярвай ми, ако чуя една чалга песен по радиото, ще го игнорирам forever, както се казва.

Чалга няма да има. В момента, в който някой я наложи (въпреки моето виждане) се оттеглям от неформалния пост "Програмен директор".

Още веднъж ще напиша - това е радио на СТУДЕНТИТЕ. В него ще се дискутират ВАШИТЕ проблеми. ВИЕ ще ги дискутирате.

 :-)
Активен
Ако искаш да научиш нещо или просто да прочетеш нещо, отвори списание "Коснос" http://www.kosnos.com