argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: преместване на оценката  (Прочетена 1819 пъти)

bld

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
преместване на оценката
« -: 25.07.2008, 19:17:11 »

интересно ми е,може ли да участваш в класиранията или за незаетите места на други вузове,с оценката изкарана от ПУ.
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: преместване на оценката
« Отговор #1 -: 25.07.2008, 19:33:52 »

интересно ми е,може ли да участваш в класиранията или за незаетите места на други вузове,с оценката изкарана от ПУ.

Здравей :-) Не съм сигурна 100%, но мисля че е възможно. Миналата година(ако си спомням правилно) моя позната използваше оценката си от изпит в ПУ, за да кандидатства и в СУ. Не знам дали е така и тази година....
Най-добре е да питаш на място в ПУ, в центъра за кандидатстудентска информация ще ти отговорят най-сигурно дали е възможно или не :-)
Активен

goldenfox

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: преместване на оценката
« Отговор #2 -: 28.08.2008, 14:14:59 »

По принцип може но само в филиалите на ПУ,не знам иначе дали може в съвсем друг университет но най вероятно не :) успех
Активен
Don't think about yesterday!

Milya

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: преместване на оценката
« Отговор #3 -: 29.08.2008, 09:31:31 »

Да, със сигурност е възможно, но информация следва да се получи, не от ПУ, а от другия университет, където желаеш да кандидатстваш за незаети бройки. Трябва да ги попиташ дали приемат оценки от ПУ. В ЮЗУ пише в справочника, че се приемат оценки от други ВУЗ-ове за незаети бройки.
Трябва да си вземеш служебна бележка за получените оценки от ПУ срещу скромната сума от 19 лева, която подаваш заедно с останалите изискуеми документи за другия университет.
Аз си взех такава бележка и кандидатствах в ВТУ.
Успех!
Активен
Wildlife is decreasing in the jungles, but it is increasing in the towns.